En İyi 12 Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

En İyi 12 Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

Bu yazımızda sizler için listelediğimiz Android ve iPhone telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi 12 fotoğraf arka plan bulanıklaştırma uygulaması paylaşacağız. Akıllı telefonunuzu kullanarak bulanıklık efekti uygulayarak fotoğraflarınızı daha çekici hale getirmek ister misiniz? Bu makale size Android veya IOS akıllı telefonunuz için en iyi bulanık fotoğraf arka plan uygulamalarını sağlayacaktır.

Bugünlerde fotoğraflarınızı daha çekici hale getirmek çok kolay olacak. Çünkü internette çok farklı türde yazılımlar var. Artık fotoğraflarınızda değişiklik yapmak için bilgisayara bile ihtiyacınız olmayacak. Fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebileceğiniz fotoğraflarda arka planı bulanıklaştırmak için çok sayıda akıllı telefon uygulaması mevcuttur.

Bir fotoğrafta arka plan bulanıklaştırma efekti veya arka plan odakta olmadığında buna bokeh efekti denir. Günümüzde akıllı telefonlar, konu etrafında bokeh etkisi yapan birden fazla kamera kurulumu yapıyorlar. Ancak böyle bir kamera kurulumuna sahip bir akıllı telefonunuz yoksa, bu yazıda bahsedilen en iyi Fotoğraf bulaniklastirma uygulaması arasında seçim yapabilir fotoğraflarınız bulanıklaştırabilirsiniz.

En İyi 12 Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

1. Snapseed

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

Snapseed, Android ve iPhone kullanıcıları için en iyi arka plan bulanıklaştırma uygulamalarından biridir. Bir akıllı telefon için Photoshop gibidir. İster inanın ister inanmayın, fotoğraflarınızı düzenlemek için tonlarca filtre ve 29’dan fazla araç var. Lens Bulanıklaştırma özelliği sayesinde arka planı tek bir dokunuşla bulanıklaştırabilirsiniz.

Bu özellik, öznenin resimde öne çıkmasını sağlayacaktır. Snapseed ile arka plan renklerini çekici hale getirmek için de iyileştirebilirsiniz. Ek olarak, istenmeyen şeyleri arka plandan kaldırabilirsiniz. Snapseed’i indirmek için aşağıda verilen bağlantılara tıklayın:

Android için İndir

iOS için İndir

2. İnstagram

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmasının yanı sıra Instagram, Android ve iPhone kullanıcıları için en iyi bulanık fotoğraf uygulaması olarak çalışır. Instagram, bokeh efekti de dahil olmak üzere görüntüleri düzenlemek için birçok harika araca sahiptir.

Düzenleme sayfasına giderek fotoğraflarınıza bir Eğim kaydırma efekti de ekleyebilirsiniz. Doğrusal ve Radyal, fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz diğer iki seçenektir. Bu ücretsiz arka plan bulanıklaştırma uygulamasıyla fotoğraflarınızın daha iyi görünmesini sağlayın. Instagram’ı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın:

Android için İndir

iOS için İndir

3. Picsart Foto ve Video Editörü

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

PicsArt Photo Editor’ın 500 milyondan fazla (ve artmaya devam eden) mutlu müşterisi var. Bu uygulama size en temiz bokeh efektini sağlar. Bu uygulama birçok harika efekt ve özelliğe sahiptir.

Fotoğraflarınızın profesyonel görünmesini istiyorsanız bu yazılımı kullanın. PicsArt, görüntülerden benzersiz çıkartmalarınızı yapmanızı sağlar. Bu yazılım, oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip hem Android hem de iOS cihazlar içindir.

Android için İndir

iOS için İndir

4. AfterFocus

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

After Focus, listedeki bir sonraki bulanık resim uygulamasıdır. Resimlerinizin yakınlaştırılmış, hareketli veya harici bir lens kullanıyormuş gibi görünmesini sağlamak için kullanın. Fotoğraf galerinizden yeni bir fotoğraf çekmek veya eski bir fotoğrafı değiştirmek sizin seçiminizdir.

Arka planı bulanıklaştırarak ve onlara birçok farklı türde kenar vererek resimlerinizin harika görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz. Bir çizgi çizerek odaklanmak istediğiniz alanı seçin. Ardından, eklemek istediğiniz bulanıklık türünü seçin.

Temel sürüm ücretsizdir, ancak çalışırken reklam görmek istemiyorsanız premium sürümü 1,83 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz.

Android için İndir

iOS için İndir

5. Enlight Pixaloop

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

Profesyonel düzeyde değişiklikler yapmanızı sağlayan bir uygulama istiyorsanız Enlight Pixaloop iyi bir seçim olabilir. Sıkıcı resimlerinizi düzenlemek, kırpmak ve onlara hareket eklemek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Enlight, hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir.

Birçok yararlı düzenleme aracı vardır ve bunları görüntüyü istediğiniz gibi değiştirmek için kullanabilirsiniz. Ana nesneyi öne çıkarmak için arka planı bulanıklaştırabilirsiniz. Bu Bulanık Arka Plan Uygulaması ile kullanabileceğiniz birçok farklı tilt-shift stili vardır. Doğrusal, radyal ve aynalar bunlardan bazılarıdır.

Android için İndir

iOS için İndir

6. VSCO

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

VSCO, Android ve iPhone kullanıcıları için en iyi arka plan bulanıklaştırma uygulaması olarak da kabul edilebilir. Fotoğraflarınızı öne çıkarmak için kullanabileceğiniz birçok araç var. Bonus olarak, uygulama size fotoğrafçılık becerilerinizi daha da geliştirmenize yardımcı olabilecek 10 ücretsiz VSCO ön ayarı sunar.

VSCO, Split tone ve HSL gibi birçok gelişmiş fotoğraf düzenleme aracı sunar. Genel olarak, bu, Google Play Store ve Apple Store’da bulunan fotoğrafları düzenlemek için harika bir uygulamadır.

Android için İndir

iOS için İndir

7. Fotoğraf Düzenleyici Pro

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

Android kullanıcıları için Pro düzeyinde bir fotoğraf düzenleme programı istiyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok. Photo Editor Pro, tıpkı Snapseed gibi fotoğrafları düzenlemek için birçok farklı araca sahiptir.

Photo Editor Pro’yu kullandığınızda, fotoğraf arka planını hızla kaldırabilir, nesneleri yeniden şekillendirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflara filtre uygulayabilir, çift pozlamayı kullanarak karıştırabilir, bulanıklık efektleri ekleyebilir ve benzeri işlemleri yapabilirsiniz.

Android için İndir

iOS için İndir

8. Bulanık foto: arkaplan düzenle

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android / iPhone

Blur Photo Background, çoğu kişinin portre modu stilinde bokeh efektleri oluşturmak için kullandığı bir uygulamadır. Bu program, resminizi birkaç saniye içinde bulanıklaştırmak ve bulanıklığını gidermek için Yapay Zeka kullanır. Sonucu değiştirmeniz gerekiyorsa, isterseniz bunu manuel olarak yapabilirsiniz.

Uygulamanın basit, kullanımı kolay bir arayüzü vardır ve daha hassas düzenleme için bulanıklık düzeylerini değiştirmenize olanak tanır. Blur Photo Background, Android kullanıcıları için en iyi blur fotoğraf arka plan uygulamaları arasındadır.

Bunun yanı sıra, uygulama aynı zamanda kullanımı kolay bir kırpma aracına ve kullanabileceğiniz bir boya fırçasına sahiptir. Resminizin boyutunu değiştirmek için kırpma aracını kullanabilirsiniz. Bulanıklaştırmak veya bulanıklığını gidermek istediğiniz alanı seçmek için boya fırçasını kullanabilirsiniz.

Android için İndir

iOS için İndir

9. Bokeh Lens

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması iPhone

Bulanık bir arka plan eklemenin ve resimlerinizin odak noktalarını değiştirmenin bir başka iyi yolu da Bokeh Lens Uygulamasını kullanmaktır. Uygulamanın kullanımı kolay arayüzü, kullanımı çok kolaylaştırır. Oldukça iyi çalışıyor. Bir resmi bulanıklaştırmak veya keskinleştirmek istiyorsanız bu aracı kullanın.

Bu harika uygulamayla, farklı odak ayarlarıyla iki farklı fotoğraf çekebilir ve ardından bunları yeni bir görüntü oluşturmak için birleştirebilirsiniz. Son olarak, resim ana nesneyi güzel bir şekilde bulanıklaştırılmış bir arka planla odakta gösterecektir.

iOS için İndir

10. DSLR Kamera Bulanıklaştırma Ef

Fotoğraf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulaması Android

Google Play Store’da birçok arka plan bulanıklaştırma uygulaması var. DSLR Kamera Bulanıklaştırma Efekti, aralarındaki en iyi bulanık fotoğraf arka plan uygulamalarından biridir. Bu uygulama ile, hareket halindeyken kolayca bulanık arka plan efektli bir resim yapabilirsiniz.

Herhangi bir resmin arka planını bulanıklaştırmak için uygulamanın bulanıklaştırma seçeneğini seçin ve bulanıklaştırmak istediğiniz alanı seçin. Uygulama, Çizgi Bulanıklığı, Dairesel Bulanıklık, Odaklanmak için Dokunma ve daha fazlası gibi birçok bulanıklaştırma seçeneğine sahiptir.

Android için İndir

11. Point blur

Arka plan bulaniklastirma uygulaması

Resminizin bir bölümünü bulanıklaştırmak istiyorsanız, Android uygulaması Point Blur en iyi seçim olabilir. Nokta Bulanıklığı, fotoğraflarınızı bir DSLR ile çekilmiş gibi göstermenin basit ve kolay bir yoludur.

Bulanıklaştırma fırçası boyutunu ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız efektin seviyesini değiştirmenize izin verebilir, ancak hepsi bu kadar değil. Uygulamayı indirip yüklediğinizde uygulamanın diğer çeşitli özelliklerini bulacaksınız.

Android için İndir

12. Blur Image – DSLR focus effect

Arka plan bulaniklastirma uygulaması

Bu uygulama, fotoğraf çekmeyi seven herkes arasında büyük bir hit olacağından emin olabilirsiniz. Arka planı bulanıklaştırmak ve resminizin daha net ve keskin görünmesi için bir nesneyi odağa getirmek için kullanın.

Belirli bir renk ekleyerek odak nesnenizin belirli bir şekle benzemesini sağlayın. Blur Image ile fotoğraflarınızın arka planını bulanıklaştırmanın farklı yollarını indirin ve keşfedin.

Android için İndir

Son görüş

Resimlerinizin daha iyi görünmesini sağlamak için yukarıda belirtilen en iyi fotoğraf bulaniklastirma uygulaması araçları kullanabilirsiniz. Bun uygulamalar ayrıca cihazınız için en iyi resim düzenleme araçlarından biri olarak da kullanılabilir.

Özneyi öne çıkarmak için farklı bulanıklaştırma efektleri kullanın ve fotoğraflarınıza güzel ayarlar ekleyin. Umarız yukarıda bahsedilen uygulamalar, fotoğraflarınızda istediğiniz gibi bir bokeh efekti oluşturmanıza yardımcı olur. Uygulamalar hakkında görüş ve önerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir