Anasayfa » Fotoğraf Düzenleme Android Uygulamaları

Fotoğraf Düzenleme Android Uygulamaları

Photoshop Uygulamaları

Android cihazların çoğalmasıyla birlikte masaüstü kullanıcılarının rağbet ettiği Photoshop, bir başka değişle fotoğraf düzenleme ve editleme programları yerini Android dünyasındaki resim düzenleme programları yer aldı. Pek çok Android kullanıcıları, Samsung, General Mobile, LG ve farklı cihazlar için photoshop uygulamasını indirmek mümkün.

En iyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Android için Her ne kadar indirilebilecek en iyi seviyede photoshop uygulamaları olsa da bilgisayarda aldığımız verimlilik ve niteliği elde edemiyoruz, fakat küçük işler için, Örneğin; bir renk tonu editlemek, sivilceleri gizlemek, fotoğrafı parlatmak, siyah-beyaz yapmak, nostalji görüntüleri yapmak, canlandırma, kontrast ayarları düzenlemek ve buna benzer bir çok özelliği bizlere sunmaktadır.

Ücretsiz Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Peki, kullananlar Android tabletler veya telefonlarına hangi resim düzenleme araçlarını indirmeleri gerekir? Selfie resimleri üzerinde düzenlemeler yapmak, güzelleştirme, estetik ve ilgi çekici hale getirme görseller hazırlama, fotoğraf boyutlandırmak, kırpmak ve bunun gibi ayarların nasıl yapıldığına birlikte bakalım.

Android fotoğraf düzenleme araçları

Photoshop denilince ilk akla gelen yazılımların başında Adobe gelmektedir. Nerdeyse kullanıcıların bütün ihtiyacını karşılamak, yeni resimler, imajlar yapma, görseller üzerinde ayrıntılı bir biçimde düzenleme yapmak gibi birçok seçenek bulunduran Adobe Android için sunduğu photoşhop uygulamalarını sıraladık

(Adobe Photoshop Express)

Android cihazınızda otomatik ve hızlı düzeltme ile tüm fotoğraflarınızı editleyin. Cool görünmek ve sanatsal pozlar oluşturmak için :

 • Otomatik düzeltme
 • Beyaz dengesi
 • Kontrast ayarı
 • Leke temizleme
 • Ntlik, pozlama,

Fitre ekleme, renk tonu ayarlaması yapın.Resimlere çerçeve ekleyin, görüntü oluşturma motorunu kullanarak mükemmel resimler elde edin.

(Adobe Photoshop Mix)

 • Adobe kimliğinizle giriş yaparak
 • Fotoğraf birleştirme,
 • Fotoğraf silme,
 • Fotoğraf kırpma,
 • karşıtlık ayarı ve Renk değerlerini değiştirme,
 • filtrelerden yararlanarak hazır görünümler hazırlayın,

Kategoriye göre filtreleme özelliklerini kullanarak basit hale getirin.

 (Adobe Photoshop Fix)

Adında da anlaşıldığı gibi fotoğraf iyileştirme üzerine geliştirilmiş Adobe Photoshop Fix ile resim onarma,  mükemmel hale getirme, parlaklığı ayarlamak, görüntüyü sıvı hale getirme, yüzde ki noktaları giderme, yanak inceltme ve gülümsemeyi düzeltme, ışık kaldırma ve eklemek, renk eklemek, siyah beyaz renklendirme, kontrast ayarlamak ve bulanıklaştırma özelliklerine sahiptir. Creative Cloud ile bilgisayar üzerinden projenizi mükemmel hale getirin.

(Adobe Photoshop Sketch)

Sketct ile telefon veya tablette çizim yapmayı seven, sanata ilgisi olan kullanıcılar için geliştirilmiş Sketch sayesinde, işaretleyici, fırça, akrilik, pastel veya sulu boya gibi farklılıkları kullanarak harika resimler elde edebilirsiniz.

(PhotoDirector Photo Editor App)

Katmanlar ile yeni modüller oluşturun. Renk dengesi sayesinde renk ekleme araçlarını kullanarak alana göre desen verme özelliğini kullanın. Düzenlemek istediğiniz görüntüyü seçerek poz değeri, kontrast, gölgeleme, ışıklandırma gibi düzenleyebilirsiniz. Yüzünüzü güzel hale getirmek ve fotoğraflarda harika görünmek için yüz aracını seçin. Obje kaldırma aracı ile fotoğraftaki bir nesneyi görüntüden kaldırın. Resimlerde olmasını istemediğiniz ögeleri kaldırın.

(Pixlr – Free Photo Editor)

En kullanışlı ve hızlı Photoshop uygulamasından biri olan Pixlr ile farklı katman, boşluk seçimleri ve arka planda yapacağınız resimler kolajları oluşturun. Otomatik düzeltme seçeneği ile fotoğrafda renk dengesini kolayca ayarlayın. Fotoğraf üzerine yazı ekleyin ve mürekkep aracını kullanarak çizim yapın. Kırmızı göz ayarı, diş beyazlatma, pürüzsüz cilt aracını kullanarak fotoğrafta daha mükemmel ve şık bir görüntü elde edin. Filtre ve efektler kullanarak fotoğraflarınızı sanal ortamda paylaşın. Resimleri istediğiniz boyutta ayarlayın ya da kırpın. Çektiğiniz resinlere seçtiğiniz yazı fontunu ekleyerek belirleyin.

(Snapseed)

Resimleri düzenlemek için Google tarafından geliştirilmiş en iyi uygulamadan olan Snapseed ile ince ayar yapmak, kırpmak, ayrıntılar, resim döndürme, perspektif ayarı yapma, beyaz dengesi, fırça, seçilen yeri düzenleme, vinyet iyileştirme, yazı ekleme özelliğiyle işinizi kolaylaştırır.

(PicsArt – Photo Studio)

Android kullanıcıları tarafından çok fazla indirilen resim düzenleme uygulaması olan PicsArt ile kolay oluşturun, tüm fotoğraflarınızı düzenleyin ve çizim yapın. Fotoğraflarınıza renk katmak için içinde bulunan binlerce özelliği kullanılarak farklı ve güzel görseller oluşturmanızı sağlar.

(Cymera )

Selfie efektleri ve filtreleri kullanarak kendinizi şımartın. Rötuş özelliği sayesinde fotoğraflarınızı kolay ve hızlı şekilde editleyin.  Resim parlaklığı, döndürme, kırpma, kontrast, ışık ayarı yapabilirsiniz. Ayrıca yüz şeklinizi en iyi ve mükemmel hale getirecek görüntüler elde edin.

Siz hangi fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanıyorsunuz? En çok beğendiğiniz fotoğraf editörü hangisi? Bizlerle paylaşmak için yorum yazmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir