Windows 10’da Bir Sürücü Nasıl Geri Alınır?

Windows 10'da Bir Sürücü Nasıl Geri Alınır?

Windows 10’da Bir Sürücü Nasıl Geri Alınır? Bu yazıda, Windows 10, 11 veya daha eski sürüm PC’lerde sürücülerin nasıl geri alınacağına ilişkin basit ve en iyi çözümü bulun.

Sürücü yazılımı, donanım aygıtınız ve işletim sisteminiz arasındaki iletişim söz konusu olduğunda temel unsurlardan biridir. Güncellemelerin en son sürümleri hata düzeltmeleri ve geliştirmeler sağladığından, bu sürücüleri güncel tutmanız önerilir. Ancak bazı kullanıcılar için sürücüleri güncellemek beklendiği gibi çalışmadı. Bu sürücü güncellemeleri pc’lerinde hatalar getirdi ve aynı zamanda iyi çalışan önceki sürümün yerini aldı. Ancak Windows, kullanıcılarına sürücüleri geri alma seçeneği sunar.

Kullanıcıların, sürücüyü geri alamama veya eski grafik sürücüsüne nasıl geri dönüleceği gibi sürücülerin önceki sürümüne düşürme sırasında sorunları vardı. Ancak bu düzeltmeler kolayca düzeltilebilir. Windows 8, 7, 10 veya 11 sürücüsünü geri almak için tam bir adım adım kılavuzdan bahsettik.

Windows 10’da Bir Sürücüyü Geri Alma

Herhangi bir sürücü yazılımını önceki sürümüne geri almaya karar verirseniz, o anda yüklü olan sürücü kaldırılır ve önceki sürücü sürümü yüklenir. Sürücü yazılımının eski sürümlerine geri dönmek için yönetici profilinizle oturum açtığınızdan emin olun. Ayrıca, yazıcı sürücülerini önceki sürümlerine geri alamazsınız.

Sürücü yazılımını eski sürüme geri alma adımları şunlardır

1: Windows simgesine sağ tıklayın ve listeden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.

Windows 10’da Bir Sürücüyü Geri Alma

2: Geri almak istediğiniz sürücü yazılımı kategorisini genişletmek için seçin. Sürücü yazılımına sağ tıklayın ve Özelliklere tıklayın.

Windows 10’da Bir Sürücüyü Geri Alma

3: Sürücü sekmesine gidin ve Sürücüyü geri al seçeneğini tıklayın.

Windows 10’da Bir Sürücüyü Geri Alma

4: Bir sonraki Sürücü paketinde, ekranınıza gelen pencereyi geri alın, sürücünün önceki sürümünün daha iyi performans gösterdiğini seçin ve son olarak Evet’i tıklayın.

Windows 10’da Bir Sürücü Nasıl Geri Alınır

Windows aygıtı, sürücü yazılımının önceki sürümünü otomatik olarak geri yükleyecektir. İşlem tamamlanana kadar bekleyin ve güncellemeleri eklemek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sonuç ipucu:

Sürücü yazılımını güncellemek için iki seçeneğiniz vardır – manuel ve otomatik. Manuel yöntem, uyumlu sürücüleri bulmak veya indirmek için araştırma ve beceri gerektiren üreticinin resmi web sitesidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir