Ücretsiz Renk Bulma Programı Bullseye Color Picker

Ücretsiz Renk Bulma Programı Bullseye Color Picker

Ücretsiz renk bulma programı, Grafik düzenleme programlarındaki görüntülerle çalışırken, bazen görüntünün belirli bir ögesi için tam RGB renk kodlarını bulmanız gerekir, böylece renk bulma programı ile bir görüntü düzenleyicinin çeşitli araçlarında kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, web tasarımcılarının bir görüntüdeki bazı ögelerin HEX renk kodunu bilmeleri gerekir. Ücretsiz renk bulma programı, renk değerini web sayfasının HTML bölümünde, örneğin basamaklı stil sayfalarında kullanabilirler.

Ücretsiz Renk Bulma Programı

Bullseye Color Picker, ekranda görünen herhangi bir şeydeki herhangi bir pikselin renk kodlarını bulmak için ideal bir araçtır. Gündelik çalışmaları sırasında renk kodlarıyla çalışmak zorunda oldukları için web tasarımcıları, sanatçılar, yazılım geliştiriciler ve grafik tasarımcıları için özellikle faydalı bir programdır.

Bullseye Renk Seçici’de, bir renk seçmenin iki yolu vardır. Seçtiğiniz bir rengi bu renk aracının kendi penceresinde bulunan paletten seçebilirsiniz. Bu renk paleti önceden belirlenmiş bir renk seçmenize izin verir veya rengi gereksinimlerinize göre değiştirebilirsiniz. Hedef renk aracını, ekranda görüntülenen herhangi bir şeyin rengini seçmek için de kullanabilirsiniz.

Aynı anda iki renk seçebilirsiniz – renk 1 ve renk 2. Her iki renk için, C ++, Delphi, HTML ve Visual Basic gibi çeşitli dillerde kullanılacak RGB değerini ve onaltılık değerleri görüntüler. Panoya hızlıca kopyalamak için bu değerlerin yanındaki C düğmesini tıklayabilirsiniz. Bullseye renk seçici, normal modda veya mini modda kullanılabilir. Mini modda, yalnızca bir renk seçebilir ve bir kerede birden fazla renk değeri seçmek istemezseniz kullanışlıdır.

Bullseye Color Picker, ekranınızda görünen herhangi bir şeyin renklerini bulmak için çok verimli ve kullanışlı bir araçtır. Bu küçük araç, web ve grafik tasarımcıları için harika bir yoldur.

Bullseye Color Picker programını Windows için http://www.magnonic.com/colorpicker.shtml web adresinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir