Ücretsiz Windows Ekran Yakalama Aracı Screenshot Captor

Windows için Ücretsiz Ekran Yakalama Programı indir

Ücretsiz Windows ekran yakalama aracı Screenshot Captor, Windows bilgisayarlar için ücretsiz bir ekran yakalama programı. Ticari bir ekran yakalama yazılımının temel bir görüntü düzenleme aracı seti de dahil olmak üzere sağladığı tüm temel özellikleri sağlarken, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Windows XP çalıştıran eski bilgisayarlarda bile çalışır ve Windows 10 yüklü olarak en yeni PC’nizde de çalışabilir. Çoklu monitör yapılandırmasını destekler ve PC’nize bağlı tüm monitörlerden çekim yapabilir. Kendisine ait bazı temel düzenleme aracıyla gelse de, en sevdiğiniz resim düzenleyicileri, filigran araçları, toplu resim yeniden boyutlandırma araçları vb. İle çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Ücretsiz Windows Ekran Yakalama Aracı Screenshot Captor

Yazılım Windows’a yüklenebilir veya taşınabilir sürümü indirebilir ve yüklemeden kullanabilirsiniz. Her iki durumda da ekranınıza kayan bir araç çubuğu ve ekranınızın bildirim alanına bir simge yerleştirir. Ekran yakalama işlevlerine erişmek için her ikisini de kullanabilirsiniz.

Hareketli araç çubuğu ile tüm ekranı yakalamak, seçili bölgeyi almak, sabit bir alanı almak, son çekimi tekrarlamak, pencerenin içinde nesneleri yakalamak gibi işlevleri seçebileceğiniz. Ekranın herhangi bir kenarına yapışır. düğmeler veya liste kutuları gibi), tarayıcınızdan veya web kameranızdan görüntüler yakalayın. Elbette ekran yakalamayı başlatmak için kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz (kısayol tuşları ayarlardan yapılandırılabilir).

Bir ekran görüntüsü yakaladıktan sonra, görüntüyü açıklamak veya düzenlemek için kullanılabilen yerleşik bir görüntü düzenleyicide açılabilir. Bu görüntü düzenleyiciyi, dikdörtgen / daireler, çizgiler, oklar, metin, başlıkları veya çerçeveler eklemek ve görüntüyü döndürmek, renkleri ayarlamak, kontrast veya parlaklığı değiştirmek vb. Kullanabilirsiniz. Yakalanan görüntüyü PDF olarak da kaydedebilirsiniz. Bu yakalama aracında mevcut birçok özel efekt vardır. Örneğin, seçilen bir bölgeyi bulanıklaştırabilir, karartabilir, pikselleştirebilir veya gri görüntüleyebilir, gölgeler, kenarlıklar, filigranlar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Screenshot Captor, MWSnap veya HyperSnap gibi diğer ekran yakalama araçlarında bulabileceğiniz tüm ekran yakalama modlarına sahiptir. Ancak OCR teknolojisini kullanarak ekran görüntüsünden metin çıkarabilen Snagit’in metin yakalama özelliği gibi özel yakalama özelliklerinden yoksundur .

Screenshot Captor’daki kullanıcı arayüzü, yüzer araç çubuğundan veya bildirim alanı simgesinden tüm yakalama araçlarına erişmenizi çok kolaylaştırırken. HyperSnap yazılımını tanıyan ve yakalamanızı ve düzenlemenizi sağlayan insanlar için kafa karıştırıcı olabilir.

Screenshot Captor temel açıklama, yeniden boyutlandırma veya düzenleme için kullanılabilecek temel bir resim editörü içermesine rağmen, sonuçlar TechSmith Snagit gibi ticari bir yazılımı kullanırken olduğu kadar etkileyici değildir.

Ekran görüntüsü Captor kişisel kullanım için iyidir (forumlara ekran görüntüleri gönderme veya çevrimiçi paylaşma gibi), ancak profesyonel işler için ekran görüntüsü alıyorsanız (kılavuzlar, sunumlar, kılavuzlar veya öğreticiler oluşturma) o zaman daha iyi bir yere bakmalısınız.

Ücretsiz Windows ekran yakalama aracı Screenshot Captor’u http://www.donationcoder.com/software/mouser/popular-apps/screenshot-captor web adresinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir