Telefon Parmak İzi Kilidi Kırma Android

Telefon parmak izi kilidi kırma nasıl yapılır Android

Telefon parmak izi kilidi kırma sık sık unutulan şifre ve ekran kilidi desenlerinden dolayı Android kullanıcılarının başına gelen sorunlar arasında yer almaktadır. Kilidini açamaya çalıştığımız parmak izi sensörü bulunan akıllı telefonun yedek şifresini de hatırlamıyorsak telefon parmak izi kilidi kırma arayışına geçeriz ve çoğu zaman parmak izi kilidi nasıl kırılır diye bu sıkıntıdan kurtulmaya çalışırız.

Telefon parmak izi kilidi kırılır mı?

Günümüz akıllı telefonları parmak izi sensörü cihazın model ve markasına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Samsung markası telefonların parmak izi güç tuşuna entegre edilerek cihazın ön yüzünde bulunur. Ancak LG ve Huawei markalı cihazlarda ise arka taraftaki kameranın hemen altında yer almaktadır. Sony markasına sahip bazı modellerindeyse parmak izi özelliği cihazın yan tarafında bulunuyor.

Eğer cihazınızın parmak izi şifre yedeğini hatırlamıyorsanız ve telefon kilidi kırmak istiyorsanız maalesef cihazı sıfırlamaktan başka çare yok. Şimdilik parmak izi kırmak için basit bir yöntem henüz keşfedilmedi. Telefonunuzu resetlemeniz gerekiyor ve telefon sıfırlandığında fotoğraf, video, uygulamalar gibi dosyaların tamamen silineceği anlamına geliyor.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.