En Popüler 14 İOS uygulamaları

En Popüler 14 İOS Uygulaması

En popüler 14 iOS uygulaması:. Sürekli kullandığımız akıllı cihazlar ve geliştirilen uygulamalar sayesinde hayatımız daha da kolay hele gelmektedir. iPhone, telefon pazarında, mobil uygulaması mantığını farklı hale getirerek bu kapsamda yeni bir pazar doğurdu. İOS uygulamaları alanındaki birçok geliştirici, hedef kitlesine erişmek için öncelikle iOS mağazasını tercih ederken, uygulamaya olan ilginin büyümesinin yanı sıra rotasını çevirdi.

En Popüler 14 İOS Uygulaması

Android uygulamalar mağazasına yönlendirdi. Fakat Apple kullanıcıları da diğer kullanıcılara tavsiye ettikleri uygulamalar, App Store’da buldukları uygulamaları kendileri deneyerek iOS için en popüler uygulamaları ve indirilme sayılarının artmasına olanak sağladı. Bu sayede de bazı uygulamalar App Store’da hızlı parladı. Bazı uygulamalar ise hızlı yükselerek en üst sıralardaki yerini korumaktadır. İşte bu popüler İOS uygulamaları sizler için bir listede derledik.

En iyi 14 İOS uygulaması

1, Kamera +

Kamera +: Fotoğraflarınız için iyi filtreler ve netice olarak mükemmel fotoğraflar oluşturmak istiyorsanız, Camera + ile tüm istediklerinizi yerine getirmek için iOS uygulama mağazasındaki yerini almış bulunuyor. Harika efektler, 6X dijital ZOOM özelliği ile Camera + isteklerinizi fazlasıyla yerine getirecektir.

2,   Clash of Clans

Dijital tutkunlarının mobil’deki en kapsamlı oyunu Clash of Clans, en çok oynanan strateji oyunlarından biri olarak dünya genelinde milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Oyunda köyünüzü inşa edip, birimleri yükselterek ve askeri eğitebilir, sihirbazlar, atıcılar, barbarlar, devler, ejderhalar, okçu-kraliçe, barbar-kral, ve daha pek çok güçlü savaşçılar eğiterek ordunuzu kurup klan savaşlarına katılabilirsiniz.

3, Dropbox

Dropbox:Kullanıcıların isteğine bağlı olarak 2 GB’a kadar bilgi gizleme alanı sağlayan ve kapsamlı olarak bilgilerin taşınması, paylaşım gibi işlemleri kolay hale getirdiği için çalışma hayatında vazgeçilmezler arasında yer alan Dropbox’un sunduğu tüm özellikleri OS’da en çok tercih edilen mobil uygulamaların başında gelmektedir. Ayrıca Dropbox’ın referans sistemi ile 2 GB’lık alanı daha çok yükseltmek mümkün.

4, Waze

Navigasyon ve trafik uygulaması Waze, genellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerdeki insanların işini çok daha kolay hale getiriyor. Dünyada oldukça popüler hale gelen uygulama Türkiye’de daha tanınırlık seviyesine gelmemiş gibi görünüyor. Şık tasarımı ve kolay kullanımı ile gelişmiş özelliklere sahip uygulama henüz Türkiye’de yaygın değil ancak ilerideki zamanlarda yaygın hale gelebilir.

Pandora

Pandora:Bu uygulama müzik tarzında yayın yapan radyo kanalları ve albümler gibi kişisel ayarları kullanarak kendinize istediğiniz her an müzik dinlemenize olanak tanıyan Pandora ile sıkıcı ve hafta sonlarının tüm stresini üzerinizden atabilirsiniz. Uygulama üzerinden 100’e yakın radyo kanalını içinde barındırarak yüksek, kaliteli ve yüzlerce müzik dinleyebilirsiniz.

6, Tinder

Dünyada çok yaygın kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında yer alan Tinder, uygulamasının kullanıldığı bölgedeki Tinder kullanıcıların birbiriyle iletişim kurmasına olanak sağlıyor. İki kullanıcının da birbiriyle iletişime geçmek istediği zaman oluşan eşleşme sayesinde farklı üyelerle arkadaşlıklar kurmasını sağlayan uygulama, her iki kullanıcıya da çevrimiçi mesajlaşma olanağı sağlıyor.

7, Fruit Ninja

Günün stres ve yorgunluğunu geride bırakmak için oldukça keyifli alternatifler sunan Ninja Fruit, parmaklarınızı adeta bir ninja kılıcına dönüştürüyor. Ekrana atılan meyveleri kesmek için parmağınızı ekranda kaydırarak parçalara bölüyorsunuz. Aynı zamanda hem seviyenizi yükseltebilir, hem de parçalara ayırdığınız meyvelerle günün tüm sorunlarını geride bırakmanıza yardımcı olabilir.

8, Netflix

Netflix:TV programları, Dizi ve Filmler, Netflix ile izleyebilirsiniz. ABD ve Avrupa’nın birçok ülkesinde yayın yapan bir medya sağlayıcısı olmasının yanı sıra Netflix, genellikle yabancı dizi ve film tutkunlarının kaçırdığı ya da tekrar izlemek istediği tüm Netflix program, film ve dizileri mobil uygulamasına taşıyarak kullanıcılara sunmaktadır. iOS uygulamaları içinde en popüler uygulamalar listesinde yer alan Netflix artık Ülkemiz’de de hizmet vermektedir.

9, IFTTT

IFTTT: Hem sosyal medya hesaplarınızı hem de web uygulamalarınızı daha rahat yönetmek için geliştirilmiş olan IFTTT, Dropbox, Google Drive, Facebook, Gmail, Instagram, Twitter, Flickr, Last.fm gibi birçok platform için gerçekleştirmek istediğiniz talimatları uyguluyor. Böylece web uygulamaları kullanıcılar için çok daha verimli hale gelmesini sağlıyor.

10, Spotify

Spotify:iOS uygulamalar mağazası arasında en kapsamlı müzik veri akışı servisinden biri olarak hizmet gören Spotify, şarkıcı, müzik, albüm ve bunun gibi filtrelemelere göre müzik heyecanını ikiye katlayan sistemiyle kullanıcıların vazgeçilmezi oldu. Böylelikle iOS uygulamaları içinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmektedir.

11, WeChat

WeChat Canlı olarak arkadaşlarınızla sohbet edebilme olanağı sağlayan WeChat, iOS uygulama mağazasındaki en popüler uygulamalar arasında yerini almıştır, En çok gençlerin tercih ettiği uygulama, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarla iletişim kurabilmesi ayrıca görsel veri paylaşabilme özelliğine sahip olması, uygulamaya olan ilgileri de artıyor. Diğer taraftan, eş zamanlı oyun oynayabilme seçeneği de sunan WeChat, dil seçenekleri, grup konuşmaları ve pek çok özellik bünyesinde barındırmaktadır.

12, SnapChat

Snapchat Anlık resim ve video paylaşımı yapan Snapchat, en iyiler arasında yerini almaktadır. Uygulama, mobil cihazınızla çektiğiniz fotoğrafları veya telefonunuzda yüklü bulunan video ve resimleri, arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor. Paylaşılan resim ve videolar, görüntülemeden sonra izinsiz kullanılmaması için Snapchat serverleri tarafından silinir. Videolara ve resimlere yorum ekleme özelliği sayesinde paylaşmak istediğiniz içeriğe kısa notlar ekleyebilir ve iletinizi kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca çoklu mesaj gönderme seçeneği sayesinde birden çok kişiye iletinizi aynı anda paylaşabilirsiniz.

13, iPhone’umu Bul

Find My iPhone: IPAD, IPHONE veya IPOD’unuz, kaybolsa bile üzülmenize hiç gerek kalmadan (Find My iPhone) uygulaması ile iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarınızın nerede olduğunu bulabiliyor. Bunun yanında cihaz içerisindeki kişisel bilgilerinizi de korumaya yardımcı olmaktadır. Apple ID veya iCloud hesabınızı girdiğinizde, cihazlarınızın hangi bölgede olduğunu tespit edebilir ve lokasyon bilgileriyle cihazınıza kilit koyabilirsiniz.

14 Google Maps

Google, tarafından geliştirilen internet tabanına sahip ileri derecede gelişmiş haritalama sistemi olan Google Maps, uygulaması sayesinde bulanamayan adresleri iOS cihazınız ile bulmak çok daha kolay olacak. Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan şehir, cadde, mahalle, sokak gibi detayları gösteren Google Maps, iPhone ve iPad’lar için en popüler uygulamalar arasında bulunmaktadır.

Kullanabileceğiniz popüler 14 iOS uygulamaları listesini sizlerle paylaştım. Siz hangi uygulamaları kullanıyorsunuz ? Yorum alanına yazarak bana iletebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir