Android Galeri'den Fotoğraf ve Videolar Nasıl Kurtarılır? telefondan silinen fotoğrafları geri getirme programı türkçe - android silinen fotoğrafları geri getirme rootsuz - silinen fotoğrafları geri getirme programsız - silinen fotoğrafları geri getirme programı türkçe gezginler

Android Fotoğraf – Video Kurtarma Nasıl Yapılır?

Android Fotoğraf – Video kurtarma nasıl yapılır ? Android cihazların istikrarı, güvenilirliği ile iyi bilinir, ancak yine de zaman zaman problemlerle karşılaştığı açıktır. Günümüzde yaygın olarak görülen konulardan biri, kullanıcıların fotoğraf ve video kayıplarıyla karşılaştığı Android galerisi problemidir.

Ama yine de basit bir çözümü var ve düzeltilebilir. Bu, android cihazdaki resimleri ve filmleri rahatsız etmeden düzeltmeye yardımcı olacaktır.

Neyse ki sadece birkaç basit tıklamayla GALERİ FOTOĞRAFLARINIZI ve VİDEOLARIZI kolayca kurtaracak bir Android veri kurtarma yazılımı var.

Android Fotoğraf – Video Kurtarma

Sesli notlarınızı, notlarınızı, hatırlatıcılarınızı, safari yer imlerinizi, kişilerinizi, mesajlarınızı, çağrı geçmişinizi ve android cihazlarınızın herhangi birinden diğer birçok şeyin kurtarılması için en uygun yazılımdır .

BU KURTARMA ARACININ DİĞER ÖZELLİKLERİ:

 • Fotoğraflar, mesajlar, rehberler ve WhatsApp mesajları, iPhoto, Instagram vb. Gibi Uygulama verilerini alma özelliği.
 • Kurtarma işleminden önce, kurtarma dosyalarınızın her birini büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlayan seçmeli olarak önizleyebilirsiniz.
 • Verileri PC’ye çıkarmayı veya cihaza geri yüklemeyi seçebilirsiniz.

Her android kullanıcısı, cihazlarından fotoğraf, video veya WhatsApp görüntülerinden alınan videolar ve videolar için birincil depolama olarak da bilinen bir galeri klasörüne sahiptir . Bu galeri tüm önemli görsellerinizi ve videolarınızı saklar.

Ancak çoğu zaman, galerinizdeki fotoğrafları ve videoları bulamıyorsunuz. Hata gösterir ve dosyalar görünmez. Böyle bir durumda, galeri dosyalarınızı geri almak için neler yapılabilir?

Pek çok kullanıcı galeriden kayıp resimlerin nasıl kurtarılacağı, resimlerin neden gösterilmediği gibi sorular soruyor.

Bu yüzden bugün, fotoğrafların ve videoların kaybolduğu veya kaybolduğu ve onları nasıl kolay bir şekilde alacağınız konusunda ortak galeri problemleri bulalım.

Şunları içeren ortak sorunlar:

 1. Galeriden kaybolan resimler.
 2. Bazı resimler kırık film tipi bir dosya şeklinde ortaya çıkar ve açılamaz
 3. Fotoğraf çekildiğinde, kaydedilir ancak kullanıcı görüntülemek istediğinde telefonun bozuk olduğunu belirten bir mesaj görüntülenir.
 4. Birkaç dakika içinde bazı resimler eksik
 5. Galeri açıldığında veya görüntülendiğinde cihaz donar.

Birkaç android kullanıcısı, galeri fotoğraflarını nasıl verimli bir şekilde geri alabileceğinizi öğrenmek istiyor. Burada galeride kaybolmuş fotoğrafları geri yüklemenize yardımcı olabilecek birkaç yöntemden bahsetmiştim.

Yöntem 1: Galeriden kaybolmuş fotoğrafları nasıl görüntüleyebilirim?

Önemli resimlerinizin galerinizde mevcut olmadığını anladıktan sonra bir şok alabilirsiniz, ancak endişelenecek bir şey yoktur. Bu pek çok kez olabilir çünkü Smartphone önbelleğiniz önbellek hatası bazen süreci bozduğunda önemli rol oynar. Fakat bunu düzeltmenin yolları var.

Android Fotoğraf – Video Kurtarma adımları altta yer almaktadır:

1. Adım : Bildirim çubuğunu aşağı çekin ve dişli çark simgesine basın veya menü ayarlarına tıklayabilirsiniz.

Adım 2 : Akıllı telefon modeline bağlı olarak hafızada veya ana menüde olabilen “ Uygulama Yönetimi ” ne gitmelisiniz .

3. Adım : Şimdi “ Uygulama Yönetimi ” nde “ Galeri ” yi buluncaya kadar aşağıya inin ve ardından üzerine tıklayın.

4. Adım : Buradan galeriye tıklamanız ve ardından “ Önbelleği temizle ”

5. Adım : Bundan sonra ana ekrana geri dönün, tüm arka plan uygulamalarını kapatın ve cihazınızı yeniden başlatın

Şimdi bitti. Artık galerinizdeki görünmez görüntüleri alacaksınız. Bu, teknik bilginin gerektirmediği basit yöntemlerden biridir ve silinen fotoğraflarınızı dakikalar içinde galeriden kolayca kurtarabilirsiniz.

Ancak birçok kez, bu işlem de işe yaramaz ve galerideki eksik fotoğrafları kurtarmanıza yardımcı olabilecek başka bir yönteme bakmak zorundasınız.

Yöntem 2: Galeri’den görünmez fotoğrafları almak için Android veri kurtarma özelliğini kullanın.

1. yöntem sizin için çalışmadığında, yakında çözülmesi gereken ciddi bir sorun. Bazı üçüncü taraf kurtarma yazılımlarını kullanmak durumla daha iyi başa çıkabilir. 7-Data Android Recovery yazılımının yardımıyla, silinen resimlerinizi kolayca geri alabilirsiniz.

Bu profesyonel kurtarma aracı özellikle herhangi bir android cihazdan tüm silinmiş veya silinmiş verileri kurtarmak için tasarlanmıştır. Sadece galerideki kayıp görüntüleri kurtarmaz, aynı zamanda kişiler, çağrı geçmişi, mesajlar, belgeler, notlarve diğer pek çok şey dahil olmak üzere android cihazlarınızdan silinen diğer birçok veriyi de kurtarabilir.

Android Fotoğraf – Video Kurtarma Yolları:

En azından bu problemden kurtulmak için yapılması gereken birkaç şey var.

 1. Telefonu yeniden başlat.
 2. SD’yi sökün ve tekrar takın.
 3. Telefonu kapatın ve tekrar açın.
 4. Telefonu kapatın, pili ve SD kartı çıkarın, birkaç saniye bekleyin ve ardından hepsini geri takın.
 5. SD kartını çıkarın ve dosyalara erişilip verilmediğini kontrol etmek için başka bir telefona yerleştirin.
 6. Farklı bir SD kart deneyin, bazen sorun SD kart ile olmalıdır.
 7.  Android telefon için mevcut sistem güncellemeleri varsa ve bunları yükleyin. Gidin Ayarlar> Hakkında> Yazılım güncellemeleri ve tıklatın şimdi kontrol edin.
 8. Galeri önbelleğini temizle. Gidin Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Galeri ve Önbell . Bu yöntem neredeyse hiçbir şey yardımcı olmadığında işe yaradı.

Bunlar Android galerisi sorunlarını gidermek için Android Kurtarma’da yardımcı olabilecek bazı çözümlerdir .

Android cihazınızdan silinmiş galerileri kurtarmak için adımlar

1. Adım: Android cihazınızı bağlayın

Önce Android Data Recovery uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin ve çalıştırın. Android cihazınızı bağlayın ve tüm seçenekler arasında ‘ Kurtar’ı seçin . Android telefonunuzu bilgisayara bağlamak için bir USB kablosundan yardım alabilirsiniz.

Not: Android cihazınızda USB hata ayıklamayı etkinleştirdiğinizden emin olun .

2. Adım: Taramak için dosya türlerini seçin

Telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurduktan sonra, bu araç, geri yüklemek için desteklediği tüm veri türlerini gösterecektir.

Bu pencerede tüm dosya tiplerinin varsayılan olarak kontrol edildiğini göreceksiniz. Geri yüklemek istediğiniz veri türünü seçin. Ve sonra veri kurtarma işlemine devam etmek için ‘İleri’ ye tıklayın.

3. Adım: Kaybolan verileri bulmak için cihazınızı tarayın

İlk önce “Silinmiş dosyaları tara” , ikincisi “Tüm dosyaları tara” seçeneği olan iki tarama modu vardır . Her iki seçeneğin altında verilen açıklamayı okuyun ve ihtiyacınıza göre ‘Tüm dosyaları tara  ve ‘Tüm dosyaları tara  arasından birini seçin .

Ardından , cihazınızı analiz etmek ve taramak için ‘İleri’ye tıklayın .

Bundan sonra, bu android veri kurtarma aracı tamamen silinen verileri geri yüklemek için Android telefonu tarar. Bu işlem birkaç dakika sürecek. Sabırlı ol.

4. Adım: Android cihazlarda silinmiş verileri önizleyin ve kurtarın

Tarama işleminin tamamlanmasından sonra, kurtarılabilir dosyaları tek tek önizleyebilirsiniz. Geri istediğiniz öğeleri kontrol edin ve hepsini bilgisayarınıza kaydetmek için ‘Kurtar’ı tıklayın .

Sonuç olarak

Galeri sadece kullanıcılar için gerekli olan fotoğraf ve videoları içerir. Onları herhangi bir bilgi olmadan kaybetmek utanç verici bir durumdur ancak küçük bir hile ile, silinmiş fotoğraflarını veya videolarını galeriden geri alabilir.

Bu blogda bahsettiğim çözümün durumla kolayca ilgileneceğini ve görünmez galeri fotoğraflarınızı ve videolarınızı kolayca geri alacağınızı umuyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir