İPhone’u ICloud’a Yükleme ve Yedekleme

IPhone'unuzu ICloud'a Hızlı Bir şekilde Yedekleyin.

IPhone’u ICloud’a yükleme ve yedekleme: Fotoğraf çekeme’i seven, not yazan veya akıllı telefonunda dosya bulunduran herkes için, bilgilerini kaybetmemek amacıyla yedeklemeyi öğrenmek çok önemlidir. Cihazınız çalınabilir ya da bir virüs bulaştırabilir ya da sadece telefonu kırabilir ve hiçbir yedekleme olmadan tüm bilgileri kaybedersiniz.

ICloud nedir ve ne işe yarar?

ICloud, kullanıcıların değerli bilgilerini ve anılarını kaybetmemesi için Apple’ın depolama çözümüdür ve ücretsiz olarak 5 GB bellek ile gelen yedekleme için bulut alanı kullanır. ICloud’u etkinleştirmek çok kolaydır ve talimatlara uyarak nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

İPhone’u ICloud’a Yükleme ve Yedekleme

Birincisi, İnternet bağlantısı olan her kullanıcı herhangi bir yerden iCloud yedekleme alanına erişebilir, Sizde de bağlantı olduğunu var sayarak devam edelim.

İkincisi, Ayarlar (Settings) bölümüne gidin ve iCloud açın ardından > Backup’tan (Yedekle’e) dokunarak seçmeniz gerekir. Ekranı sağ tarafa kaydırdığınızda iCloud’un Yedekleme ekranı açabilirsiniz.

IPhone’u ICloud’a Yedeklemek ilk adım

Üçüncüsü ise iPhone’unuzu gösteren bir bildirim çıkarsa ya da artık otomatik olarak bilgisayarınıza yedekleme olmuyorsa, tek yapmanız gereken Tamam’a dokunmak.

Son olarak, veri yedeklemenizin başlayacağını ve iPhone’unuzun veya iPad’in Wi-Fi’ye bağlı ve şarj için takılı olsa bile her 24 saatte bir güncelleneceğini bilmeniz gerekir. Çoğunlukla, gece siz uyurken olur genellikle ilk yedekleme işlemi daha uzun sürer, ancak bir kez etkinleştirildiğinde bir daha’ki sefer güncelleştiren şeyleri tekrar yapmak zorunda kalmazsınız.

ICloud’un sunduğu bazı yedeklemeler şunlardır: iTunes satın alınan TV şovları, uygulamalar, iTunes satın alınan müzikler, mesajlar, zil sesleri, iTunes tarafından satın alınan kitaplar, videolar ve Fotoğraf Makinesi Rulosu, notlar, ana ekran, duvar kağıtları, posta, rehber, cihaz ayarları, Takvim ve hesaplar Gibi bir çok veriyi ICloud’a hızlı bir şekilde yedekleyin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir