Android Ekran Kilidi Nasıl Ayarlanır

Android Telefonu veya Tablet'de ekran kilidi nasıl ayarlanır

Android Telefonu veya Tablet’de ekran kilidi nasıl ayarlanır: Android tabanlı bir cep telefonu veya tablet taşıyorsanız, e-posta hizmetleri, web barındırma, bloglar, bulut depolama alanı ve daha pek çok farklı hesap gibi çeşitli hesaplarınıza erişmek için ayarladığınız varsayılabilir. Android cihazınızdaki bu hesaplara herkesin erişmesini istemiyorsanız şifreyi daha iyi koruyabilirsiniz. Bu şekilde, Android cihazınızı kilitlediğinizde ve masanızın üzerinde bıraktığınızda, kimse parolayla kilidini açmayı bilmeden bunu kullanamaz. Aslında Android, cihazınızı sadece bir şifre ile değil aynı zamanda PIN numaraları, kaydırıcılar ve desenlerle de kilitlemenizi ve korumanızı sağlar.

Android Ekran Kilidi Nasıl Ayarlanır ?

Cihazınızı şifre korumak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Her şeyden önce Android ayarlarını açmalısınız. Ayarlara erişme seçeneği, cihazınızın menü düğmesinin yanı sıra Uygulamalar bölümünde bulunur.
  2.  Güvenlikle ilgili seçeneklerin listesini açmak için ayarlar bölümünde Güvenlik’e dokunun . Ardından , güvenlik öğeleri listesindeki ilk Screen Lock’a dokunun .
  3. Ekran kilidini ayarlamak için dört seçenek gösterecektir – slayt, desen, PIN ve şifre. Ekran kilidini devre dışı bırakan Hiçbiri seçeneği de var.
  4. Slayt seçeneği, ekran kilidine standart kaydırma kenarı kilidini ayarlar. Android, standart bir slayt kilidi ile birlikte gelir; ancak Google Play Store’dan başka slayt kilidi de alabilirsiniz. Desen kilidinde, kendiniz ayarladığınız özel bir desende dokunmatik ekran aygıtınızdaki noktaları birbirine bağlamanız gerekir. PIN kilidinde, cihazınızın kilidini açmak için dört basamaklı bir sayı girmeniz gerekir. En iyi ve en güçlü seçenek, kendi alfasayısal şifrenizi istediğiniz herhangi bir uzunluğa ayarlamanızı sağlayan şifredir.

Ekran kilidini ayarladıktan sonra, cihazınızı kilitlemek için Android cihazınızda ki Güç düğmesine yalnızca birkaç saniye basın. Kilit ekranında, yeni ekran kilidini görebilir ve test edebilirsiniz.

Android Telefonu veya Tablet’de ekran kilidi nasıl ayarlanır başlıklı makalemiz umarım yararlı bir konu olmuştur saygılarımızla.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir