Windows sistem bilgisi öğrenme programı

Windows sistem bilgisi öğrenme programı CWSysInfo

Taşınabilir Windows sistem bilgisi öğrenme programı. Microsoft Windows’ta, temel sistem bilgilerini öğrenme Win + Pause kısayol tuşlarını kullanarak görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgiler, Windows sürümünde sadece kullanılan CPU’yu, yüklü sistem RAM’ını, yada takılı bir aygıtı kullanıp kullanmadığınızı ve Windows işletim sistemi durumu gibi birkaç donanım bilgilerini gösterir. Ancak bu, sisteminizle ilgili çok sınırlı miktarda bilgi demektir. Örneğin, anakart modelini öğrenme ya da RAM modeli öğrenmek için bilgisayarınızda kaç tane slot olduğunu göstermez. Windows sistem bilgisi öğrenmek için, CWSysInfo adındaki üçüncü taraf programı tavsiye edebilirim.

Windows sistem bilgisi öğrenme programı

CWSysInfo, Windows bilgisayarınız hakkında ayrıntılı bilgiler toplayabilen ve görüntüleyebilen taşınabilir Windows sistem bilgisi öğrenme aracıdır. Taşınabilir özelliği sayesinde herhangi bir flaş belleğine atarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Kurulum gerektirmeyen sistem bilgisi programı, tek tıklamayla windows sistem bilgisi detaylarına ulaşabilirsiniz. Programı çalıştırarak birkaç dakikalık analizden sonra, sisteminizle ilgili her ayrıntıyı görselde olduğu gibi gösterir.

CWSysInfo kullanıcı arayüzü, penceresinin sol tarafındaki çoklu sekmeleri ile anlaşılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Farklı kategorilerle ilgili bilgileri görüntülemek için ayrı sekme kullanılır, örneğin sistem, RAM, BIOS, bellek, işletim sistemi, programlar, disk alanı, ağ, cihazlar, servisler, otomatik başlatma, USB, yüklü düzeltmeler, çalışan işlevler ve daha fazlasını sunar. İsterseniz bu ayrıntıları metin biçiminde oluşturabilir ve bunu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Maalesef, bu programın kullanıcı arayüzü İngilizce’dir ve burada kullanılan bazı kafa karıştırıcı olabilecek Almanca kelimeler de olabilir. Bu nedenle, İngilizce bilmeyen kullanıcılar biraz sıkıntı yaşayabilirler. Ama bunun dışında bilgisayarınızla ilgili ne var ne yok bütün bilgileri CWSysInfo programıyla kolayca öğrenmeniz mümkün.

CWSysInfo dosyasını bu http://www.mediafire.com/file/964ure617w6650s/CWSysinfo.rar/file web adresi üzerinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir