Tp-link wa5210g Mac Filtreleme Nasıl Yapılır?

Tp-link wa5210g mac filtreleme

Tp-link wa5210g mac filtreleme nasıl yapılır? Eğer sizde bu cihazdan varsa yada almayı düşünüyorsanız konumuza birlikte bakalım.

Tp-link wa5210g cihaz arayüz girişi.

Tp-link wa5210g cihazı gerçekten de çok iyi ben kendim kullandığım için söylüyorum. Peki bu cihazla nasıl maç filtreleme yapacağız ilk olarak. Denetim masası >ağ ve İnternet>ağ ve paylaşım merkezi ne girince karşımıza iki seçenek çıkacak burada kablolu veya kablosuz olarak bu iki seçeneklerden hangisini kullanıyorsak üzerine tıklıyoruz. ben kablosuz kullandığım için kablosuz olanı seçtim. karşımıza çıkan ekranda İnternet protokolü sürüm 4 üzerine bir defa tıklayın ve sağ alt kısımda özellikler tıklıyoruz altta resme bakarak yapabilirsiniz.

Tp-link wa5210g mac filtreleme.

Resimdeki gibi adımları tamamladıktan sonra herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna 192.168.1.254  yazarak Enter tuşuna basıyoruz Tp-link wa5210g cihazın arayüzüne ulaşmış oluyoruz ve çıkan ekranda bizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir kullanıcı adı  ve şifre yazarak giriş yapıyoruz. Eğer daha önce kullanıcı adı ve şifre oluşturmadıysanız kullanıcıadmin şifreadmin yazarak giriş yapabilirsiniz karşımıza çıkan ekranda sol üst kısımda bulunan menülerden wireless tıklıyoruz hemen altında mac filtering seçiyoruz çıkan ekranda altta resimdeki gibi çıkacaktır.

Yukarıda Disabled ve Enable bölümüne hiç dokunmayın Filtering rules altında bulunan deny ve allow seçenekler var eğer allow seçersek wifi şifresini verdiğimiz herhangi komşumuz yada arkadaşımız direk girebilir yani şifrenizi bilen herkes ağınıza bağlanabilir. deny seçeneği ise siz onay vermediğiniz sürece wifi ağına kimse bağlanamaz şifreyi bilseler bile:)

Öncelikle izin vereceğimiz cihazın mac adresini add new yazan yere tıklayın ve mac adresinizi yazın resimde örnek olarak işaretledim sizde aynı şekilde yaparak izin vermek istediğiniz cihazın mac adresini ve bir isim koyabilirsiniz. ben isim olarak hilalay.com yazdım siz bunu internetinizi paylaştığınız kişinin adını yazabilirsiniz.

Kontrol sizde olsun

Artık şifrenizi bilsinler hiç fark etmez siz onay vermediğiniz sürece kimse ağınıza bağlanamaz diyelimki arkadaşınıza yada komşunuza bir ay ağınızı paylaşmak istediniz ve bir ay doldu ikinci ayda bağlantısını kesmek istiyorsunuz bunun için privilege: allow üzerine tıklayın onu deny olarak belirleyin save  dedikten sonra o kişiyi engellersiniz ve böylece ağınıza bağlanamaz örnek resim altta.

Böylece ağınıza bağlı olarak istediğinizi engeller yada izin verirsiniz orası size kalmış:)

Elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım umarım yararlı olmuştur yararlı bulduysanız yada sormak istediğiniz farklı konu varsa yorum bölümüne yazmayı ve paylaşmayı unutmayın.

İlgili bir video;

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir