Android Akıllı Telefonları Otomatik Olarak Açma / Kapatma

Android Telefonları Otomatik Açma / Kapatma

Android akıllı telefonları otomatik olarak Açma veya Kapatma: Akıllı telefonunuzdaki bir konuşmanın ortasında olduğunuzda ve pil bittiğinde gerçekten sizi kızdırıyor. Diğer ucundaki kişiden özür dilediğiniz zaman, şehir genelindeki telefonunuzun edepsizliğinden dedikoduları var. Aslında akıllı telefon pilinizi daha akıllı bir şekilde yönetmekle bu aksiliklerin tümünü önleyebilirsiniz.

Tabii ki gereksiz uygulamalarda pil şarjının boşaltılmasını önlemeye yardımcı olan üçüncü taraf uygulamaları, arka planda arka planda çalışmaya devam ediyor ancak Android’in kendisinde telefona gerçekten ihtiyacınız olmadığında pil kullanımını azaltabilecek bazı seçenekler var . Android‘i, ihtiyacınız olmadığında akıllı telefonunu otomatik olarak kapatacak şekilde zamanlayabilirsiniz (örneğin, rahatsız edilmek istemediğiniz iş toplantı saatleri sırasında, önemli bir tarihte sevgilinize ve belki de güzellik uykusu yaşadığınız gece boyunca tüm dikkatinizi vermek istersiniz. Android, akıllı telefonunuzu, tekrar açmayı unuttuğunuz zamanlarda harika olan belirli bir saatte tekrar açabilir.

Android Akıllı Telefonları Otomatik Olarak Açma / Kapatma

Android smartphone’unuzun otomatik olarak kapanmasını veya açılmasını planlamak için aşağıdaki basit yönergeleri takip edebilirsiniz:

  1. Android cihazınızdaki ayarlar bölümünü açın. Ardından , Sistem bölümünde bulabileceğiniz Zamanlanmış Güç açma ve kapama diyalog kutusuna dokunun .
  2. Gösterilen ekran, akıllı telefonunuz için AÇIK ve KAPALI programlarını görüntüleyecektir. Her şeyden önce, etkinleştirmek istediğiniz seçeneğe karşı bir onay işareti koymanız ve ardından yapılandırma seçeneğine hafifçe vurmanız gerekir.
  3. Zamanlama yapılandırmasında, bir zaman ve tekrarlama sıklığı ayarlamanız gerekir. Haftanın bir veya daha fazla gününü veya bir haftanın her günü tekrarlamak için onu seçebilirsiniz.
    1. Ekranın üst kenarında Bitti üzerine hafifçe vurun , hazır olun. Artık Android akıllı telefonunuz, planlanan ayarlarınıza bağlı olarak otomatik olarak kapanıp açılıyor.

    Akıllı telefonunuzu kapatmak üzere zamanlama, akıllı telefonunuzun ve pilinin ömrünü artırabilir; ayrıca, gerçekten ihtiyaç duymadığınız zaman mesaj ve çağrılardan rahatsızlık duymanıza engel olabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir