Android Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır

Android Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android uygulama güncelleme nasıl yapılır ? Uygulamalar, akıllı telefonun kullanımı eğlenceli hale getiren şeydir. Bugün akıllı telefonlarının çoğunda onlarca ilginç özelliğinin olduğu doğrudur, ancak uygulamaların hiç olmadığını hayal edin. Sıkıcı olurdu değil mi? Android cihazınızda uygulamaları düzenli olarak güncellemeniz gerekir, çünkü uygulama geliştiricileri sürekli olarak onları geliştirir, yeni seçenekler ve özellikler ekler. Ayrıca kullanıcıların yaşadığı hatalar ve sorunları giderirler. Bu nedenle, her zaman bir arada, favori uygulamalarınız için güncellemelerin mevcut olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. İlk Android cihazınızı yeni satın aldıysanız, Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde uygulamaların nasıl güncelleneceğini gösteren hızlı bir kılavuz hazırladık.

Android Telefonlarda Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android’deki uygulamaları güncellemek oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken tek şey alttaki adımları sırasıyla izlemek:

 1. Play Store uygulamasını Ana ekrandan açın
 2. Uygulama açıldığında, menüyü açmak için sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun.
 3. Şimdi Uygulamalarım ve oyunlarım’a tıklayın
 4. Yüklü sekme altında, indirdiğiniz tüm uygulamaları göreceksiniz
 5. Uygulama için güncelleme mevcutsa, uygulamanın kutusunda “Güncelleme” göreceksiniz.
 6. Güncellemek istediğiniz uygulamaya dokunun ve “Güncelle” ye dokunun.
 7. “Tümü güncelle” seçeneğine dokunarak tüm uygulamaları bir kerede güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca uygulama güncelleme ayarları kısmındaki uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz, şu adımları izleyin:

 1. Play Store uygulamasını açın
 2. Sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve menüyü açın
 3. Aşağı kaydırın ve altta Ayarlar’a dokunun
 4. “Otomatik güncelleme” uygulamalarına tıklayın
 5. “Uygulamaları istediğiniz zaman otomatik güncelle” (hücresel veri veya Wi-Fi üzerinden İnternet’e bağlıysanız) veya “Uygulamaları yalnızca Wi-Fi üzerinden otomatik olarak güncelle” (hangisi daha iyiyse) en iyisini kendinize göre seçebilirsiniz. Ancak otomatik seçeneğini seçerken ek ücretlerle karşılaşmamak için sadece Wi-Fi üzerinden otomatik güncelleme seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim.

Gördüğünüz gibi, uygulamalar otomatik olarak güncellenebilir veya bunları manuel olarak da güncelleyebilirsiniz. Beğendiğiniz seçeneği seçin ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmeleri için uygulamalarınızı sürekli güncel tutmalısınız.

Bu yazımızda bilmeyenler için Android telefonlarda uygulama nasıl güncellenir onu anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bir makale olmuştur. güncelleme ile ilgi sorunlarınızı yorun alanını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir