WhatsApp ve Telegram Mesaj Güvenliği Sağlama

WhatsApp ve Telegram'da Mesaj Güvenliği Sağlama

WhatsApp ve Telegram mesaj güvenliği sağlama: Modern sosyal medya, kaçamayacağınız bir yerdir. Mobil uygulamalar mobil cihazlarda aynı rolü oynamakta ve WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalar o kadar büyük oldu ki. İnsanlar, arkadaşları ve aileleri ne olduklarını bilmek isterken, ihtiyaç duyulursa onlara ulaşmanın hızlı ve güvenilir bir yolunu isterler. Merak ediyor olabilirsiniz, onları daha iyi bulmayacak mısınız? Bu her zaman mümkün değildir ve düzenli SMS metin mesajları göndermek de onlara ulaşamayabilir. Fakat onlara WhatsApp veya Telegram mesajı gönderirseniz hemen hemen bir cevap alırsınız. İki uygulama arasında hangisinin daha iyi olduğunu söylemek zor çünkü aradıklarınıza bağlı. Her iki uygulamanın da mükemmel olduğu alanlar vardır. Hangisinin daha iyi olduğunu şimdi göreceğiz.

WhatsApp ve Telegram Mesaj Güvenliği Sağlama

Metin düzenleme

Mesaj metninizi özelleştirmeyle ilgili olarak, her iki tarafta da bazı seçenekleriniz var. WhatsApp kullanıyorsanız, metninizi Kalın veya İtalik koyarak veya hatta üstüste doğru atarak stilize edebilme yeteneğiniz var.

Bu özellikler Telgraf’ta mevcut değildir, ancak Telgraf, metninizin boyutunu değiştirmenize olanak sağlar. Elbette, bunu WhatsApp üzerinde de yapabilirsiniz, ancak Telegram konusunda mümkün olduğunca çabuk yapamazsınız. İkinci uygulama, metninizin boyutunu çok daha fazla uzunluktan almanızı sağlar.

Gizlilik Konusu

Gizlilik konusunda iki uygulama farklı yaklaşımlara sahiptir. WhatsApp, kullanıcılarını mümkün olduğunca paylaşmaya ve herkesin ne olduklarını bildirmesine izin veren bir uygulamadır. Diğer taraftan Telegram, kullanıcılarının isimsiz kalmalarına ve hiç kimsenin dosyalarınızın okuyamamasına izin vermeyen bir uygulamadır.

WhatsApp, profilinizi Facebook gibi sosyal medya platformlarına çok benzer bir durumla özelleştirmenizi sağlar. Durumunuza bir resim veya küçük bir video ekleyebilirsiniz; bu, (şimdiki ruh halinizi) çok açıklayıcı hale getirecektir.

Telegram, birine bir şeyler gönderdiğinizde mesajlarınızın engellenmeyeceğini ve başkaları tarafından okunmayacağını garanti eden bir şifreleme özelliği sunar. Bu, iletiyi her iki uçta da şifreleme yapılıyor. Bunun anlamı, mesajın bir kilit tarafından korunması ve konuşmada yalnızca iki kişinin anahtarı olmasıdır. Ayrıca telgraf , önceden belirlenmiş bir süreden sonra mesajlarınızı kendi kendinize yok edecek şekilde ayarlamanıza izin verir, böylece tüm izleri telefonunuzdan ve Telegram sunucularından silebilme seçeneğiniz olur.

Anlık mesajlaşma Grupları

Anında mesajlaşma sadece bir kişiyle konuşmak değil aynı zamanda birden çok kişiyle konuşma fırsatı sunar. Gruplar, WhatsApp veya Telegram gibi uygulamaların önemli bir parçasıdır. İlk olarak, 250’den fazla insanı bir gruba davet etmenize izin verir. Bunun şaşırtıcı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak eğer bir çalışma ortamı gurup olarak yapmaya çalışıyorsanız ve oldukça önemli bir firma için uğraşıyorsanız 5000 kişiyi bile davet etmenize olanak sağlayan Telegram, grup yetenekleri için sunduğu kolaylıkta tam olarak bunu gösteriyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir