Android’de Hücre Yayın İletisi Devre Dışı Bırakma

Android'de hücre yayını iletileri nasıl devre dışı bırakılır

Android’de hücre yayını iletileri nasıl devre dışı bırakılır? cep telefonu servis sağlayıcınızın sizi, geçerli coğrafi konumunuza dayanarak, o servis sağlayıcının hücresel kulelerine göre belirlediği şekilde gönderdiği mesajlardır. Mobil servis sağlayıcısı, hava durumu, yer, yerel haberler, acil durum uyarıları, reklamlar, teklifler vb. İle ilgili mesajlar gönderir. Başlangıçta hücre yayını hizmeti çoğunlukla yararlıydı, ancak bu günlerde servis sağlayıcılar çeşitli şeyleri müşterilere tanıtmak için kullanıyorlardı. Android akıllı telefonunuzda bu tür mesajlar almaya başladıysanız, hücre yayın mesajlarını devre dışı bırakabilir ve bu rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz.

Android’de Hücre Yayını İletileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Android’de hücre yayın mesajlarını nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Android cihazınızın ana ekranında, ekranın alt kenarında görüntülenen mesajlaşma simgesine dokunun. Bu genellikle telefonunuza gelen SMS metin mesajlarını görüntülemek için kullanılır.
  2. Mesaj menüsünü açmak için mesaj ekranında menü düğmesine (üç dikey nokta) dokunun. Bu menüden mesajlaşma uygulamasıyla ilgili ayarları açmak için Ayarlar’ı seçmeniz gerekir.
  3. Ayarlar ekranında, örneğin bildirimler, kısa mesajlar, multimedya mesajları ve benzeri gibi konfigüre edebileceğiniz farklı ayar kategorilerini görüntüleyecektir. Görüntülenen listeden Genel ayarlar’ı seçmeniz gerekir .
  4. Genel ayarlar ekranında, ekranın altına doğru ilerleyin ve Hücre yayını kategorisi altında SIM kart hücre yayını ayarlarını seçin.
  5. Bir sonraki ekranda, akıllı telefonunuz iki veya daha fazla SIM kartı destekliyorsa, bir SIM kart seçmeniz gerekebilir. Telefonunuz yalnızca bir SIM kartı destekliyorsa o SIM kartın Hücre yayın ayarı sayfasına yönlendirilirsiniz. Söz konusu SIM karttan gelen hücre yayını mesajlarını kapatmak için Hücre yayını devre dışı bırak’a dokunabilirsiniz . Metin, hücre yayını mesajlarının kapalı olduğunu belirten hücre yayını etkinleştir olur.

Sonuç olarak;

Hücre yayını mesajları gerçek anlamda can sıkıcı olabilir ve bir dakika içinde birden çok kez gönderilir. Bu mesajlardan bazıları kullanışlıdır, ancak genel olarak hepsi veya bazıları reklamdır. Neyse ki Android, akıllı telefonunuzdaki hücre yayını mesajlarını kapatmayı çok kolaylaştırdı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir