WhatsApp Sohbeti Geri Yükleme Nasıl Yapılır Android

WhatsApp Sohbeti Geri Yükleme Nasıl Yapılır Android

Android, WhatsApp sohbeti geri yükleme nasıl yapılır ? Android Eğer Samsung galaxy telefonlar, LG telefonlar, HTC, Lenovo, Motorola gibi Android telefonlar üzerinde WhatsApp sohbet geçmişi, mesajlar ve ekleri yanlışlıkla sildiyseniz, bunları geri alabilirsiniz. Bu makalede, silinmiş WhatsApp verilerini kurtarmanın farklı yollarını göstereceğiz. Kurtarılan silinmiş WhatsApp mesajlarını veya sohbet geçmişiyle sohbet geçmişinizi nasıl geri alacağımızı sizlere sunacağız. Ayrıca, kullanımı kolay ve ücretsiz olan daha güçlü bir Android veri kurtarma işlemini de öneririz.

Android WhatsApp Sohbeti Geri Yükleme Adımları

 • Yöntem 1. En son yedeklerden WhatsApp Sohbet Geçmişi nasıl kurtarılır?
 • Yöntem 2. Eski (daha az yeni) yedeklerden WhatsApp Sohbet Geçmişi nasıl kurtarılır?
 • Yöntem 3. En yeni sohbet geçmişini kaybetmeden son WhatsApp sohbet mesajları nasıl kurtarılır?
 • Yöntem 4. Silinen WhatsApp Sohbet Geçmişi herhangi bir yedek olmadan silindi?

1. Son yedeklemelerden WhatsApp Sohbeti Geri yükleme

WhatsApp sohbet geçmişinin herhangi bir yedeğiniz varsa, yedeklemelerinizden sohbet geçmişini kurtarabilirsiniz. Herhangi bir Sohbet geçmişini veya mesajını yedeklemeden sildiyseniz, kayıp mesajlarını ve eklerini WhatsApp otomatik yedeklemelerinden de kurtarabilirsiniz. Çünkü WhatsApp her gün saat 4’te (yerel saatinizde) yedeklemeler yapar ve bunları telefonunuzun dahili belleğinde (yalnızca yeterli boş alan varsa) veya Android telefonunuzun harici microSD kartında saklar. WhatsApp mesajlarını kurtarmak için ihtiyacınız olan şey WhatsApp’ı kaldırmak, ardından sohbet uygulamasını tekrar kurmaktır. Yükleme işlemi sırasında, mesaj geçmişinizi geri yüklemeniz istenecektir. Sadece Geri Yükle’ye dokunun ve yedi günden daha eski olan her şey geri yüklenir.

2. Daha eski yedeklerden WhatsApp Sohbeti Geri yükleme

WhatsApp mesajlarını veya bir yedeklemeden gelen sohbetleri geri yüklemek için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

 1. WhatsApp uygulamasını kaldırın.
 2. WhatsApp veritabanı veya yedekleme klasörünü açın. Hangi yedekleme dosyasını geri yüklemek istediğinize karar verin.
 3. Bu dosyayı “msgstore-YYYY-AA-DD.1.db.crypt7” den “msgstore.db.crypt7” ye yeniden adlandırın.
 4. WhatsApp’ı yükleyin.
 5. Geri yüklemesi istendiğinde Geri Yükle’ye dokunun .

WhatsApp yedekleme dosyalarını / sdcard / WhatsApp / Databases klasöründen bulabilirsiniz, “msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt7” gibi adlarla kaydedildiğini göreceksiniz. WhatsApp yedekleme klasörünün telefonunuzun dahili belleğinde veya harici belleğinde bulunabileceğini unutmayın.

WhatsApp sohbet mesajlarını yedeklerden kurtarma dezavantajları nelerdir?

 • WhatsApp sohbet geçmişinizin ve mesajlarınızın otomatik yedekleme dosyaları sadece son kaydedildikten 7 gün sonra geçerlidir . Sohbet geçmişinizi süresi dolmadan önce içe aktardığınızdan emin olun! 7 günden daha eski yedeklerden veri bulamaz veya geri yükleyemezsiniz.
 • Sen edecek yeni WhatsApp iletilerini kaybeder . Henüz yedeklenmemiş olan sohbet geçmişi, geri yükleme sonrasında kaybolacak. Yani, yedek oluşturulduktan sonra gönderdiğiniz ve aldığınız tüm mesajları kaybedeceksiniz.
 • SD kartınız ve / veya sohbet geçmişiniz bozuksa sohbet mesajlarını geri yükleyemezsiniz.
 • Sohbetlerinizi yedeklediğinizden farklı bir telefon numaranız varsa sohbet geçmişini geri yükleyemezsiniz.
 • El ile yedeklemeyi çalıştırırsanız, en son otomatik yedekleme dosyasının üzerine yazacaktır.

3.. En yeni sohbet geçmişini kaybetmeden son WhatsApp sohbet mesajları nasıl kurtarılır?

Bir yedeklemeden sonra gönderilen / alınan ve bir sonraki yedeklemeden önce silinen yeni iletilerin geri yüklenemeyeceğini biliyoruz. En yeni WhatsApp mesajlarının bir kopyasını saklamak isterseniz,
WhatsApp> Menü Düğmesi> Ayarlar> Sohbet Ayarları> Yedek konuşmalarıyedeklemesinden manuel yedek oluşturabilirsiniz.

Bu manuel yedekleme dosyası normalde / sdcard / WhatsApp / Databases klasörünüzde “msgstore.db.crypt7” olarak kaydedilir. Bu sohbet yedekleme dosyasını “msgstore.db.crypt7.newest” veya “msgstore.db.crypt7.current” gibi bir şeye yeniden adlandırın.

4. Herhangi bir yedek olmadan Silinen WhatsApp Sohbet Mesajlarını Kurtar

Bazı önemli sohbet mesajlarını yedeklemeden silerseniz, bunları nasıl yedekleyebilirsiniz? Bu Android veri kurtarma işlemini, kullanımı kolay ve ücretsiz olarak indirmenizi öneririz. İşte bu Android veri kurtarma ile yedekleme olmadan WhatsApp mesajları kurtarabilirsiniz.

 1. WhatsApp sohbet geçmişini yanlışlıkla sildiğinizde, mesajlarınız mobil dahili belleğinize veya SD kartınıza, telefonunuzdaki yeni dosyaları veya verileri kaydedene kadar cep telefonunuzun hafızasından tamamen silinene kadar kaydedilir. Bu nedenle, yeni dosyaların veya verilerin silinmiş dosyaların veya verilerin üzerine yazılmasını önlemek için telefonunuzu şimdilik kullanmayın.
 2. Windows PC’nizde Android cep telefonları için veri kurtarma yazılımı yükleyin.
 3. Android cep telefonunuzu taramak için veri kurtarma özelliğini kullanın. Samsung cep telefonları, LG telefonlar, HTC, Motorola, Lenovo, Nexus, ZTE, Huawei, Xiaomi, Blu veya diğer Android tabanlı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere 2000’e kadar Android cep telefonunu destekler.
 4. Kaybedilen WhatsApp mesajlarınızı geri alın ve bunları cep telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarın.

Adım 1. Android cep telefonunuzdaki USB hata ayıklama seçeneğini açın.

İşte adım adım kılavuz, Android telefonlarda USB hata ayıklamasını açın ya da Samsung Galaxy telefon kullanıcısı iseniz Samsung Galaxy telefonlarında USB hata ayıklamayı nasıl etkinleştireceğinizi öğrenin.

Adım 2. Android telefonunuzu USB üzerinden bilgisayara bağlayın

Android Data Recovery’yi bilgisayarınızda çalıştırın. Cep telefonunuzu ve bilgisayarınızı bağlamak için USB veri kablosunu kullanın. Veri kurtarma yazılımı cep telefonunuzu otomatik olarak algılayabilir ve veri kurtarma uygulaması ile telefonunuz arasında bir bağlantı kurabilir.

3. Adım. Mobil cihazınızı analiz edin ve Android’de silinmiş WhatsApp Mesajları için tarama yapın

Android veri kurtarma yazılımı şimdi telefonunuzu analiz edecektir. Android sürümünüzü, sürücü desteğinizi vb. Kontrol edecektir. Android veri kurtarma programının telefonunuzu taramasına izin vermeden önce, ne tür bir dosyanın kurtarılmasını istediğinizi seçme seçeneğiniz vardır. Bu isteğe bağlıdır, bunu varsayılana bırakabilirsiniz, böylece veri kurtarma programı tüm dosyalarınızı ve verilerinizi telefonda tarar.

Kurtarmanız gereken belirli bir dosya türünü seçmeniz önerilir, bu durumda WhatsApp iletileri ve belgeleri, bu daraltabilir ve sizi çok fazla zamandan tasarruf edebilir. Ekran yakalama aşağıya bakın. Kaybolan fotoğrafları, videoları, kişileri, metin mesajlarını, arama geçmişini, müziği vb. Kurtarmak için bu veri kurtarma özelliğini de kullanabilirsiniz.

 • Samsung Galaxy cepten silinen fotoğrafları kurtarma adımları
 • Samsung cep telefonundan silinen metin mesajlarını kurtaracak adımlar
 • Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra mobil verileri kurtarın

Adım 4. Silinen WhatsApp Sohbet Mesajları ve belgeleri kurtarın

Android veri kurtarma aracının, Samsung akıllı telefonunuzu veya bağlı diğer Android cihazınızı taramasına izin vermek için yukarıdaki ekranın sağ alt köşesindeki İleri düğmesini tıklayın. Bu araç kayıp dosyaları ve verileri dahili belleğinizden ve harici depolamadan arayabilir. Sonuç sayfası farklı kategoriler halinde gruplandırılacak ve her bir kategoriyi önizleme yapmak ve verileri bulmak ve herhangi bir öğeyi veya verileri bilgisayarınız ve cep telefonunuzda kurtarmak için açabilirsiniz.

Kurtarılacak WhatsApp verilerini, sohbet mesajlarını, fotoğrafları, videoları, ekleri seçebilirsiniz. Herhangi birini veya tümünü bilgisayarınıza seçebilir ve dışa aktarabilirsiniz. Veri kurtarma programı hemen hemen tüm Samsung akıllı telefonlar ve HTC, Motorola, Sony, Lenovo, Huawei, ZTE, LG gibi diğer Android telefonlarla uyumludur. İPhone’da WhatsApp kullanıyorsanız, bu kılavuza bakın: iPhone’da whatsApp sohbetleri kurtarmak için adımlar . Ancak, kurtarılan en yeni mesajınızı eski WhatsApp iletilerinizle birleştirmenin kolay bir yolu yoktur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir