WhatsApp Sohbetini Manuel Yedekleme Android

Android'de WhatsApp sohbetlerini manuel olarak nasıl yedeklenir? yedekme işlemi

WhatsApp mesajları manuel yedekleme: WhatsApp, Android, iPhone ve Windows tabanlı telefonlar da dahil olmak üzere her türlü akıllı telefon için çok popüler sosyal ağ uygulamasıdır. Yıllarca WhatsApp‘ın yüklü olduğu herkesle sohbet edebilir ve medya dosyalarınızı onlarla paylaşabilirsiniz. Ancak son zamanlarda, WhatsApp kişilerine ücretsiz internet aramaları yapmak için bir seçenek eklediler. Bu, WhatsApp‘ı bazı insanlar olmadan yaşayamayacak bir uygulama yapmıştır.

Her gün WhatsApp kullanıyorsanız, yanlışlıkla WhatsApp’ta konuşmalar geçmişi kaybederseniz veya silmek durumunda ne hissedersiniz? WhatsApp, her akşam saat 4’te (GMT: 00, 00:00) konuşmaların otomatik olarak yedeklenmesini oluştursa da, manuel yedeklemeler de kolayca yapabilirsiniz.

WhatsApp konuşmalarının manuel yedeklerini oluşturmak, bir telefondan diğerine geçiş yapmayı düşündüğünüz (örneğin iPhone’tan Android’e) ve daha eski sohbetlerinizi geri yüklemek istediğinizde yararlı olabilir. Android akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklediğinizde elle yedekleme de oluşturabilirsiniz.

Android telefonunuzdaki WhatsApp görüşmelerinin manuel yedeklerini oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Android’de WhatsApp sohbetlerini manuel olarak yedekme işlemi

  1. Android’de WhatsApp uygulamasını açın. Android’de (ekranın sol alt köşesindeki) menü düğmesine dokunun ve WhatsApp ayarlarını açmak için Ayarlar’ı seçin .
  2. WhatsApp ayarlarında Sohbet Ayarları’nı seçin .
  3. Sohbet ayarları ekranında, Yedekleme Konuşmaları altındaki görüşmeleriniz için son kez yedekleme yapıldığını görebilirsiniz . WhatsApp’tan anında bir yedek daha oluşturmaya zorlamak için Sohbetleri Yedekle’ye dokunun.
  4. Tüm yedeklemeler SD kartınıza WhatsApp / Databases / msgstore.db.crypt8 dosyasında  saklanır. Bu dosyayı WhatsApp’daki sohbetleri geri yüklemek için daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

Sonuç olarak;

WhatsApp, görüşmelerinizin manuel yedeklerini her ne kadar oluştursa da, telefonları değiştirmek veya cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak istediğinizde ileti dizilerini el ile kendinizde bir yedek alabilirsiniz.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.