Google’a Ücretsiz Bilgisayar Yedekleme Aracı

Google’ın ücretsiz masaüstü yedekleme aracı

Google’in Masaüstündeki tüm dosyaları yedekleme aracı daha önce duyurulmuştu, tabi uygulama hem Mac hem de Bilgisayarlar için kullanılmaktadır. Yedekleme ve Senkronizasyonu, masaüstünde seçtiğiniz tüm dosyaları ve klasörleri otomatik olarak Google Drive veya Google Fotoğraflar bulut depolama alanınıza yüklüyor. Araç her iki hizmetle birlikte çalışır durumda

Google’a Ücretsiz Bilgisayar Yedekleme Aracı

Mobil cihazlardaki fotoğraflarda olduğu gibi optimize edilmiş video ve resimler ücretsiz olarak yüklemeyi veya uygulamanın orijinal kalitesinde depolamasını ve bu dosyaların depolama alanınızın sınırına karşı koymasını isteyebilirsiniz. Diğer taraftan, Drive masaüstü aracında olduğu gibi Drive dosyalarını da bilgisayarınıza senkronize edebilir ve bunlara dosya gezgini üzerinden kolaylıkla erişebileceksiniz.

Senkronizasyon ve Yedeklemesi yeterince iyi çalışıyor, ancak daha önce belirttiğimiz gibi Carbonite ve Backblaze gibi rakip yedekleme servislerine kıyasla çok daha masraflı . Bunun gerçekten mantıklı olmasının tek yolu, verilerinizle sadece Google’a güvenmeyi umuyor veya tüm E-posta, belge, fotoğraf, doküman ve dosya depolama alanınız için tek bir Şirket’e ödemek istemenizdir.

Google Fotoğraflar ve Google Drive için Yedekleme ve Senkronizasyon aracına buradan ulaşabilirsiniz.