Android İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur

Android İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur

Android İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur ? Phoenix OS ile bilgisayar’a Android işletim sistemi kurma. Söz konusu Android olduğunda, kullanıcılar genellikle bunu akıllı telefonlar veya tabletler gibi mobil cihazlar için bir işletim sistemi olarak görürler. Oysaki Android‘in son sürümleri, diğer modern işletim sistemleriyle aynı özelliklere sahiptir. Bu nedenle Phoenix OS geliştiricileri, Intel x86 – 32 bit işletim sistemleri destekleyen tüm bilgisayarlarda çalışmak için Android tabanlı bu işletim sistemini tasarlamış olmalarının nedeni de budur. Ancak Android-x86, Android’in stok sürümünü temel alır. Phoenix OS, Android-x86’ı geliştiriyor ve onu PC için bir işletim sistemi gibi çok daha iyi hale getiriyor.

Android İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur

Phoenix OS yüklemelerinden, bir tanesi Android 5.1 Lollipop’tan, diğeri Android 7.1 Nougat’dan oluşan iki farklı sürüm sunuluyor. İkinci sürüm, Android’in AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) tarafından sunulan en yeni sürümüdür. Bu sürümlerin her ikisi de ISO formatında ve EXE formatında sunulmaktadır. ISO dosyasının anlamı, boş bir CD veya DVD üzerine yazdırabilmeniz ve daha sonra herhangi bir bilgisayara yüklemek için önyükleme yapabilmenizdir. Phoenix OS gereksinimi bu kadar yüksek olmadığı için (sadece 2 GB RAM’a ihtiyaç duyar) son 8 yıldan bu yana üretilen herhangi bir bilgisayara kolayca yüklenebilir.

Android İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur

Kurulumdan sonra, beklenen Android başlatma ekranını göreceksiniz ve mevcut Google hesabını kullanarak giriş yapmanız gerekecek. yükleme eksiksiz bir şekilde tamamladığında, Windows’un başlangıç ​​menüsünde, bildirim merkezi gibi bir görev çubuğu gözükecek ve kullanılabilecek özelliklerle dolu bir masaüstü işletim sistemi göreceksiniz. Bu uygulamaları her zamanki gibi yükleyebilir ve bunlara başlangıç ​​menüsüne veya masaüstündeki kısayollara kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

(Phoenix OS ya da Stok Android arasında geçiş yapın)

Phoenix OS, kullanıcıya Phoenix OS arabirimi veya  Android arayüzü arasında ileri geri geçiş yapmalarını sağlayan OS Anahtarı adı verilen özel bir özellik sunar. Bu özelliğe Phoenix OS’deki başlangıç ​​menüsünden veya Android’deki ana ekrandan ulaşabilirsiniz. Bu, mükemmel bir kullanıcı deneyimi ve farklı uygulamalarla uyumluluk sağlayabilir.

Sonuç olarak Intel x86 tabanlı işletim sistemini destekleyen herhangi bir bilgisayara yüklenebilen bir Android-x86 tabanlı sistemi olan Phoenix OS. Android’in gücüyle inşa edilen eksiksiz bir masaüstü işletim sistemi deneyimi sunar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir