Gmail Unutulmuş Parola Kurtarma işlemi

Gmail Unutulmuş Parola ve Şifre Kurtarma

Gmail Unutulmuş parola ve şifre kurtarma nasıl yapılır? Bugüne kadar Google’ın temel yapılarından biri olmaya devam ediyor ve bu da onu hareket halindeyken de önemli bir uygulama haline getiriyor. Ancak, hesap bilgileriniz bazen kaybolabilir veya unutulabilir. Böyle bir durumda, hesabınızı nasıl yöneteceğinizi ve hesap ayrıntılarını nasıl kurtaracağınızı öğrenmelisiniz. Google, kurtarma prosedürüne dayanarak izleyebileceğiniz bazı basit adımlarla bunu çözmenin kolay bir yolunu tanıtacağız.

Kaybedilmiş giriş bilgilerinizi kurtarmak için Gmail kimliğinizi doğrulamanın bazı yollarını. Temel olarak, yalnızca belirli bir widget üzerindeki güvenlik sorunlarını adım adım bir süreç içinde geçmeniz gerekir.

Google Gmail Unutulmuş Parola Kurtarma işlemi

Şifremi Unuttum’u tıklayın – mail.google.com/mail/ adresindeki Gmail sayfasına giriş yaptıktan sonra bağlantıyı görebilirsiniz. Hesap bilgilerinizden herhangi birini kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bu bağlantıyı tıklamanız yeterlidir.

Birkaç Güvenlik Sorusu Girin – Yalnızca bildiğiniz cevaplarla ilgili birkaç soru sorulacaktır. Bu sorular, doğru yaptıktan sonra seçtiğiniz ve cevapları sağladığınız sorular. Birincisini yaparsanız, hesabınızı kaydettikten sonra yaptıklarınızdan farklı ikinci bir soru sorabilirsiniz.

Ayrıca, Gmail hesabını oluştururken yaptığınız aynı listeden farklı bir soruyu cevaplamayı seçebilirsiniz. Bu onay düğmesinin altındadır. Sorular arasında, annenizin kızlık soyadı, ilk evcil hayvanınızın adı ve çocukluk arkadaşınız bulunur.

Kurtarma E-postası – Doğrulama kodunun gönderileceği bir kurtarma e-postası girmeniz istenir. Bir e-posta adresine kaydolurken verdiğiniz bir telefon numarasına da gönderilmesini tercih edebilirsiniz. Bazı durumlarda, cep numaranıza yönelik 4 haneli bir kodla doğrulanmış olursunuz. Ancak, isterseniz 6 basamaklı bir doğrulama kodunu Gmail hesabınıza göndermeniz mümkün.

Bir kerelik şifreyi içeren onay mesajını ikincil e-posta adresinizden veya cep telefonu numarasından almaya başlayınca, sağlanan alana bu bilgileri girin. İşiniz bittiğinde, hesabınız için yeni bir şifre girmeniz istenecektir ve onay için tekrarlayın. iki şifre de eşleşirse, kaybettiğiniz şifrenizi başarıyla kurtardınız demektir. Böylece, artık Gmail hesabınıza erişebilirsiniz.

Hesabınızın Güvenliğini Sağlama

Hesap ayrıntıları başarılı kurtarmadan sonra, güvenli ayarlarınızı kontrol etmek Google tarafından istenir Gmail hesabı. Bu noktada, yedek bir e-posta adresinin yanı sıra bir cep telefonu numarası da eklemeniz gerekir. Bu durumda, bu ayrıntıları cari hesabınızla henüz ilişkilendirmediy’seniz. Bunu yaparak, SMS veya e-posta yoluyla gönderilen 4-6 haneli bir kod aracılığıyla kayıp parolaları kolayca kurtarabilirsiniz. Gmail tarafından sağlanan bu güvenlik özelliği ile, hesabınızın her zaman güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir