Google Drive Depolama Alanı Arttırma Nasıl Yapılır

Google Drive Depolama Alanı Arttırma Nasıl Yapılır?

Google Drive depolama alanı arttırma nasıl yapılır? Tüm ödevlerinin ve kağıtlarının tek bir yerde toplanması gereken bir öğrenci misiniz? Yoksa her şeyi düzene sokmak isteyen, ancak Google Drive’ında biraz yer eksik olan bir işadamı mısınız? Ya da tüm aile resimlerinizi ve videolarınızı Google Drive’ında depolayan ve tüm gelecek anılar ve anlar için biraz daha alana ihtiyaç duyan basit bir adamsınız. Endişelenmenize hiç gerek yok, Google Drive’ınızda dosyalarınız için biraz daha fazla alan elde etmenin birkaç yolu vardır. Google Drive hesabınızda nasıl biraz daha fazla depolama alanı kazanabileceğinize dair farklı yollar hakkında ayrıntılı bir açıklama yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Google Drive Depolama Alanı Arttırma

İlk olarak e-postanızı gözden geçirin

İster inanın ister inanmayın, Gmail aracılığıyla aldığınız veya gönderdiğiniz e-postalar, Google Drive‘ınızda biraz daha yer kaplar. Bu yüzden gereksiz yer kaplayan e-postanızı temizleyin. Bunun için alttaki adımları takip edin.

  • Gmail hesabınıza gidin ve e-postalarınıza göz atın, gereksiz olan bazı e-postalar bulacaksınız, onları çöp kutusuna atın. Artık sizin için önemli olmayan e-postaları seçin ve silin.
  • Spam dosyanı kontrol et. Bu klasörde ihtiyacınız olan herhangi bir posta yoksa, onu tamamen silin.

Silme işini tamamladığınızda ve tüm e-postalarınızı sıraladığınızda, yapmanız gereken tek şey çöp kutunuzu boşaltmaktır. Eğer boşalmazsanız, herhangi bir etkisi olmayacak ve Google Drive alanınız aynı kalacaktır.

Öğrenciler için Google Drive depolama alanı arttırma

Öğrenciler Google Drive’da ücretsiz ve sınırsız alana sahip olabilir. Eğitiminiz için GSuite hesabı kullanıyorsanız, okulunuz / üniversiteniz aracılığıyla daha fazla depolama alanı elde edebilirsiniz.

Daha fazla alan satın alın

Google Drive’ınızda daha fazla alana sahip olmak istiyorsanız ve bunun için biraz para vermeye istekliyseniz, deppolama alanınızı artırabilirsiniz. Google Drive’ınızı yükseltirseniz alacağınız bir platform olan Google One’ı kullanırsınız. Yükseltmenin maliyeti değişir. 100 GB satın alıyorsanız, bir yıl boyunca iki ABD doları veya birkaç TB almak istiyorsanız çok daha fazla olabilir. Elbette tüm bu ücretleri bir yıl boyunca aylık ödüyorsunuz. Google One aboneliğiniz varsa, bunu ailenizin beş üyesiyle veya arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Her birey kendi hesaplarında kendi alanlarına sahip oluyorlar, sizinkini kullanmıyorlar, sadece onları sizinkine bağlamanız gerekiyor ve her şey hazır hale geliyor. Maliyet ücretlerini her zaman arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Örneğin, yılda 100 dolar olan 2 TB boş alan satın almak isteyebilirsiniz.

Drive alanınızı boşaltın

Drive’ınızda biraz daha fazla yer açmak ve fazladan para ödemek istemiyorsanız, belgelerinize her zaman göz atabilir ve kullanmadığınız veya artık ihtiyaç duymadığınız belgeleri silebilirsiniz. Tüm belgelerinize sırasıyla kontrol edin ve gereksiz olanları silin. Hatta isterseniz bazı klasörleri de düzenleyebilirsiniz. Winrar ile dosyalarınızı sıkıştırıp çok daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

Bu makalede Google Drive depolama alanı arttırma nasıl yapılır onu anlattık umarım anlaşılır ve yararlı bir makale olmuştur. Konuyla alakalı sormak istediğiniz sorunuz varsa bunu yorumlara yazarak bize iletebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir