Sunshine İle Çoklu Platformda Dosya Paylaşın

Sunshine: Çoklu Platformda Dosya Paylaşımı ve Medya Akışı Paylaşma

Kullanıcıların çoğunda, Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box gibi standart bulut depolama hizmetleri, çok gigabayt’lık ücretsiz ve daha makul bir fiyata daha fazla depolama alanı sunduğundan daha fazlasıdır. Ancak dosyaları bulutta saklamak istemiyorsanız ve P2P felsefesine daha fazla inanırsanız, Sunshine uygulamasını kullanabilirsiniz.

Windows, Mac, Android ve iOS gibi birden çok platformda kullanılabilir. Sunshine’i kullanan arkadaşlarınızla ve çeşitli cihazlardaki medya akışlarında dosya paylaşımı için kullanılabilir. İlginç olan şey, iki aygıtın (her ikisi de Sunshine kullanan) paylaşılan medyanın, önce medya dosyalarını indirmek zorunda kalmadan izlenebilmesidir.

Sunshine, kullanabilmeniz için önce bir kullanıcı hesabı oluşturmanızı gerektirir. Hesap oluşturma işlemi tamamlanır tamamlanmaz paylaşımını istediğiniz dosyaları seçebileceğiniz ekrana yönlendirilirsiniz. Dosyalar herhangi bir türde olabilir, ancak bunları resim, video ve diğer tür dosyalar olarak kategorize eder. İstediğiniz sayıda dosyayı seçebilir ve Paylaş düğmesine dokunabilirsiniz . Bir sonraki ekranda, varsa Sunshine arkadaşlarınızı veya tanıdıklarınızı telefon rehberinden seçebilir ve seçilen dosyaları onlarla bir bağlantı vasıtasıyla paylaşabilirsiniz.

Daha sonra herhangi bir dosyanın telefonunuzda veya bilgisayarınızda paylaşımını iptal etmek istiyorsanız, Sunshine ayarlarından bunu yapabilirsiniz. Dosyaları paylaşan aygıtı gösterecek ve oradan paylaşılan dosyalardan anında iptal edebileceksiniz.

Sunshine temelde birden fazla cihaz ve platformda çalışan P2P dosya paylaşımı uygulamasıdır. Diğer P2P yazılımlarında olduğu gibi, kaybolan veya çevrimdışı cihazlarda sorun yaşar (dosya paylaşım aygıtı çevrimdışı duruma gelirse dosyalara erişemezsiniz).

Sonuç olarak;

Dosyaları arkadaşlarınızın yakın bir topluluğunda paylaşmak istiyorsanız Sunshine iyi bir seçim olabilir. Medya dosyalarını WiFi hoparlörlerden veya DLNA cihazlarına aktarmayı destekliyor.

Sunshine dosya paylaşım uygulamasını birden birçok cihazda kullanabilirsiniz.