Google Arama’da Uygunsuz Tahminler Nasıl Bildirilir?

Google Arama’da Uygunsuz Tahminler Nasıl Bildirilir

Google Arama’da uygunsuz tahminler nasıl bildirilir? Google Arama’nın arama kutusuna bir şeyler yazmaya başladığınızda, ne aramak isteyebileceğinize dair bazı öneriler gösterir. Örneğin, “baba bilir” yazarsanız, Google “baba en iyisini bilir” gibi tahmin edilen arama terimlerinin bir listesini gösterir. Bu tahminler, daha önce tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından yapılan aramalara dayanmaktadır. Google, rahatsız edici terimlerin bu öngörülen arama ifadelerinde gösterilmemesini sağlar. Ancak, rahatsız edici olduğunu düşündüğünüz bir şey gösterdiğini tespit ederseniz ve bu ifadenin radarın altına girmiş olabileceğini düşünüyorsanız, bu tür uygunsuz tahminleri Google’a bildirmelisiniz.

Google Arama’da Uygunsuz Tahminler Nasıl Bildirilir ?

Bu tür uygunsuz tahminleri Google Arama’da şu şekilde rapor edebilirsiniz:

  1. Web tarayıcınızda Google Arama’yı ziyaret edin.
  2. Arama terimini yazmaya başladığınızda, tahmin edilen arama ifadelerinin bir listesini göstermeye başlar. Genel olarak rahatsız edici veya uygunsuz bulduğunuz, tahmin edilen ifadeleri gösteren arama terimlerini kullanın.
  3. Tahmin listesinin alt kısmında görüntülenen Uygunsuz Tahminleri Bildir bağlantısını tıklayın.
  4. Artık ekranınızda hangi tahminleri rahatsız edici bulacağınızı seçebileceksiniz. Ayrıca, bu tahminleri neden rahatsız edici bulduğunuzu açıklayan bir kategori de seçebilirsiniz. Örneğin, alakasız, şiddet içeren, nefret dolu, tehlikeli vb. Bir kategori seçebilirsiniz.
  5. Google çalışanları raporunuza bakacak ve gerektiğinde uygun önlemleri alacaktır.

Google’da uygunsuz arama cümlelerini bildirerek, Google’ın herkes için arama deneyimini geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu aynı zamanda interneti daha güvenli ve daha dostça bir yer haline getirir, çünkü her yaş grubundan ve geçmişinden gelen insanlar Google aramasını kullanır ve Google’da arama yaparken karşılaşabileceğiniz tüm kelimeleri veya kelime öbeklerini bildirmek için önlemler aldıysanız rahatsız olmazlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir