Yahoo Hesabı Nasıl Oluşturulur E-posta Hesabı Oluşturma

Yahoo Hesabı Nasıl Oluşturulur E-posta Hesabı Oluşturma

Yahoo hesabı nasıl oluşturulur e-posta hesabı oluşturma nasıl yapılır? Ücretsiz bir e-posta hesabı, Yahoo’nun sunduğu birçok hizmetten biridir. Yahoo’nun e-posta hizmeti web tabanlıdır, dolayısıyla hesabınıza internet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan erişebilirsiniz. Ücretsiz depolama alanı ve istenmeyen posta önleme de hizmetin özellikleridir. Bir Yahoo e-posta hesabı oluşturduktan sonra, buna bilgisayarınızdaki veya akıllı telefonunuzdaki Mail uygulamasından erişebilirsiniz.

Yahoo Hesabı Nasıl Oluşturulur

Bir web tarayıcısı açın ve mail.yahoo.com adresindeki Yahoo Mail sayfasına gidin. “Kaydol” veya “Yeni bir hesap oluştur” u tıklayın.

Kayıt sayfasına bilgilerinizi giriniz. Bu bilgiler adınızı, doğum tarihinizi, cep telefonu numaranızı ve cinsiyetinizi içerir.

Bir kullanıcı adı ve şifre seçin. Kullanılabilir kullanıcı kimliklerini aramadan önce birkaç farklı kullanıcı kimliği seçmeniz gerekebilir.

Lütfen cep telefonu numaranızı alan kodu ile birlikte giriniz. Şifrenizi unutursanız, hesabınıza tekrar erişmek için telefon numaranızı kullanabilirsiniz.

İsteğe bağlı bir kurtarma numarası girin. Bir kurtarma numarası, telefonunuzu kaybederseniz veya şifrenizi unutursanız, hesabınıza yeniden erişmenize yardımcı olur.

“Hesap Oluştur” u tıklayın. Bu düğmeyi tıklayarak hesabınızın oluşturulduğunu ve Yahoo Hizmet Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi onaylarsınız.

İpucu

Metin, sayılar ve özel karakterler içeren parolalar oluşturun. Bu şifreleri kırmak zordur.

uyarı

Adınızı şifrenizin bir parçası olarak kullanmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir