Mac Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

Mac Yazılım Güncelleme ve Yedekleme Nasıl Yapılır

Mac yazılım güncelleme nasıl yapılır ? Apple genellikle her yıl büyük bir macOS güncellemesi yayınlar. Mac’inizi güncel tutmanızı çok önemlidir. Güncelleme yapmak neden bu kadar önemli? Yeni çıkan güncellemeler (özellikle güvenlik açısından) oldukça önemlidir. Ayrıca hata düzeltmeleri ile birlikte gelir. Bazen de yeni ilginç özellikler eklenerek birçok kolaylıklar sunuluyor. Bu yazımızda, Mac’te yazılım güncellemesi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız.

Mac Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır ?

1. Mac Uyumluluğunuzu Kontrol Edin

Mac’inizin uyumluluğunu kontrol etmek, Mac yazılım güncelleme işlemine başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Mac’i uyumlu olmayan MacOS’a güncelliyorsanız, bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin Mac başlangıç ​​işlemini tamamlamıyor, uygulamalar beklenmedik bir şekilde kapanıyor, vs.

Güncelleme yapacağınız Mac modelinizin alttakilerden biri olduğundan emin olun:

 • MacBook (Geç 2009 veya yenisi)
 • MacBook Pro (2010 ortası veya daha yenisi)
 • MacBook Air (Geç 2010 veya daha yenisi)
 • Mac mini (2010 ortası veya daha yenisi)
 • iMac (Geç 2009 veya daha yenisi)
 • Mac Pro (2010 ortası veya daha yenisi)

2. Mac Yazılım Güncelleme Öncesi Verilerinizi Yedekleyin

Yazılım güncelleme işlemi için verilerinizi yedeklemeden yükseltme işlemine başlamayın. Bu, “Mac’te Yazılımın nasıl güncelleneceği” kılavuzunun en önemli parçasıdır. Time Machine sabit sürücüsünü, üçüncü taraf sabit bir sürücü veya harici sürücüyü kullanarak verilerinizi yedekleyin.

3. Depolama alanında yer var mı kontrol edin

Mac’inizde en az 14.3GB kullanılabilir depolama alanı ve 2 GB bellek bulunduğundan emin olun . MacOS’u MacBook serisinde High Sierra’ya güncelleyecekseniz, AC gücüne takmayı unutmayın.

4. İnternet Bağlantısı

Bazı macOS güncelleme sorunları, yavaş ya da dengesiz İnternet bağlantısı nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu sorunları önlemek için, özel bir İnternet bağlantınız olduğundan emin olun.

5. MacOS High Sierra’yı indirin ve Yükleyin

Yukarıda listelenen tüm adımları uyguladıktan sonra, indirme ve yükleme işlemini güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımlar “Mac Yazılım Güncelleme” sürecinin ana parçasıdır. App Store’dan macos High Sierra’yı indirebilirsiniz. Bu en kolay yol.

 • App Store’u ana ekrandan veya Spotlight’ı kullanarak başlatın. Tarayıcı ekranınızdaysanız, ekranın sol üst köşesindeki Apple logosunu tıklayın ve App Store’u seçin.
 • App Store penceresinin en üstteki araç çubuğunda Güncelle’yi tıklayın, birkaç saniye bekleyin ve Yazılım Güncellemesini göreceksiniz.
 • MacOS High Sierra’yı indirmek için Güncelle düğmesine tıklayın.
 • İndirme işlemi tamamlandığında, Devam’ı tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
 • Yönetici kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerekebilir.

Tebrikler! Yükseltme işlemi tamamlandı. Artık Mac’inizdeki MacOS High Sierra’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Mac yazılım güncelleme hakkında Apple https://support.apple.com/tr-tr/HT201541 web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Konuyla alakalı değerli yorumlarınızı unutmayı. Umarım yararlı bir makale olmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir