Mac Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

Mac Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

Apple genellikle her yıl büyük bir macOS güncellemesi yayınlar. Mac’inizi güncel tutmanızı çok önemlidir. Güncelleme yapmak neden bu kadar önemli? Yeni çıkan güncellemeler (özellikle güvenlik açısından) oldukça önemlidir ve hata düzeltmeleri ile birlikte gelir. Bazen de yeni ilginç özellikler eklenerek birçok kolaylıklar sunuluyor. Bu yazımızda, Mac’te yazılım güncellemesi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız.

Mac Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

1. Mac Uyumluluğunuzu Kontrol Edin

Mac’inizin uyumluluğunu kontrol etmek, güncelleme işlemine başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Mac’i uyumlu olmayan MacOS’a güncelliyorsanız, bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin Mac başlangıç ​​işlemini tamamlamıyor, uygulamalar beklenmedik bir şekilde kapanıyor, vb.

Güncelleme yapacağınız Mac modelinizin alttakilerden biri olduğundan emin olun:

 • MacBook (Geç 2009 veya yenisi)
 • MacBook Pro (2010 ortası veya daha yenisi)
 • MacBook Air (Geç 2010 veya daha yenisi)
 • Mac mini (2010 ortası veya daha yenisi)
 • iMac (Geç 2009 veya daha yenisi)
 • Mac Pro (2010 ortası veya daha yenisi)

2. Verileri Yedekleyin

İlk önce verilerinizi yedeklemeden yükseltme işlemine başlamayın. Bu, “Mac’te Yazılımın nasıl güncelleneceği” kılavuzunun en önemli parçasıdır. Time Machine sabit sürücüsünü, üçüncü taraf sabit bir sürücü veya harici sürücüyü kullanarak verileri yedekleyebilirsiniz.

3. Depolama alanında yer var mı kontrol edin

Mac’inizde en az 14.3GB kullanılabilir depolama alanı ve 2 GB bellek bulunduğundan emin olun . MacOS’u MacBook serisinde High Sierra’ya güncelleyecekseniz, AC gücüne takmayı unutmayın.

4. İnternet Bağlantısı

Bazı macOS güncelleme sorunları, yavaş ya da dengesiz İnternet bağlantısı nedeniyle ortaya çıkar. Bu sorunları önlemek için, özel bir İnternet bağlantınız olduğundan emin olun.

5. MacOS High Sierra’yı indirin ve Yükleyin

Yukarıda listelenen tüm adımları uyguladıktan sonra, indirme ve yükleme işlemini güvenle ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımlar “Mac’te Yazılım Güncelleme” sürecinin ana parçasıdır. App Store’dan macos High Sierra’yı indirebilirsiniz. Bu en kolay yol.

 • App Store’u ana ekrandan veya Spotlight’ı kullanarak başlatın. Tarayıcı ekranınızdaysanız, ekranın sol üst köşesindeki Apple logosunu tıklayın ve App Store’u seçin.
 • App Store penceresinin en üstteki araç çubuğunda Güncelle’yi tıklayın, birkaç saniye bekleyin ve Yazılım Güncellemesini göreceksiniz.
Mac Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır 2
 • MacOS High Sierra’yı indirmek için Güncelle düğmesine tıklayın.
 • İndirme işlemi tamamlandığında, Devam’ı tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
 • Yönetici kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerekebilir.

Tebrikler! Yükseltme işlemi tamamlandı. Artık Mac’inizdeki MacOS High Sierra’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Umarım yararlı bir makale olmuştur.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.