Comodo App Lock ile Android uygulamaları yetkisiz erişime karşı koruma

Android Uygulamaları Yetkisiz Erişime Kapatma

Android uygulamaları yetkisiz erişime kapatma nasıl yapılır ? Comodo App Lock ile Android uygulamaları yetkisiz erişime karşı koruma: Android, çok etkileyici telefon kilitleme mekanizmalarına (şifreler, kalıplar vb.) izin veriyor olsa da, kaçımız gerçekten özellikle evde Android telefonlarımızı şifreliyor? Desen, şifre, PIN, yüz kilidini açma gibi ekran kilidini açma yöntemlerinin sağladığı güvenliği slaytın rahatlığını tercih ediyoruz.

Android uygulamaları yetkisiz erişime kapatma

Bu, Android telefonunuza erişimi olan herkesin çevrimiçi bankacılık uygulamaları da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara kolayca erişebileceği anlamına geliyor , e-posta istemcileri, Skype vb. Kilit ekranın kilidini açmak için kaydırma yönteminin konforunu hem de aynı zamanda yetkisiz erişime karşı bazı uygulamaları güvence altına almak istiyorsanız, Comodo Uygulama Kilidini kullanabilirsiniz.

Comodo App Lock ile yetkisiz erişime karşı koruma

Comodo App Lock, Android için gördüğüm en kapsamlı ve akıllı uygulama dolapları. Comodo Uygulama Kilitleme aygıt yöneticisi olarak ayarlayarak başlamaz, böylece sizden başka biri tarafından kaldırılamaz. Bundan sonra, Comodo App Lock tarafından kilitli tüm uygulamaların kilidini açmak için evrensel olarak kullanılacak bir uygulama kilit modeli ayarlamanız gerekir. Bundan sonra, devam edip bu kalıba kilitlemek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, biri korumalı bir uygulamayı açtığında deseni ister ve yalnızca doğru desen sağlandığında uygulamayı kullanmanıza izin verir. Bununla birlikte, Comodo App Lock, Sneak Peak adı verilen çok ilginç bir özellik sunuyor. Bu Sneak Peak özelliğini Comodo Uygulama Kilidi ayarlarından etkinleştirebilirsiniz.

Sneak Peak’in yaptığı şey, yanlış bir desen veya PIN girildiğinde telefonu kullanan herkesin fotoğraflarını sessizce çekmesidir. Bu, sırtınızın arkasındaki farklı uygulamalar aracılığıyla kişisel verilerimizi kontrol etmeye çalışan tüm insanların resimlerini görebileceğiniz anlamına geliyor.

Bir dahaki sefere Comodo App Lock‘u açtığınızda, uygulama adı ve zaman damgası ile birlikte yanlış kilit açma deseni girmeye çalışan kişilerin resimlerini açacak olan kırmızı renkli “Yetkisiz Kilit Açma Ekranı” gösterilir.

Sonuç olarak;

Comodo App Lock, Android akıllı telefonlar için ücretsiz ve zengin özellikli zengin bir app dolap uygulamasıdır. Hem uygulamanıza yetkisiz erişimi önleme güvenliğini sağlayabilir hem de telefonunuza giren kişilerin resimlerini çekebilir.

Comodo Uygulama Kilidi‘ni Google play store adresinden edinebilirsiniz  .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir