Gmail Grup Oluşturma Grup Nasıl Oluşturulur Gmail

Gmail Grup Oluşturma Grup Nasıl Oluşturulur Gmail

Gmail grup oluşturma Gmail’de grup nasıl oluşturulur ? E-postalar hakkında konuştuğumuzda, aklımıza gelen ilk e-posta istemcisi Gmail’dir. En popüler ve kesinlikle dünyadaki en güvenilir e-posta sağlayıcılarından biridir. Gmail birçok farklı özellik sunan, oldukça basit ve kullanımı kolay servislerden biridir. Android veya iOS cihazlarda sorunsuz çalışan bir uygulama.

Aynı e-postayı birden çok kişiye göndermek istiyorsanız, Gmail grup oluşturma özelliğinden faydalanabilirsiniz. E-posta göndermek istediğiniz kişileri tek tek eklemek zaman alabilir. Yani, ayrı ayrı göndermek yerine, Gmail grup oluşturabilir ve ekstra bir iş yapmadan istediğiniz bir e-postayı birden çok kişiye gönderebilirsiniz. Bu yazımızda Gmail’de grup nasıl oluşturulur onu anlatmaya çalışacağız..

Gmail Grup Oluşturma – Birden Çok Kişiye E-posta Gönderme

Gmail’de grup oluşturma

Bu yöntemi takip etmek kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, aşağıda listelenen adımları takip etmek. Gmail’de nasıl grup oluşturulacağını birlikte görelim.

  1. Öncelikle Gmail hesabınızı açın
  2. Bir sonraki adım, sağ üst köşedeki (Gmail profil resminizin hemen solunda) noktalı kare düğmeyi tıklamaktır.
  3. Açılır menüden kişiler seçeneğini belirleyin.
  1. Yapmanız gereken bir sonraki şey, belirli bir gruba dahil etmek istediğiniz kişileri seçmek
  2. Oluşturmak üzere olduğunuz gruba yerleştirmek istediğiniz kişileri seçtikten sonra, etiket düğmesini tıklayın (arama çubuğunun hemen altında) yer alır.
  3. Etiket düğmesini tıkladığınızda bir açılır menü görünecektir
  4. Bilmeniz gerekenler, aşağı menüden “etiket oluştur” seçeneğini belirlemektir
  5. Grup için ayarlamak istediğiniz adı girin
  6. Şimdi kaydet düğmesine tıklayın. (O ana kadar seçtiğiniz tüm kişiler az önce oluşturduğunuz bir gruba eklenir).
  7. Son adımda oluştur düğmesine tıklayın ve “Alıcı” bölümüne az önce oluşturduğunuz grubun adını girin; “Alıcı” bölümünün gruba girdiğiniz tüm kişiler içereceğini göreceksiniz.

Hepsi bu kadar. Artık Gmail’de bir grup oluşturdunuz. Aynı postayı birkaç kişiye gönderebilirsiniz. Örneğin iş arkadaşlarınıza tek seferde Gmail grup oluşturarak tek bir tıklamayla gönderebilirsiniz. Böylece zaman kaybı yaşamadan tasarruf sağlayarak işleri çok daha kolay ve verimli hale getirirsiniz.

Müşterilerine grup e-postaları göndermek için gönderme işlemlerini otomatikleştirmek isteyen kuruluşlar söz konusu olduğunda, az önce gösterdiğimiz bu yöntem işe yarayacak yöntem değildir. Bu amaçlar için, uygun bir araç kullanmak en iyisidir. Bunun için tasarlanmış birçok farklı araç var ve bunlardan biri bulut tabanlı ve etkileşimli bir platform olan SalesHandy sisteminden faydalanabilirsiniz.

Bu makalede Gmail grup nasıl oluşturulur, toplu mail nasıl gönderilir ve birden çok kişiye e-posta nasıl gönderilir onu anlatmaya çalıştık. Umarım faydalı bir konu olmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir