Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özellikler

Whatsapp Özellikleri Açma / Kapatma ve Yönetme

Whatsapp özellikleri açma – kapatma ve yönetme nasıl yapılır ? Günümüzde  neredeyse herkes artık akıllı telefonların en büyük nimetlerinden biri olan Whatsapp’ı kullanıyor. Peki Whatsapp’ı ne kadar biliyoruz ? Gelin Whatsapp’ın nasıl kullanabileceğimize hep birlikte göz atalım. Yazımızda şunlar var:

  • Whatsapp Son görünme tarihi gizleme
  • Whatsapp’a kilit koymak
  • Whatsapp silinmiş mesajları geri kurtarma
  • Whatsapp Profil gizleme
  • Whatsapp numara değiştirme

Whatsapp Özellikleri Açma / Kapatma ve Yönetme

Whatsapp Son görünme tarihi nasıl gizlenir ?

Arkadaşınıza yada diğer, insanlara ne zaman Whatsapp’a girdiğinizi belli etmek istemiyorsanız, bu durumda Whatsapp‘ın bu özelliği tam da size göre. Eskiden üçüncü parti uygulamalar sayesin yapılan bu özellik artık Whatsapp’ın son sürümlerinde mevcut bu küçük ayarı yapmak için Ayarlar>Hesap>Gizlilik sekmesine giderek Whatsapp son görüntüleme tarihini gizleyebilirsiniz.

Whatsapp’a kilit koymak

Birçoğumuz mesajlarımızın başkaları tarafından okunmasını pek hoş karşılamaz eğer sizde bu konuda hassassanız Whatsapp lock uygulamasını kullanabilirsiniz. Android markette bir çok uygulama mevcut ama en çok başarılı olanı Whatsapp lock uygulamasıdır. Uygulamanın yaptığı işlem oldukça basit Whatsapp’a girmeden önce her seferinde şifre soruyor  şifrenizi girdikten sonra mesajlarınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Whatsapp silinmiş mesajları geri kurtarma

Yanlışlıkla çok önemli bir mesajı farkında olamadan silebilirsiniz bu durumda Whatsapp’ın yenilenen uygulaması bu özelliğiyle bunu engelliyor. otomatik olarak mesajların yedeğini alan Whatsapp acil durumlarda direkt olarak mesajları yeniden yükleyebiliyor tek yapmanız gereken şey Whatsappı normal yoldan silip yeniden yüklemek sonrasında zaten mesaj yedeklerini yüklemek isteyip istemediğimizi bize soracaktır geri yükle dediğimizde Whatsapp silinmiş mesajları geri kurtarma işlemi başlayacaktır. Ayrıca detaylı WhatsApp Konuşmaları Geri Yükleme Android yazımıza göz atabilirsiniz.

Whatsapp Özellikleri Açma / Kapatma ve Yönetme

İnternet paketinizi koruyun

Whatsapp,tan gelen resimler varsayılan ve otomatik olarak cihazınıza  kaydediliyor. Buda ay sonunda sürpriz bir faturayla karşılaşmanıza sebep olabilir. Gelecek multimedia ögelerinin hangi ağ bağlantısı tarafından indirileceğini seçebilirsiniz. Whatsappın bu özelliği bize sunması da oldukça güzel. Hemen bir istatistik verelim yaklaşık On bin mesajlık bir konuşmada resimlerle birlikte yaklaşık (50 mb lık) bir veri kullanılmaktadır bu da ne kadar veri kulladığını gösteriyor.

Whatsapp Profil gizleme

Gizliliğe çok önem verenlerden misiniz? peki size profil resminizi sadece belirlediğiniz kullanıcı gurubunun görebileceğini söylesek ne derdiniz? iste Whatsapp ile profil resminizin gizliliğini korumak çok basit Profil resminizin ayarlarını yapmak için Ayaralar>hesabım>gizlilik yolunu izleyin ve profil fotoğrafı seçeneğinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Whatsapp numara değiştirme

Cep telefonu numaranızı’mı değiştirdiniz? artık Whatsapp Profilinizin numarasını değiştirmeniz için Whatsappı yeniden yüklemenize gerek yok, aynı şekilde Ayaralar yolunu izleyerek Hesap>numarayı değiştir’i seçerek kullandığınız yeni numarayı yazmanız mümkün.

Bu yazıda Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özelliklerini anlatmaya çalıştım. Umarım yararlı bir makale olmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir