Anasayfa » Yurtdışı Seyahati İçin En İyi 3 Çeviri Uygulaması

Yurtdışı Seyahati İçin En İyi 3 Çeviri Uygulaması

Yurtdışı Seyahati İçin En İyi 3 Çeviri Uygulaması

Yurtdışı seyahati için en iyi 3 çeviri uygulaması. Sizin dilinizden farklı bir dile sahip ülkelere seyahat ederken çeviri uygulaması çok önemlidir. Çeviri uygulamaları gittiğiniz yerlerde iletişiminizi daha kolay hale getirebilir. Herhangi bir yardım almadan soru sorabilir ve kendinizi ifade edebilirsiniz. Bu çeviri uygulamaları sayesinde bir rehberi kiralamak veya ek Seyahat maliyeti hakkında endişelenmenize gerek yok. Çoğu çeviri uygulaması ücretsizdir ve bunları telefonunuza indirebilirsiniz. Daha fazla vaktinizi almadan seyahatlerinizde yanınıza alabileceğiniz üç çeviri uygulamasına göz atalım.

Yurtdışı Seyahati İçin En İyi 3 Çeviri Uygulaması

Google Çeviri

Google Çeviri, 100’den fazla dile çeviri yapabilen iyi bilinen bir çeviri uygulamadır. Çok esnek ve kullanıcı dostu bu uygulama yabancı bir dilin fotoğrafını çekme ve gerçek zamanlı olarak tercüme etme seçeneğiniz vardır. Çince dili gibi sistematik bir yazı biçimine sahip diller için oldukça yararlıdır. Ayrıca Ana dilinizi yazabilir ve daha sonra seçtiğiniz başka bir dile dönüştürebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda 52 dili çevrimdışı olarak ta çevirebiliyor. Uygulamanın avantajlarından biride çevirinin kullandığınız herhangi bir uygulamada yapılabilmesidir. Örneğin, WhatsApp kullanıyorsanız, yabancı metni kopyalayabilir ve bir çeviri açılır. Oraya gidip çevirebilirsin. Bu oldukça uygun ve daha az zaman alacaktır.

İPhone için Google Çeviri’i indirin

Android için Google Çeviri’i indirin

iTranslate – Çeviri ve Sözlük Uygulaması

iTranslate, dünyanın önde gelen çeviri uygulamasıdır. Kelimeleri, cümleleri ve paragrafları 90’dan fazla dile çevirebilirsiniz. Bir kelimeyi kendi dilinizde seslendirme ve daha sonra başka bir dilde duyma seçeneğiniz vardır. İçeriğe dayalı bir kelimeyi tanımlayan ücretsiz bir sözlük de vardır. ıtranslate, dilleri çevirirken yüksek bir doğruluk derecesine sahiptir. Ayrıca Romanize dilleri de yapabilirsiniz. Örneğin, Romanizasyon “你好” yi “n h hoo” ya dönüştürmenize izin verir.” Bu çeviri uygulaması ücretsizdir, ancak premium özellikleri kullanmak için küçük bir ücret ödeyeceksiniz. Translate’i kullandığınızda asla dil engelleriyle karşılaşmayacaksınız.

İPhone için iTranslate’i indirin

Android için iTranslate’i indirin

En İyi 3 Çeviri Uygulaması Translator Speak and Translate

Speak and translate uygulaması, birçok dilde metin veya sesle iletişim kurmanızı sağlar. Ses kullanırken 54 dil için bir sınır vardır. Metinden konuşmaya veya konuşmadan konuşmaya çevirebilirsiniz. Metinden metne daha fazla dil seçeneği vardır. Bir kullanıcı, metin seçeneğini kullanarak belirli bir dili 100 dile çevirebilir. Speak ve Translate, iCloud entegrasyonunu içerir. Bu, çevirinizin geçmişini kaydetmenize ve ona geri dönmenize izin verir. 1500 karaktere kadar uzun paragrafları çevirebilirsiniz. Speak and Translate’i ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Çok etkileşimli ve kullanıcı dostu. Kör olan bir kişi bunu herhangi bir engel olmadan kullanabilirsiniz.

İPhone için Speak and Translate’i indirin

Android için Speak and Translate’i indirin

Sonuç olarak yabancı bir ülkeye seyahat ederken tercüman kiralamak zorunda değilsiniz. Bir çeviri uygulaması hiçbir ücret ödemeden bir tercüman rolünü yerine getirecektir. Yerlilerle iletişim kurabilir ve çok az iletişim engeli ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Seyahat ederken kendinizi sınırlamayın. Herhangi bir ülkeye seyahat edin ve çeviri uygulamanızı yanınıza alın. Seyahatlerinizden sonra, çeviri uygulamalarını kullanarak herhangi bir dili kendi başınıza öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir