WhatsApp Görüntülü Arama ilgili sorun mu yaşıyorsunuz

Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu Nasıl Giderilir

Whatsapp görüntülü arama sorunu nasıl giderilir ? WhatsApp görüntülü arama ile ilgili sorun yaşıyorsanız, öncelikle bağlı olduğunuz ağ dışında başka bir ağa bağlanmayı deneyin (Mobil veri bağlantısı yerine kablosuz bağlantı ağına bağlanmak veya tam tersini yapabilirsiniz). Mevcut bağlantınız KVP’ya Kullanıcı Veri Protokolü ayarları düzgün bir şekilde yapılmamış olabilir. Bu da WhatsApp görüntülü arama sorunu ortaya çıkarabilir.

WhatsApp Görüntülü Arama sorunu

Eğer Wi-Fi bağlantınız üzerinden WhatsApp görüntülü araması alamıyor veya arama yapamıyorsanız, WhatsApp Görüntülü Arama düzgün çalışabilmesi için, modem (router) güvenlik ayarlarınızın ve güvenlik duvarı konfigürasyonu veya mac engelleme gibi belirli bağlantı kanallarının bağlantınızı engellemediğinden emin olun.

Ayrıca WhatsApp görüntülü arama için güvenlik duvarı ayarları veya KVP ile ilgili sorun yaşıyorsanız Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve diğer servis sağlayıcınız veya bağlantı yöneticinizi arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Turkcell müşteri hizmetleri için Turkcell hatlı telefonunuzdan 532‘yi; ​diğer operatörler ve sabit telefonlardan ise 0 (532) 532 00 00’ı tuşlayarak Turkcell müşteri hizmetleri’ne ulaşabili​​​​​rsiniz.

Vodafone müşteri hizmetleri için Vodafone hatlarınızdan 542‘yi; diğer operatörlerden veya diğer hatlardan 0 (542) 542 00 00‘ı arayarak ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom mobil hatlarınızdan 500‘u ​diğer hatlardan ise 444 1 500’u tuşlayarak Türk Telekom müşteri hizmetleri’ni arayabilirsiniz.​​​​​

Cihazınızın pil tasarrufu ve bluetooth bağlantısı da WhatsApp görüntülü arama veya normal arama sorunlarına neden olabilir. Eğer cihazınızın pil tasarrufu açıksa yada bluetooth bağlantısı varsa, bunları devre dışı bırakın ve WhatsApp aramasının düzelip düzelmediğini kontrol edin. Sorun hala devam ederse WhatsApp yardım merkezine bakabilirsiniz.

Ek olarak, cihazınızı kapatıp tekrar açın ve telefonunuzda yüklü diğer uygulamaların telefonunuzun kamerasını, mikrofonunu veya kulaklığını kullanmadığından emin olun. Bu tür uygulamalar WhatsApp aramasını engelleyebilir. Mümkünse uygulamaları kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun hala devam edip etmediğine bakın.

Bu yazımızda WhatsApp görüntülü arama ile ilgili sorun yaşayanlar için hazırladığımız bazı çözümler sunmaya çalıştım umarım yararlı bir konu olmuştur. Konuyla alakalı sormak istediğiniz farklı bir soru varsa yorun kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir