Samsung Telefonunu Gizli bir Wi-Fi Ağına Bağlanın

Samsung telefonunu ile gizli Wi-Fi ağına nasıl bağlanır

Wi-Fi ağınızı komşulardan veya yakındaki birinden gizlemek mi istiyorsunuz? Wi-Fi ağını veya SSID yayınını devre dışı bırakmak için yönlendiricinize bağlanmanız ve yönlendirici ayarlarınızı yapılandırmanız gerekir; böylece insanlar kablosuz ağınızı arayamaz veya bulamaz. Değişikliği yapmak için bir bilgisayarı veya mobil cihazı kullanabilirsiniz.

Samsung telefonunu ile gizli Wi-Fi ağına nasıl bağlanır?

Örneğin, yönlendiricinizin IP adresini bir Samsung telefonu kullanarak bulabilirsiniz., ardından ayarlarını düzenlemek için mobil tarayıcınızı kullanarak yönlendirici web arayüzüne erişin. Değişiklikten sonra, insanlar telefonlarında, tabletlerinde veya bilgisayarlarında Wi-Fi’yi açtığında, ağ adınız veya SSID’niz uygun ağ listelerinde listelenmeyecektir. Kendiniz için, bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki gizli Wi-Fi ağına ilk kez manuel olarak bağlanmanız gerekecektir. Bu yazıda, Samsung cep telefonunuzu gizli bir Wi-Fi ağına nasıl bağlayabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Samsung cihazınızın kilidini açın, Ayarlar >> Wi-Fi veya WLAN’a gidin, mevcut tüm şebekelerin listesini görüntülemek için Wi-Fi’yi açtığınızdan emin olun. Gizli Wi-Fi ağı görünmez olduğundan, ağ listesinde görünmeyecektir. Cihazınızın ekranında aşağıya doğru kaydırın ve Wi-Fi ağı ekle veya WLAN ağı ekle öğesine dokunun. Ardından, kablosuz ağ SSID’sini küçük ve büyük harf duyarlıysa tam olarak el ile yazın. Normalde WPA / WPA2 PSK olan bağlantı tipini seçin. Şifre alanına Wi-Fi şifresini girin. Ağ bilgilerini kaydetmek için Kaydet düğmesine dokunun. Samsung telefonunuz daha sonra Wi-Fi şebekesine bağlanmaya başlar.

Gelecekte tekrar gizli Wi-Fi şebekesine manuel olarak bağlanmanıza gerek kalmayacaktır. Zaten Samsung cep telefonunuzda bilinen bir ağdır. Telefonunuz bir defa tanımladıktan sonra otomatik olarak bağlanacaktır. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.