Android Ücretsiz VPN Opera VPN Nasıl Kullanılır

Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır

Android ücretsiz VPN Opera VPN nasıl kullanılır ? Opera, son zamanlarda bloglarında Android cihazlarda Opera web tarayıcısı için ücretsiz bir dahili VPN hizmeti açıkladı. Bu ücretsiz VPN özelliği Opera tarayıcı sürüm 51 ve daha üstü sürümlerinde kullanılabilir. Android akıllı telefonunuzda yüklü Opera web tarayıcısına sahipseniz, harici VPN kullanımına ihtiyacınız olmayacaktır. Opera geliştiricileri de kullanımı oldukça kolaylaştırdı – tek yapmanız gereken Opera ücretsiz VPN özelliğini açmak veya devre dışı bırakmak için adres çubuğuna dokunmak olacaktır.

Android Ücretsiz VPN Opera VPN Kullanımı

Opera web tarayıcısındaki yeni VPN özelliğini şöyle etkin hale getirebilirsiniz:

  1. Öncelikle Opera tarayıcı sürüm 51 veya üstü yükleyin. Opera cihazınıza yüklü ise en son sürüme güncelleyin.
  2. Opera’yı başlatın, tarayıcı menüsünü açmak için sağ alt köşedeki küçük Opera simgesine dokunun.
  3. Görünen menüde Ayarlar üzerine dokunun.
  4. VPN özelliğini, VPN’in yanında bulunan açma-kapama düğmesine basarak açabilirsiniz.
  5. VPN ayarlarını yapılandırmak istiyorsanız, ayarlar ekranında VPN üzerine dokunun. VPN’nin tüm sekmeler de veya sadece özel bir sekme için kendinize göre seçebilirsiniz. Optimal, America, Asia veya Europe arasından sanal bir konuma getirebilirsiniz. Popüler arama motorları için VPN’yi atlamayı seçebilirsiniz.
  6. Seçtiğiniz ayarlara bağlı olarak, VPN simgesini sekmelerin adres çubuğunda çıktığını göreceksiniz. VPN hakkındaki kısa ve öz bilgileri görmek için (VPN üzerinden ne kadar veri kullandığınız ve VPN yapılandırmasını değiştirme seçeneğini VPN simgesine dokunarak görebilirsiniz.

Bu yeni Opera özelliğinin yerleşik VPN’i Android’e göz atarken, başka bir VPN uygulamasının yüklenmesini gereksiz kılarken, VPN’i etkinleştirdiğinizde Opera, Veri Tasarrufu özelliğini kullanmaya izin vermez. Veri tasarrufu özelliğini etkinleştirirseniz, Opera’nın yerleşik VPN’sini otomatik olarak devre dışı bırakır.

Android ücretsiz VPN uygulamasını cihazınıza indirmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser Google play adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir