Pusula Uygulaması İle Android Cihazınızda Yolunuzu Bulun

Pusula Uygulaması İle Android Cihazınızda Yolunuzu Bulun

Digital Compass adlı uygulamayla Android cihazınızda pusula uygulaması ile yol tariflerini kolayca bulun. Sadece on yıl önce, derin ormanlar veya geniş okyanuslar gibi bilinmeyen bir bölgede gezinmek için manyetik bir pusulaya veya pahalı bir GPS cihazına ihtiyaç duymak zorunda kalıyorduk. Artık hem istediğiniz tüm navigasyon ayrıntılarına sahibiz, hem de manyetik bir pusulayı GPS verilerini birleştiren Dijital Pusula gibi uygulamalara erişimimiz bulunuyor.

Android Pusula Uygulaması

Digital Compass Pusula uygulaması yardımıyla, nerede olursanız olun hem manyetik kuzeyi hem de gerçek kuzeyi bulabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın çalışması için bazı temel gereksinimler vardır. Manyetik kuzeyi bulmak için Android cihazınızın bir manyetometre sensörüne sahip olması gerekir. CPU-Z gibi başka bir uygulamayı kullanarak cihazınızın manyetik sensörü olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Manyetik sensör olmadan, Dijital Pusula size manyetik kuzey yönünü doğru göstermeyebilir.

Gerçek kuzeyi bulmak için, dünyamızın etrafında dönen GPS uydularından elde edilen GPS verilerine bağlıdır. Bunun için bulutsuz bir günde gökyüzünü net bir şekilde görebilmeniz gerekir, böylece cihazınız konumunuzu işaretlemek için gerekli tüm verileri alabilir.

Digital Compass arayüzünde, kuzeye işaret eden gerçek görünümlü bir manyetik pusula bulacaksınız. Ekranın altına yakın bir yerde, manyetik alan kuvvetini mikro Tesla (μT) cinsinden görüntülenir. Bazen takılı kaldığında veya doğru yönü göstermediğinde, cihazınızla büyük bir ‘8’ yapmanızı, yani cihazınızı büyük bir 8 yapacak şekilde hareket ettirmenizi tavsiye eder.

Yönleri bulmak için ortam manyetik alanını kullandığından, cihazın çevresindeki herhangi bir başıboş manyetik alan doğruluğunu değiştirebilir. Geliştiriciler, cihazınız manyetik veya metal nesnelerin yakınındayken, içinde mıknatıs bulunan bazı kapaklar da dahil olmak üzere bu uygulamayı kullanmamanızı tavsiye ediyor.

Android cihazınız için Dijital Pusula uygulamasını https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vincentlee.compass aderesi üzerinden indirebilirsiniz

Bu yazıda Digital Compass adlı pusula uygulamasını tanıttık umarım faydalı bir yazı olmuştur. Uygulama ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir