Android'de Dosyaları Şifrelemek

Android İçin Dosya Şifreleme Programı İndir

Android’de dosya şifreleme programı Crypt4All Lite (AES): Akıllı telefonumu birkaç dakika masa üstünde bıraktığım geçen hafta iş arkadaşlarım bunu geçip kişisel videolarımı ve resimlerimi bulmaya başladılar. Beni gördükleri anda bıraktığım yere geri koydular. Ancak bu bana gelecekte böyle şeylerin olmasını önlemek için kişisel dosyalarımın şifrelenmesini sağlamam gerektiğini düşündü. Bu yüzden Android platformu için hızlı bir dosya şifreleme aracı olan Crypt4All Lite (AES) yükledim. Dosyalarınızı şifrelemek için son derece güvenli AES 256-bit şifreleme şifresi kullanır. Dosyaları box.net, Dropbox, Google Drive vb. Gibi bulut depolama alanına yüklemeden önce şifrelemek veya Android akıllı telefonunuzdaki dosyaları şifrelemek için kullanılabilir; böylece yalnızca herkes açıp bunlara erişemez.

Android’de Dosyaları Şifrelemek

Crypt4All Lite (AES), bir dosyayı seçip hızlı bir şekilde şifrelemeye izin veren çok basit bir kullanıcı arabirimine sahiptir. Şifreleme için bir dosya seçin, istediğiniz iki kez bir şifre girin ve Şifrelemedüğmesine tıklayın. Kaynak dosya şifrelenir ve AES uzantısıyla aynı klasöre kaydedilir.

Şifreli dosyaların şifre çözülmesi benzer şekilde yapılır. AES dosya uzantılı şifreli bir dosyayı seçmeniz, şifrelemek için kullandığınız şifreyi girmeniz, Şifreli Sil düğmesine dokunmanız ve aynı klasöre şifre çözülmesi gerekir.

Seçilen bir dosyayı MMS, SMS, e-posta mesajı, bulut depolama aygıtı vb. Yoluyla birine göndermek isterseniz, paylaş düğmesini tıklayıp şu desteklenen birçok hizmetten birini seçebilirsiniz.

Ayarlar’da, Android’de bir dosyaya dokunduğunuzda, kök klasör erişimini etkinleştirdiğinizde, uygulamayı tam ekran modunda çalıştırdığınızda, arayüz dili ve daha fazlasını seçtiğinizde görüntülenen şifreleme bağlam menüsünü etkinleştirmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Sonuç: Crypt4All Lite (AES) tüm Android cihazlar için şifreleme yardımcı programını kullanmak son derece kolaydır. Adından da anlaşılacağı üzere, bilgisayar korsanlarının bile doğru şifre olmadan dosyalarınıza erişememesini sağlayan, son derece övdü AES 256-bit şifreleme şifresini kullanıyor.

Cryp4All Lite (AES) uygulamasını Goole Play Store adresi üzerinden indirmek mümkün.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir