İMessage Hataları

İMessage Hataları ve Sorunları Nasıl Düzeltilir?

İMessage hataları ve sorunları nasıl düzeltilir? Cihazlarınızı mümkün olabilecek en iyi şekilde tutsanız bile, bazen hatalar ve diğer böcekler ya da tuhaflıklar kendi hatanız olmadan ortaya çıkabiliyor. Yine de bu tür hataları denemek ve düzeltmek için elinizden geleni yapmanız gerekir. Bugün ne yazık ki çok sık karşılaşılan bu sorunları iPhone ve iPad hatasını tartışacağız ve iMessage ile ilgisi. Bazen, Apple cihazınızda ki iMessage uygulaması çalışmamaya başlayabilir. Durum buysa, çözebileceğiniz birkaç yol vardır.

İMessage Hataları ve Sorunları Nasıl Düzeltilir?

Cihazınızı yeniden başlat

Bu denenmiş ve test edilmiş eski bir çözüm, ancak ne sıklıkta işe yaradığına şaşıracaksınız. IMessage artık düzgün çalışmıyorsa, yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ayarlar> Mesajlar’a gidin ve ardından iMessage’i kapatın. Ardından, cihazınızı kapatıp tekrar açın ve ardından Ayarlar> Mesajlar’a dönün ve iMesajı tekrar açın.

Ağ ayarlarını sıfırlama

IMessage’ın karşı karşıya kalabileceği bir diğer konu da ağ bağlantı sorunları. Bunu çözmek için, ağ ayarlarınızı sıfırlamanız gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> Genel> Sıfırla’ya gidin ve Sıfırla Ağ Ayarları’nı seçin. Bunun, tüm Wi-Fi şifrelerini ve bağlantı ayrıntılarını sileceğini unutmayın; bu nedenle önemli bir şeyi kaybetmemeye dikkat edin.

IOS’u güncelleme

Cihazınızı iOS’un en yeni sürümüne (bu durumda, iOS 10.3.3) güncellemiyorsanız, çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, iMessage sorunlarınız iPhone’unuzda veya iPad’inizde çalışan eski sürümlerden iOS olabilir. En yenisine güncellemek için, Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin.

Apple Destek ile Bağlantı Kurun

Tüm bu çözümler başarısız olursa, sorun düzeltmeniz çok büyük olabilir. Bu nedenle, daha fazla yardım için Apple Destek birimine başvurmanız gerekir. İşinize yarar umarım kolay gelsin!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir