Android Gereksiz Dosya / Kayıt Defteri Temizleme

Android Gereksiz Dosya / Kayıt Defteri Temizleme

CCleaner ile Android önemsiz dosyaları ve eski kayıt defteri girdilerini temizleme konusunda CCleaner belki de Windows kullanıcıları için en popüler uygulamadır. Artık CCleaner’in yapımcıları Piriform, Android kullanıcıları için de bir uygulama yarattı. Android cihazlar için CCleaner uygulaması, yüklü uygulamaları kaldırmanıza ve sistem istatistiklerini görüntülemenize olanak tanıyan ek olarak önemsiz dosyaları, önbellek, tarayıcı geçmişi, SMS mesajları, telefon görüşmesi geçmişini vb. Temizleyebilir. Halen geliştirilmekte ve yakında Piriform geliştiricileri tarafından daha fazla özellik eklenecektir.

Android Gereksiz Dosya / Kayıt Defteri Temizleme Programı

Android için CCleaner uygulaması Google Play Store’dan edinilebilir. Kurulumdan sonra, Tüm Uygulamalar ekranından başlatabilirsiniz. Başlatıldığı zaman, varsayılan olarak önemsiz temizleyici arayüzü gösterilir. Cihazınızın saklama alanını taramanıza ve hangi öğelerin silinebileceğini öğrenmesine izin vermek için Analiz’e hafifçe vurabilirsiniz. Tarama bittikten sonra, önemsiz dosyaların farklı kategorilerinden (tarayıcı geçmişi, SMS günlüğü vs. gibi) birini seçebilir ve onlardan kurtulmak için Temizle diyalog kutusuna dokunabilirsiniz.

Uygulama Yöneticisi CCleaner app bölümünde, tüm yüklü uygulamaları yanı sıra sistem uygulamaları görebilir. Uygulama adlarını ve cihazınızda ne kadar alan harcadıklarını öğrenebilirsiniz. İsterseniz bu uygulamalardan birini veya birkaçını da kaldırabilirsiniz.

Sistem Bilgisi bölümünde, kendi sistem kaynaklarını kullanımının gerçek zamanlı istatistikleri görebilirsiniz. CPU’nuzun ne kadarının sistem, kullanıcı uygulamaları tarafından kullanıldığını ve ne kadarının boşta olduğunu gösterir. RAM kullanımını, dahili veya harici depolama birimi kullanımını, pil şarj seviyesini ve sıcaklığını da görebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Android için CCleaner uygulaması, yüklü uygulamalarınızı yönetmenize izin vermenin yanı sıra önemsiz dosyaları ve kullanıcı geçmişini Android cihazınızdan temizleyebilir. Ayrıca sistem istatistiklerini ve bilgileri kolay anlaşılır bir grafik arayüzde gösterir.

CCleaner uygulaması Android için Google Play Store adresi üzerinden yükleyebilirsiniz .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir