WhatsApp Sohbeti Manuel Yedekleme Android

Android WhatsApp sohbeti manuel yedekleme nasıl yapılır

Android WhatsApp sohbeti manuel yedekleme nasıl yapılır ? WhatsApp, Android, iPhone ve Windows tabanlı telefonlar da dahil olmak üzere her türlü akıllı telefon için çok popüler sosyal ağ uygulamasıdır. Yıllarca WhatsApp‘ın yüklü olduğu herkesle sohbet edebilir ve medya dosyalarınızı onlarla paylaşabilirsiniz. Ancak son zamanlarda, WhatsApp kişilerine ücretsiz internet aramaları yapmak için bir seçenek eklediler. Bu, WhatsApp’ı bazı insanlar olmadan yaşayamayacak bir uygulama yapmıştır.

WhatsApp Sohbeti Manuel Yedekleme Android

Her gün WhatsApp kullanıyorsanız, yanlışlıkla WhatsApp’ta konuşmalar geçmişi kaybederseniz veya silmek durumunda ne hissedersiniz? WhatsApp, her akşam saat 4’te (GMT: 00, 00:00) konuşmaların otomatik olarak yedeklenmesini oluştursa da, manuel yedeklemeler de kolayca yapabilirsiniz.

WhatsApp konuşmalarının manuel yedeklerini oluşturmak, bir telefondan diğerine geçiş yapmayı düşündüğünüz (örneğin iPhone’tan Android’e) ve daha eski sohbetlerinizi geri yüklemek istediğinizde yararlı olabilir. Android akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklediğinizde elle yedekleme de oluşturabilirsiniz.

Android telefonunuzdaki WhatsApp görüşmelerinin manuel yedeklerini oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Android’de WhatsApp sohbetini manuel olarak yedekleme işlemi

  1. Android’de WhatsApp uygulamasını açın. Android’de (ekranın sol alt köşesindeki) üç noktalı menü düğmesine dokunun ve WhatsApp ayarlarını açmak için Ayarlar’ı seçin .
  2. WhatsApp ayarlarında Sohbetler‘a dokunun.
  3. Sohbetler ekranında, Sohbet ayarları altındaki yapılan son sohbet yedekleme tarihini görebilirsiniz. WhatsApp’tan anında bir yedek daha oluşturmak için Sohbetleri Yedekle’ye dokunun.
  4. Tüm yedeklemeler SD kartınıza WhatsApp / Databases / msgstore.db.crypt8 dosyasında  saklanır. Bu dosyayı WhatsApp’daki sohbetleri geri yüklemek için daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

Sonuç olarak;

WhatsApp, görüşmelerinizin manuel yedeklerini her ne kadar oluştursa da, telefonları değiştirmek veya cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak istediğinizde ileti dizilerini el ile kendinizde bir yedek alabilirsiniz. Böylece yedek aldığınız mesajlarınızı rahatlıkla geri yükleyebilirsiniz.

Bir yedeklemeyi nasıl geri yükleyeceğinize ilişkin talimatlar için WhatsApp SSS’ye göz atabilirsiniz, ancak bunu yaparsanız ek veri ücretlerinden kaçınmak için bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden en iyi şekilde yapmayı unutmayın.

Son olarak, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelenmiş olduğu, Google sürücü yedeklemelerinin olmadığı göz önüne alındığında son derece önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir