Android Kurtarma Moduna Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Android Telefonu Kurtarma Moduna Geri Yükleme nasıl yapılır

Android kurtarma moduna geri yükleme nasıl yapılır ? Windows PC kullanıcıları, Windows’da bazı sorunlar oluştuğunda ön yüklemeyi Windows kurtarma modunda kullanabilir ve bazı şeyleri düzeltebilirler. Popüler akıllı telefon işletim sistemi Android, önbellek bölümünü silme, kullanıcı verilerinin silinmesi, fabrika ayarlarına sıfırlama, güncelleme uygulaması vs. Gibi bazı özel işlevler için kurtarma modu (veya sadece kurtarma) adı verilen özel bir mod sunar. Tıpkı diğer işletim türlerinde olduğu gibi sisteminde, bu kurtarma moduna birden çok yolla önyükleme yapabilirsiniz. Kurtarma moduna önyükleme / yeniden başlatmayı deneyebileceğiniz bazı yöntemlerin bir listesi altta yer almaktadır

Android Kurtarma Moduna Geri Yükleme

  1. Özel tuş kombinasyonları: Telefondaki Power + Vol Up + Vol Down tuşlarına bastığınızda Android akıllı telefonlardan bazıları kurtarma işlemine girebilir . Diğerleri, Power + Vol Down kombinasyonunu kullandığınızda da aynı şeyi yapar. Telefonunuz için hangi anahtar kombinasyonu işe yarar şekli, telefon kılavuzundan veya isabet ve denemeden anlaşılabilir.
  2. Terminal Emulator komutu: Telefonunuz köklü ise Terminal Aygıt uygulamasını Android cihazınıza kurabilir ve telefonu kurtarma moduna yeniden başlatmak için su -c yeniden başlatma komutu verebilirsiniz . Bu komut, süper kullanıcı erişimini kullandığınızdan diğer yöntemlerden çok daha hızlı çalışır.
  3. ROM Yöneticisi: Uygulama ROM Yöneticisi temel olarak akıllı telefonunuz için mevcut kurtarma görüntülerini ve diğer ROM’ları yönetmenize izin verir. Ancak, akıllı telefonunuzu hızlı bir şekilde kurtarma moduna yeniden başlatmak için de kullanılabilir. Tek yapmanız gereken uygulamayı başlatmak ve sonra Kurtarma işlemine Yeniden Başlat seçeneğine dokunun . Bu aynı zamanda telefonunuzun köklü olmasını gerektirir.
  4. PC’den ADB Komutu: Android’de geliştirici seçeneklerini etkinleştirdiyseniz ve ADB’yi bilgisayarınıza yüklediyseniz, Android cihazınızı bir USB veri kablosu vasıtasıyla PC’nize bağlayıp şu komutları verin:

Sonuç olarak her zamanki tuş kombinasyonunu kullanarak Android akıllı telefonunuzun düzelmesine girmeyi başaramıyorsanız, kurtarma moduna önyükleme veya yeniden başlatmanın çok farklı yolu olduğu için panikleyecek bir durum yoktur.

Bu yazımızda Android akıllı telefonlarda kurtarma moduna geri yükleme işlemi nasıl yapılır onu anlatmaya çalıştım umarım işinize yara bir yazı olmuştur. Konuyla alakalı sormak istediğiniz sorunuz varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir