Mac'inizde Android'de Mozilla Firefox

Mac veya Android’de Mozilla Firefox Kurulumu

Mac Veya Android’de Mozilla Firefox Kurulumu: Mozilla Firefox, bugün en güvenli ve popüler web tarayıcılarından birini geliştiren, açık kaynaklı ve ücretsiz bir internet şirketidir; bu ürün, masaüstü bilgisayarlarda olduğu kadar mobil cihazlarda da keyif alacak harika özelliklere sahiptir.

Google Chrome’un pazar payı açısından geride kalmasına rağmen, bu bağımsız tarayıcı popülaritesini arttırıyor ve şu değerleri artırıyor. Ayrıca, iOS, Linux, Android, Windows ve Mac de dahil olmak üzere farklı platformlara indirilebilir ve yüklenebilir.

Mac’te Firefox Kurulumu

Yeni Mac’inize Firefox’u yüklemek istiyorsanız, sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun. İlk olarak, yalnızca MacOS 10.9, 10.10, 10.11 ve 10.12 uyumlu olanlardır. En az 512 MB RAM ve 200 MB depolama alanının yanı sıra bir Intel x86 işlemciye de ihtiyacınız olacak.

Yüklemek için bunu başka bir tarayıcıdan, örneğin Safari’den yapın. Firefox’un indirme sayfasına gidin ve sisteminiz için en iyi sürümün indirilmesi önerilir. Sonra, işlemi başlatmak için “Free Download” düğmesine tıklayın. “Firefox.dmg” dosyası indirildikten sonra, otomatik olarak açılır ve uygulamayı içeren bir Bulucu penceresi görünür. Dosyayı Uygulamalar Klasörüne kopyalayın. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

Pencereyi tıklarken kontrol tuşunu basılı tutun.

Menüden “Firefox’u Çıkart” ı seçin

Firefox’a kolayca erişmek için, Uygulamalar Klasörünü görüntüleyin, Firefox’u seçin ve kenetlenme yuvasına sürükleyin. Tarayıcıyı kullanmaya başlamak için, Firefox’u başlatmak için simgeyi tıklamanız yeterlidir.

Android Cihazlarda Firefox Kurulumu

Android kullanıcıları için Firefox, Google Play Store aracılığıyla indirilebilir ve yüklenebilir. Arama çubuğuna “Mozilla Firefox” yazarken, Firefox Tarayıcı hızlı Firefox ve Android için Beta da dahil olmak üzere farklı web tarayıcıları sunulacak.

Android için Firefox

Bu ücretsiz tarayıcı özel, özelleştirilebilir ve diğer cihazlarla senkronize edilebilir. Son bir ay önce güncellenen Firefox’un Android sürüm 54.0.1’i, gelişmiş yer imleri senkronizasyon performansıyla birlikte gelir ve medya oynatma sırasında kararlılık sunar. Dosya boyutu 33.24 MB olup çeşitli özelliklere sahiptir.

Diğer Aygıtlarla Senkronizasyon

Masaüstünüzde Firefox varsa, mobil cihazınızda geçmişine, yer imlerine ve açık sekmelere erişebilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece bir Firefox hesabı oluşturmanız yeterlidir.

Firefox’un bir başka ilginç özelliği, sosyal medyayı paylaşmayı seven bir tipseniz kullanışlı geliyor. En son kullanılan uygulamaları Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi hatırlama kapasitesine sahip olduğu için tarayıcıdan çıkıp açılmasını istediğiniz bir uygulamayı başlatmanız gerekmez.

Android için Firefox Beta

Beta sürüm 55, ancak bir hafta önce piyasaya sürüldü ve bu, yakında çıkacak olan özellikleri denemek ve geribildirim vermek için şans tanıyor. Dosya boyutu 33.60 MB’dir ve cihazınız bir Intel x86 Atom tabanlıysa, bir beta test cihazı olabilir. Beta sürümleri, önümüzdeki sürümde tanıtılacak yeni özellikleri cilalamak için yayımlanıyor.

İşlemi başlatmak için Firefox’u ve beta sürümünü “Yükle” düğmesini tıklatarak indirebilirsiniz. Bu arada, çoğu reklamı ve çevrimiçi takipçiyi bloke eden özel tarayıcı olan Firefox Focus , bir milyona bile ulaştı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir