Android Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır

Android Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır

Android’de bir uygulamayı SD karta taşıma: Google Play Store’un sizi ilgilendiren milyonlarca uygulaması var, ancak bunlardan kaçını gerçekten yükleyebiliyorsunuz? Yükleyebileceğiniz uygulama sayısı, yalnızca elinizin altında kalan zamana değil, akıllı telefonunuzun teknik sınırlamalarına da bağlıdır. Cep telefonunuzda yeterli dahili depolama alanı yoksa, şansınız, Google Play Store’un size depolama alanı yetersiz olduğunuzu ve bir uygulamanın yüklenemeyeceğini bildiren bir hata görürsünüz. Akıllı telefonunuza yüklü büyük bir microSD kartınız olsa bile, Google Play Store varsayılan olarak tüm Android cihazınızın dahili belleğine tüm uygulamalarını ve ayarlarını yükler ve sıradan cep telefonlarında genellikle 1 GB ila 4 GB ile sınırlıdır.

Android Uygulamaları SD Karta Taşıma

Düşük depolama alanı sorununu çözmek için yapabileceğiniz şey, tüm uygulamalarınızı genel olarak daha fazla depolama alanına sahip harici SD karta taşımaktır. Büyük kapasiteli bir microSD kartınız yoksa, bir kart satın almalısınız.

Uygulamalarınızı ve ayarlarını Android’de uygulamaları SD karta taşımak için aşağıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Önce Android ayarları ekranını açmanız gerekir. Android’in tüm sürümlerinde, Tüm Uygulamalar bölümünde Ayarlar simgesini bulup bir kez tıklayarak yapabilirsiniz .
  2. Uygulamalar depolama alanının ayarlarını değiştirmeyeceğinizden, ayarlar ekranından Uygulamalar’ı seçmeniz gerekir .
  3. Android cihazınızda yüklü tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Bu ekrandaki uygulamaların Yüklü Uygulamaları kategorisini görüntülediğinizden emin olun . Sonra harici SD karta taşımak istediğiniz uygulamayı seçin.
  4. Uygulama ayarları açıldığında, Harici SD Kartı Verileri ayarını görene kadar aşağı doğru ilerleyebilir ve ardından aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Harici SD Karta Taşı etiketli diyalog kutusuna dokunun:
  5. Uygulama dosyalarının harici SD kartınıza taşınması, dosyaların boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Örneğin, Asphalt 3D oyununu taşıyorsanız, 1 GB’dan fazla verinin taşınması gerekir ve 10 dakikadan fazla sürebilir. Uygulama hareket ettikten sonra, ev düğmesini tıklayarak ayarlar ekranını kapatabilir ve Android akıllı telefonunuzu her zamanki gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir