YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir

YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir

YouTube oynatma listesi nasıl indirilir ? YouTube, birçok insanın çeşitli videoları izlemekten zevk aldığı bir platformdur. Dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca video yayınlamaktadır. Ancak, bazı kullanıcılar videoları çevrimdışı izleyebilmeleri için YouTube’dan oynatma listeleri indirmeyi tercih ediyor. Çevrimdışı videoları izlemenin ana nedenlerinden biri internet bağlantısının yavaş olaması veya internetin hiç olmamasıdır; Böylece, bağlantının yavaş olduğu yada olmadığı yerlerde YouTube oynatma listesindeki videoları indirerek daha sonra izleyebilirsiniz.

YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir

YouTube’da oynatma listesi indirme hakkında bilmeniz gerekenler

Teknik olarak konuşursak, YouTube’dan video indirilmesi ToS’a karşı ve hatta yasalara aykırıdır. Platformda ayrı lisanslara sahip farklı türde medya yayınlandığından, YouTube’dan video indirme yasaları ve telif haklarını ihlal etmediğinizden emin olmalısınız.

VLC ile YouTube oynatma listesi nasıl indirilir?

Çoğu insan, bilgisayarlarında en iyi medya oynatıcısı olarak kabul edilen VLC programını kullanır. VLC, vazgeçilemeyen bir video yardımcı programı olmasına rağmen, bazı benzersiz özelliklere de sahiptir. Başlıca püf noktalarından biri medya içeriğini akış sitelerinden indirme yeteneği ve olumsuz tarafı her parçayı manuel olarak kaydetmeniz gerekmesine rağmen, VLC tüm listeyi sizin için bir arada sunuyor. Aşağıdaki adımlar, favori çalma listenizi YouTube’dan indirmenize yardımcı olabilir.

 1. VLC’yi açın ve üst menüden istediğiniz medyayı seçin.
 2. Ağ akışını seçin.
 3. Oynatma listesi URL’sini YouTube’dan kopyalayıp Ağ Akışı kutusuna yapıştırmanız ve oynat’ı seçmeniz gerekir.
 4. İlk video hala arka planda oynatılırken araçları ve Codec bilgilerini seçin.
 5. Verileri altta bulunan konum kutusuna kopyalayın.
 6. Konum verilerini tarayıcı sekmesine yapıştırın ve Enter tuşuna basın, video şu anda tarayıcıda oynatılmalıdır.
 7. Tarayıcı penceresinde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Farklı Kaydet’i seçin.

Bu işlemi yaparak, YouTube oynatma listesindeki her videoyu indirebilirsiniz. Ayrıca, her parça için dört ila yedi adımları gerçekleştirmeniz veya tekrarlamanız gerekecek ve bu sizin amacınıza uygun olacaktır. Ancak, çalma listesindeki parça sayısına bağlı olarak işlem zaman alabilir. Diğer önemli noktalar ne olursa olsun, bu indirme işlemi çok daha güvenilirdir ve bir seferde indiremezseniz bile nihayet tüm çalma listesini elde edebilirsiniz. İnsanların çoğunun sahip olduğu VLC gibi kaliteli bir medya oynatıcıyla, indirme sayısının ve nasıl çalışacağının farkındalar. Ancak, oynatma listesini indirmek için VLC medya oynatıcısını kullanmaya istekli değilseniz, her parçayı ayrı ayrı kaydetmenize gerek kalmadan hedefinize ulaşmanın başka bir yolu vardır.

YouTube oynatma listesinden video indirme

VLC’den ayrılmaya karar verdiğinizde, ortaya çıkan diğer çözüm, çalma listesini tam istediğiniz gibi indirme işlemini tamamlamanıza olanak sağlayan YouTube Çalma Listesi adlı web sitesidir. Ancak, tüm çalma listesini seçtiği için tüm çalma listesini indirmesi biraz zaman alabilir, çalma listesini doğru şekilde düzenler ve indirme işlemini başlatır; ancak bir araç olarak oldukça esnektir.

Aşağıdaki noktalar, indirme işleminin bu web sitesinden nasıl tamamlanacağını açıklamaktadır.

 1. YouTube Oynatma Listesine gitmeniz ve reklamları dolaştırmak için YouTube indirme seçeneğini seçmeniz, ancak zorladığınızda bile herhangi bir yazılımı indirmekten uzak durmanız gerekir.
 2. Oynatma listesi URL’sini YouTube’dan ortadaki kutuya yapıştırın ve Enter tuşuna basın.
 3. İhtiyacınız olan ses formatını seçin.
 4. Sitenin oynatma listesinin verilerini toplamasına izin verdiğinizde, belirli sayıda video içeren aşağıdaki mavi kutunun altına yüklendiğini görebilirsiniz.
 5. Her parçanın yanında bulunan yeşil indirme düğmesini seçin.

Önceden, bu site kullanıcıların YouTube’dan eksiksiz bir oynatma listesi indirmelerini sağladı, ancak bu artık mümkün değil. Yapmanız gereken tek şey, eğer tercih ederseniz çalma listesini Spotify’a dışa aktarmak ya da her bir parçanın altında bulunan MP3 veya MP4 İndir düğmesine basabilirsiniz. VLC’den ve YouTube çalma listesi adı verilen web sitesinden indirme, tüm çalma listesini aynı anda indirmenize yardımcı olmamalarına rağmen videoları izlemek ve ses parçalarını dinlemek için en güvenilir seçeneklerden ikisidir. üçüncü taraf yazılımı yüklemeden yapın.

Oynatma listelerini YouTube’dan indirebileceğiniz başka yollar da var.

4K Video İndirici

Bu, çalma listelerini YouTube’dan indirmenin başka bir yoludur ve bundan çok daha fazlasını yapar. Örneğin, tüm kanalları tek bir tıklama ile indirebilir ve uygulamadan en yeni 3D ve 360 ​​derecelik videolarla birlikte en kısa sürede YouTube’dan yeni videoları otomatik olarak indirmelerini isteyebilirsiniz.

Bu indirme uygulamasının benzersiz özelliklerinden biri ilişkili altyazıları indirme potansiyelidir ve bunları video dosyasına gömebilir veya ayrı SRT dosyaları olarak kaydedebilirsiniz. Videoları istediğiniz formatta kaydedebilirsiniz. Çalma listesini indirmeye karar verirseniz, uygulama M3U çalma listesini otomatik olarak oluşturacak, böylece videoları uygulamada sırayla oynatmanıza olanak sağlayacak. Ayrıca, indirme işlemi son derece basittir çünkü yapmanız gereken tek şey YouTube bağlantısını ana pencereye yapıştırmak ve uygulamanın geri kalan her şeyi yapmasına izin vermek.

GihosoftTubeGet

Bu, önceki uygulamaya biraz benziyor ancak oynatma listelerini YouTube’dan indirmek için başka bir yöntemden çok daha fazlasını sunuyor. Bu uygulamanın yardımıyla, tüm oynatma listelerini veya tek videoları indirebilirsiniz. Yalnızca URL’yi ele geçirebilir ve ekranın sol üst köşesindeki PasteURL’i tıklayabilirsiniz. Bundan sonra, formatı seçmeniz gerekir ve hazır olduğunuzda İndir’i tıklayabilirsiniz. Uygulama aynı anda yaklaşık beş video indirmenize izin veriyor ve uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız, indirme hızı 4 Mbps ile sınırlandırılacak.

İnternet bağlantısı yavaş olduğunda, ancak tüm oynatma listesini indirmek için acele ediyorsanız, indirme işlemini, dahil olduğunuz diğer çevrimiçi etkinliklerle karışmayacak şekilde sınırlayabilirsiniz. Son olarak, uygulama aynı zamanda ses dosyasını video kanalından kaydetmenize izin veren bir MP3 çıkarma aracıyla birlikte gelir, bu nedenle tüm dosyayı yalnızca Pro sürümünde mevcut olmasına rağmen tekrar indirmenize gerek yoktur.

YouTube By Click

Oynatma listelerini YouTube’dan indirmek için kullanılan diğer uygulamalar kadar iyi olmasa da, bilgisayarınıza indirme işlemini tamamlamak için oldukça iyi bir yoldur.

Bu uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri Autodetect. Uygulama arka planda çalışıyorsa ve indirmek istediğiniz YouTube oynatma listesinin URL’sini kopyalarsanız, YouTube By Click hemen tanır.

Bu uygulamanın penceresinin üst kısmının yanı sıra, MP3 veya MP4 ile ister videonun yüksek kaliteli olmasını istediğinizi indirmek için hedef klasörü seçebilirsiniz. İhtiyacınız olursa, uygulamanın premium bir sürümü ek özelliklere de sahiptir.

Tubegeter

Bu, YouTube’dan çalma listeleri indirmek için ücretli bir uygulamadır ve tüm listeleri ve kanalları çeşitli biçimlerde kaydetmenize olanak tanır. Ücretli bir uygulama olduğundan, YouTube’un altyazıları, 360 derecelik video indirmeleri, 4K indirmeleri, video dönüştürücü aracı ve otomatik gelecek indirme işlemleri için akıllı mod gibi başka bir yerde alamayacağınız birçok özellik elde edebilirsiniz.

Tüm bu araçlarla, YouTube’daki oynatma listelerinize gidin ve videoları izlemeye başlayın veya yalnız veya arkadaşlarınızla birlikte en sevdiğiniz parçaları dinleyin. Çalma listesini, internet bağlantısının gelmesinin zor olduğu dünyanın herhangi bir köşesinde kullanabilirsiniz. Ancak, seçeneklerin sayısı karışıklığa neden olabilir. Her aracın özelliklerini ve kolaylığını analiz etmeli ve çalma listesini indirmek için hangisinin kullanılacağına karar vermelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir