Android Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? [Android]

Android telefonlarda silinen mesajlar nasıl geri getirilir? Telefonunuzun gelen kutusundan metin mesajlarını silmek, depolama alanını boşaltmaya yardımcı olur. Ancak eski mesajları kaldırırken, önemli metin mesajlarını yanlışlıkla silebilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınıza bir dosya veya veri kurtarma programı indirebilir ve o programı kullanarak telefonunuzun hafıza kartından silinen dosyaları geri getirebilirsiniz. Metin mesajı dosyaları kurtarıldıktan sonra, otomatik olarak telefonunuzun dahili depolama sürücüsüne geri yüklenir.

Android Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Aşama 1

Bilgisayarını aç. Telefonunuzu cihazınızla birlikte verilen USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın veya telefonunuzun SD kartını bilgisayarınızın SD kart okuyucu yuvasına takın.

Aşama 2

Recuva, File Recovery 4 ve Smart Recovery 4.5 dahil olmak üzere ücretsiz veri kurtarma programlarını bulmak için çevrimiçi arama yapın. Programı indirin ve dosyayı bilgisayarınızın masaüstüne kaydedin. Dosya kurtarma programını başlatmak için dosya simgesine çift tıklayın.

Aşama 3

Dosya kurtarma programındaki sürücü seçim menüsünden telefonunuzun dahili depolama sürücüsünü veya hafıza kartını seçin. Program, silinen metin mesajı dosyaları da dahil olmak üzere telefonunuzun depolama sürücüsünden silinen dosyaların bir listesini görüntüler.

Aşama 4

Aramak istediğiniz metin mesajı dosyasını seçin ve üzerine tıklayın. “Geri Yükle” düğmesini tıkladığınızda metin mesajı dosyalarınız telefonunuzun depolama sürücüsüne geri yüklenecektir.

Telefonu bilgisayardan ayırın, telefonu USB kablosundan çıkarın ve mesajlarınızı kontrol edin.

Smart Recovery 4.5 nedir?

PC Inspector akıllı kurtarma, sabit sürücülerden ve Flashcard, Memory Sicks, Kamera kartları vb. gibi taşınabilir yığın bellek birimlerinden kazayla veya ihmal sonucu silinen medya dosyalarını kurtarmak için kullanışlı bir araçtır.

Uygulama, sürücü seçimi, kurtarılacak ortam dosyalarının türü/biçimi (ses, resimler, fotoğraflar, filmler, video) ve kurtarılan dosyaların kaydedileceği hedef klasörden farklı bir sürücüde olması gereken hedef klasör sunar. kurtarma aradı.

Program, Fuji ve Olympus kameralardan JPG, TIF, AVI, MOV, WAV ve diğer formatları destekler. JPG dosyaları için, uygulama ‘otomatik’ olarak çalışabilir veya sadece küçük resimli veya küçük resimsiz JPG dosyalarını kurtarmak için ayarlanabilir.

Bu program iki modda arama yapabilir: hızlı veya Yoğun. Hızlı mod, seçilen medya ortamını analiz etmek için optimize edilmiş bir arama yöntemi kullandığından en hızlı olanıdır. Yoğun modda ünite daha derinlemesine analiz edilecektir.

Uygulama boş klasörleri kontrol eder, dosyalar için kurtarma yüzdesini, okunamayan sektörleri, okunabilir dosyalara sahip sektörleri vb. gösterir. “Ortamı kontrol et” fonksiyonu ile kullanıcı ayrıca hafıza kartlarının işleyişini de kontrol edebilir. Kartları test etmek ve veri kaybını önlemek için bu işlevi düzenli olarak kullanmanız önerilir.

Veri kaydetme sırasında ünite bağlantısı kesilmiş veya fişi çekilmiş olsa bile, üzerine yazılmayan tüm medya verilerini otomatik olarak kurtarır.

PC Inspector nedir?

Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz silinmiş bir dosya kurtarma yazılımı olan PC Inspector File Recovery, dosya kurtarma için onunla birlikte gelen sihirbaz tabanlı bir arayüze sahiptir. Program, manuel veya yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları kurtarabilmenin yanı sıra, hızlı bir biçimlendirme veya sistem çökmesi sonucu silinen dosyaları ve sistem sorunları nedeniyle kaybolan sürücülerdeki dosyaları algılayabilir ve kurtarabilir. PC Inspector File Recovery sihirbaz tabanlı bir arayüze sahip olsa da kullanımının çok kolay olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü PC Inspector File Recovery ile dosya kurtarma biraz karmaşık bir işlemdir.

PC Inspector File Recovery, sabit sürücülerden, harici sürücülerden veya bilgisayarınıza bağladığınız bellek kartları gibi harici depolama aygıtlarından dosyaları kurtarabilir. Programın tarama işlemi emsallerine göre daha fazla zaman almaktadır.

PC Inspector File Recovery, sabit sürücünüzde mekanik hasar varsa veya BIOS tarafından görülmüyorsa ve anormal sesler çıkarıyorsa size yardımcı olmaz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir