Windows'tan-Mac'e-Veri-Nasıl-Aktarma nasıl yapılır

Windows’tan Mac’e Veri Aktarma Nasıl Yapılır ?

Windows‘tan Mac’e veri aktarma nasıl yapılır ? Windows’tan Mac’e mi geçiyorsunuz? Windows PC ve Mac, özellikle uygulamalar, işletim sistemi (tabii ki) ve kullanıcı deneyimi açısından birçok farklılığa sahiptir. Daha önce hiç Apple bilgisayarı kullanmadıysanız, Mac’in tuşlarına, jestlerine vb. Uyum sağlamanız gerekebilir. Ancak bunu yapmadan önce yapmanız gereken daha önemli bir şey vardır: verileri aktarma. Burada, size bunun nasıl yapıldığını göstereceğiz. Verileri Windows’tan Mac’e veri nasıl aktarılır bakalım.

Windows’tan Mac’e Veri Aktarma

Yazılımı Güncelle

PC’niz Windows 7 veya üstü çalışıyorsa Migration Assistant’ı kullanabilirsiniz. Geçiş işlemine başlamadan önce Yazılımı her iki bilgisayarda da güncellerseniz daha iyi olur.

PC’yi Mac’e Bağlayın

Her iki bilgisayarı da aynı WiFi ağına bağlayın veya USB-C kablosu veya Thunderbolt – Gigabit Ethernet adaptörü gibi Ethernet kablosunu kullanın. WiFi ağı kullanacaksanız, sabit bir İnternet bağlantınızın olması gerekir. Piliniz biterse oluşabilecek veri sorunlarının aktarılmasını önlemek için PC’nizi ve Mac’inizi AC gücüne bağlamayı unutmayın.

Windows Migration Assistant’ı yükleyin

Migration Assistant, her Apple bilgisayarıyla birlikte gelen yerel bir uygulamadır. Mac’ten Mac’e veri aktarmak istiyorsanız, uygulamayı yüklemeniz gerekmez. Ancak, PC’den Mac’e veri aktaracaksanız, Windows Migration Assistant’ı indirip yüklemeniz gerekir. Uygulamayı indirmeden önce, Mac’inizin işletim sistemini kontrol edin.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra PC’nizdeki Windows Migration Assistant’ı açın ve Devam Et’i tıklayın.

Yeni Mac’inizde Migration Assistant’ı başlatın

Finder’ı başlatarak Mac’inizde Migration Assistant’ı açın ve Uygulamalar’ı tıklayın. Ardından, Yardımcı Programlar Klasörü’nü tıklayın ve Migration Assistant’ı seçin. Uygulama açıldıktan sonra, verilerinizi nasıl aktarmak istediğinizi soracaksınız? Cevap olarak “Windows PC’den” yi işaretleyin ve onaylamak için Devam Et’i tıklayın. Sonraki bölmede, PC’nizin adını seçin.

Güvenlik Kodunu Kontrol Edin

Güvenlik kodu her iki bilgisayarda da görünecektir. Kodun Windows PC’nizde göründüğünden ve yeni Mac’in aynı olduğundan emin olun. Ardından, Devam Et’i tıklayın.

Veri Seç

Mac bilgisayarda, yeni Mac’inize aktarmak istediğiniz herhangi bir bilgiyi seçin ve ardından Devam Et’i tıklayın. PC’den Mac’e veri aktarımı şimdi başlayacaktır.

Bu yazımızda Windows’tan Mac’e veri aktarma işlemi nasıl yapılır onu anlatmaya çalıştım umarım işinize yaramıştır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir