Mozilla Ücretsiz Şifreli Dosya Paylaşım Hizmeti

Mozilla Dosya Gönderme Ücretsiz Nasıl Yapılır ?

Mozilla dosya gönderme ücretsiz nasıl yapılır ? Firefox Send ücretsiz şifreli dosya paylaşım hizmeti Mozilla, tüm dünyadaki herkes için mevcut olan Firefox Send adlı yeni ve sağlam bir dosya paylaşım hizmeti sundu. Diğer bazı servislerin aksine, Firefox Send’i gerçekten herhangi bir Mozilla hesabına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Dosya paylaşım servis, kullanımı kolay bir web arayüzü ile sunulmaktadır ve modern web tarayıcısında uçtan uca şifrelemeyi destekliyor. Ayrıca, indirme linklerini şifre ile koruyabilirsiniz. Dosyalar, Firefox Send sunucularına yüklenmeden önce JavaScript kullanılarak web tarayıcısında şifrelenir.

Ücretsiz Mozilla Dosya Gönderme

2,5 GB büyüklüğündeki dosyaları yükleme özelliği

dosyaları paylaşma Mozilla hesabınıza giriş yapmadan dosyaları paylaşmak istiyorsanız, herhangi bir modern web tarayıcısında https://send.firefox.com/ adresini ziyaret edebilir ve açılan web sayfasına dosyalarınızı bırakmaya başlayabilirsiniz. Ancak bir Mozilla hesabı olmadan, dosyaları yalnızca 1 GB’a kadar paylaşabilirsiniz. Mozilla hesabınıza giriş yaptıysanız, 2,5 GB boyutundaki dosyaları paylaşmanıza izin verilir.

Tek indirme bağlantısıyla birden fazla dosya paylaşın

Firefox Gönderme yoluyla birden fazla dosya yükleyebilirsiniz. Tüm bu dosyaları Firefox Send kullanıcı arabirimine sürükleyip bırakabilir veya yükleme listesine birden fazla dosya eklemek ve Dosyaları yüklemek için seç düğmesine tıklayabilirsiniz. Birden fazla dosyayı seçtikten sonra Yükle düğmesine tıkladığınızda, hepsi hızlı bir şekilde yüklenir. Tek bir bağlantı üzerinden indirilebilecek büyük bir ZIP dosyasına arşivlenir.

Parola koruması ve indirme bağlantılarının süresinin dolması

Bir dosyayı yüklemeden önce, yüklenen dosyalar için bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifre isteğe bağlıdır ve şifre seçiminde herhangi bir kısıtlama yoktur. Paylaşılan indirme bağlantısı için, bağlantının kaç gün kullanılacağını seçebilirsiniz. Benzer şekilde, bağlantının süresinin dolmasından sonra indirme sayısını seçebilirsiniz. Ne yazık ki, Firefox Send sınırsız sayıda indirmeye ve paylaşılan dosyalar için sınırsız zamana izin vermiyor. Her paylaşılan bağlantı için maksimum indirme sayısı 100 ile sınırlıdır ve bir bağlantının canlı kaldığı maksimum süre 7 gündür.

Paylaşılan dosyaların güçlü AES şifrelemesi

Firefox Send, dosyaları Firefox Send sunucularına yüklenmeden önce şifrelemek için JavaScript kullanır. Web tarayıcınızın içindeki dosyaları şifrelemek için AES-GCM 128 bit şifresini kullanır. Şifreleme için bir şifre ekleyebilirsiniz, ancak gerçekten gerekli değildir. Birisi bu dosyaları paylaşılan bir bağlantı yoluyla indirdiğinde, şifrelenmiş dosyalar tarayıcıda indirilir ve şifreleri çözülür.

Sonuç
Firefox Send, herkes için gerçekten hızlı, sağlam ve güvenli bir dosya paylaşım hizmeti sunar. Herhangi bir yazılımı yüklemek zorunda kalmadan çok sayıda gigabaytın sırasındaki çok büyük dosyaları kolayca paylaşabilirsiniz. Dosyalar doğrudan web tarayıcınızın içinde şifrelenir ve bu nedenle gizli dosyaları iki kez düşünmeden paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir