Oyun Bilgisayarı için Performans Testi Heaven Benchmark

Oyun Bilgisayarı için Performans Testi Heaven Benchmark

Heaven Benchmark: Oyun bilgisayarı için performans testi programı ne gibi özellikler sunuyor? Giderek daha fazla insan oyun bilgisayarları arıyor – hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar. Güçlü oyun dizüstü bilgisayarlarına büyük bir talep var. Üreticiler de bunu biliyor ve bu nedenle bugün çok çeşitli oyun dizüstü bilgisayarları mevcut. Ancak ileri düzeyde bir oyuncuysanız, asıl eğlencenin kendi özel oyun sisteminizi bir araya getirmek olduğunu bilirsiniz. Bu şekilde oyun kutunuz için istediğiniz tüm bileşenleri elde edebilirsiniz.

Oyun Bilgisayarı için Performans Testi Programı Heaven Benchmark

Kendi özel oyun PC’nizi bir araya getirmeyi bitirdikten sonra, onu çalıştırmanın ve ne kadar iyi performans gösterdiğini görmenin zamanı geldi. Bunun için Heaven Benchmark gibi benchmark araçları var. Bu araç Unigine 1 motorunu temel alır ve birçok seçenekle birlikte gelir. Başlatıldığında, kullanılacak API (DirectX 11, DirectX 9 veya OpenGL 4), grafik kalitesi (düşük, orta, yüksek veya ultra), mozaikleme, stereo 3D, çoklu monitör, anti -aliasing, tam ekran ve kullanılacak çözünürlük. Bu ayarların tümünü manuel olarak seçmek istemiyorsanız, temel veya aşırı olan önceden yapılandırılmış bir ön ayar arasından seçim yapabilirsiniz.

Kıyaslama çalıştırıldığında, içinde oturan bir ejderha ile güzel bir cennet sahnesi görüntüler. Arka planda çalan müzik ile bir yerden bir yere götürülüyorsunuz. Bütün yer bir ortaçağ görünümüne sahip ancak grafikler çok zengin ve güzel. Kıyaslamayı aşırıya ayarlanmış kalite ile çalıştırdığımızda, GPU üzerinde gerçekten stres yaratıyor.

Heaven Benchmark, GPU’nuzu çok sıcak yapabilir ve elinizi önüne koyarsanız, soğutma fanından çıkan sıcak havayı gerçekten hissedebilirsiniz. Bu nedenle, soğutma fanlarınızı ve ısı alıcılarınızı test etmenin de iyi bir yoludur. Yakın zamanda yeni termal macun uyguladıysanız, ne kadar iyi çalıştığını görmek için bu kıyaslamayı çalıştırmalısınız.

Heaven Benchmark programının resmi web sayfasına gitmek için https://benchmark.unigine.com/heaven bağlantısına tıklayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir