iPhone'da Düşük Veri Modu Nasıl Etkinleştirilir

iPhone’da Düşük Veri Modu Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone’da düşük veri modu nasıl etkinleştirilir? iPhone’da düşük veri modunu etkinleştirmek, sınırlı bir cep telefonu planınız varsa, veri sınırlamalarından kaçınmanın harika bir yoludur.

Ne yaptığınıza bağlı, iPhone’unuz çok fazla veri kullanabilir. Örneğin, video akışı yapmak, izlemek ve indirmek genellikle en fazla veriyi kullanır.

Verilerinizi daha pasif bir şekilde kullanabilecek başka etkinlikler de var. Örneğin, otomatik güncellemeler, arka planda uygulama yenileme ve iCloud senkronizasyonu , genellikle iPhone’unuzda yüksek veri kullanımının suçluları arasındadır.

Neyse ki iOS, hücresel veri kullanımınızı basit bir anahtarla yönetmenize olanak tanır. Bu hızlı kılavuzda, iPhone’da Düşük Veri Modunun nasıl etkinleştirileceğine ilişkin adımlarda size yol göstereceğiz.

iPhone’da Düşük Veri Modu Nasıl Çalışır?

İPhone’unuzda Düşük Veri Modunu etkinleştirmeden önce, sınırlamalarını bilmelisiniz. Düşük veri Modunu açtığınızda, iPhone’unuz otomatik indirmeleri ve yedeklemeleri durduracak, iCloud eşzamanlayıp arka plan görevlerini azaltacak ve uygulama yenilemelerini yapacaktır.

iPhone’unuzun sonsuza kadar Düşük Veri modunda çalışması gerekmediğini unutmayın. Bu, mobil veri ve Wi-Fi kullanımını en aza indirmenize yardımcı olan kullanışlı bir iOS özelliğidir ( iOS 13 ve üstü).

Hücresel Veriler için Düşük Veri Modunu Etkinleştir

1. Hücresel veri bağlantınızda Düşük Veri Modunu etkinleştirmek için iPhone’un Ayarlar uygulamasını açın, Hücresel öğesine ve ardından Hücresel Veri seçenekleri öğesine dokunun.

2. Ardından, Düşük Veri Modu öğesini seçin . 5G’niz varsa , Düşük Veri Modu özelliğini bulabilmeniz için önce Veri Moduna dokunun.

3. Ardından, yanındaki düğmeye dokunarak Düşük Veri Modu’nu açın (açıldığında yeşildir).

5G hücresel veri bağlantınız varsa, açmak için Düşük Veri Moduna dokunmanız yeterlidir. Etkinleştirildiğinde, yanında yeşil bir geçiş yerine mavi bir onay işareti olacaktır.

Wi-Fi Ağları için Düşük Veri Modunu Etkinleştir

Düşük Veri Modu, Wi-Fi ağları için de çalışır. Bunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Ayarlar uygulamasını açın ve Wi-Fi öğesine dokunun .

2.  Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının adına dokunun veya bağlanmak istediğiniz yeni ağa katılın.

3.  Ardından, etkinleştirmek için sağdaki Düşük Veri Modu’nun yanındaki anahtara dokunun .

iPhone’da Düşük Veri Modu Nasıl Kapatılır

Elbette, Düşük Veri Modunu da istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. iPhone’unuzda Düşük Veri Modunu nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için bu adımları izleyin.

  1. Ana ekrana gidin ve Ayarlar uygulamasını açın
  2. Hücresel Seç
  3. Hücresel Veri Seçenekleri’ne dokunun
  4. Yanındaki geçiş düğmesine dokunarak Düşük Veri Modunu kapatın

Sonuç

Düşük Veri Modu, veri kullanımlarıyla ilgilenen iPhone kullanıcıları için kullanışlı bir özelliktir. Bu özelliği açtığınızda, iPhone’unuzun normal etkinliklerinin çoğunu kısıtladığı için iPhone’unuzla aynı deneyimi yaşamayabileceğinizi unutmayın. Bu nedenle, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olduğunda Düşük Veri Modunu kullanın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir