Mac’te Kullanıcı Kitaplığına Erişme ve Gösterme

Mac de kısayol kullanarak kullanıcı kitaplığına erişin

Kullanıcı Kitaplığı klasörünü Mac’te bulamıyor musunuz? Mac OS X 10.7’den beri, kullanıcı Kitaplığı klasörü varsayılan olarak Mac’te gizlenmektedir. Mac kullanıcı kitaplığı dizinini Finder’da bu yüzden göremiyorsunuz. Mac’teki Library klasörüne erişmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz. Kullanıcı Kitaplığı klasörünü kalıcı olarak görünür hale getirmek için kullanıcı ayarlarının nasıl değiştirileceğini de yazımızda bulabilirsiniz.

Yöntem 1. Mac’te kısayol kullanarak kullanıcı kitaplığına erişin

Finder’da, Seçenek tuşunu basılı tutun ve ardından Git menüsünü tıklayın, kullanıcı Kitaplığı klasörü açılır menüde listelenecektir. Finder’da kullanıcı Kitaplığı klasörünü açmayı seçebilirsiniz.

Mac'te Kullanıcı Kitaplığına nasıl erişilir

Yöntem 2. Kullanıcı kitaplığı klasörünü Git Klasöründen açın

Finder’da Git menüsünü tıklayın, açılır menüden Klasöre Git’i seçin. Klasöre Git iletişim kutusu görüntülenir. Kutudaki  “~ / alıntılar olmadan” yazınız ve kullanıcı Kitaplığı klasörünü Finder’da açmak için Git düğmesine basınız.

Yöntem 3. Kullanıcı kitaplığını Finder’da görünür duruma getirme

Kullanıcının Kitaplık klasörünü Finder’da diğer normal klasörler gibi kalıcı olarak görünür yapmak mı istiyorsunuz?

Finder’da, üst menü çubuğundan Git menüsünü genişletmek için tıklayın, listeden Giriş’i seçin. Kullanıcı ana klasörü Finder’da açılacaktır. Dişli ayarları simgesine tıklayın, Görünüm Seçeneklerini Göster’i seçin ve Kitaplık Klasörünü Göster’i seçin, ekran görüntüsüne bakarak uygulayın.

Mac te kullanıcı kitaplığına erişme ve gösterme
Mac te kullanıcı kitaplığına erişme ve gösterme

Böylece Mac kullanıcı kitaplığına erişebilir ve aynı zamanda kitaplığı görünür hale getirebilirsiniz.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.