En İyi 8 Android Navigasyon Uygulaması

En İyi 8 Android Navigasyon Uygulaması

En iyi navigasyon uygulaması: Daha önce akıllı telefonlar, navigasyon cihazları bu kadar yaygın değilken günümüz teknolojisi Android Navigasyon Uygulaması ile neredeyse dünyanın tüm haritasını bir cebe sığacak kadar kolay hale getirmiş bulunuyor. Hatta navigasyon cihazlarına bile gerek duyulmadan akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz ve gayet başarılı Android navigasyon uygulamaları bulunmaktadır. Aslında bakarsak hepsi de aynı işlevi kullanıyor ve harita, yol tarifi gibi birçok özellik sunan bu navigasyon uygulamaları sizler için bir arada topladık.

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

1- MapFactor İndir

Android cihazlar için ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz MapFactor navigasyon uygulaması Pek çok detay’ı sunan ve kapsamlı özelliklere sahip bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların ilgisini de çekiyor. Uygulamanın sesli uyarı ve yönlendirme özelliği, 2D ve 3D gibi modlara  geçiş yapabilme, gündüz ve gece modları, favorilere yer ekleme, araba veya yaya modu gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu Android navigasyon uygulamanın bir diğer özelliği de mekanları hızlı bulup ve ona uygun rotaları gösteriyor olması.

2- Maps.Me İndir

Android Navigasyon uygulamaları listesinde bulunan Maps.Me, oldukça kapsamlı ve detaylı seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Bu Uygulamanın en iyi özelliği ise siz yola çıkmadan önce gideceğiniz yerin haritasını cihazınıza indirebiliyor olması, Böylece internet & Gprs’e gerek duymadan haritayı kullanabiliyorsunuz. Uygulama ile şehirdeki yeme / içme mekanları, eğlence alanları, alış veriş merkezleri, sağlık merkezleri, benzin istasyonları, bankalar ve ulaşım alanlarını harita üzerinden kolaylıkla görebilme olanağı sağlar. Dilerseniz önce deneme sürümü indirebilir daha sonra ücret ödeyip Pro olarak kullanabilirsiniz.

3- Maverick GPS Navigation

Maverick uygulaması ile internet bağlantısına gerek duymadan kullanabileceğiniz farklı ve çevrimdışı çalışan bir navigasyon aracı olmakla beraber, Ücretsiz olarak indirip kullanma şansına sahipsiniz. Bu uygulama ile araba kullanmaktan ziyade çok daha farklı amaç için geliştirilmiş. Yani uygulamayı trafikte kullanmak dışında, hiking ve off-road gibi aktiviteler için kullanıma sunulmuş. Uygulama ile yürüyüş veya diğer aktivitilerinize başlamadan önce gerekli haritaları indirebilir, böylelikle internetin çekmediği yerlerde kaybolmamak için önlem almış olursunuz.

Osmand GPS Navigation

Android Navigasyon Uygulaması arasında ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz ve açık kaynaklı olarak sunulan OsmAnd uygulaması ile gitmek istediğiniz yere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmenizi sağlar Uygulamada sesli ikaz rehberi, tahmini varış zamanı hesaplama, yoldan saptığında otomatik baştan hesaplama, bölge veya adres arama, belirtilen adresleri favorilere kaydetme gibi birçok seçenekler bulunuyor.

5- Polaris GPS Navigation

Android içi ücretsiz olarak indirebileceğiniz Polaris uygulaması, cep telefonunuzu kullanışlı bir navigasyon cihazına dönüştüren başarılı Android navigasyon uygulamalardan biridir. Yine bu uygulama araba kullanımı ile birlikte off road yürüyüşler ve aktiviteler için geliştirilmiş yapısı sayesinde pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Bununla birlikte uygulama Google Maps, MapQuest, OpenStreetMaps ve Cycle Route haritalarının tümünü kullanıyor. Ayrıca uygulama özelliklerinden rota kaydetme, çevrimdışı erişim için harita saklama, harita kaynağını seçebilme, e-mail veya sms ile lokasyon gönderme, sesli rehber ve birim özelleştirme gibi seçenekler bu Android navigasyon uygulamada mevcut.

6- Sygic navigation

Android navigasyon uygulamaları arasında oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz Sygic, ile telefonunuzdaki Gps’i kullanarak gideceğiniz yere rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan diğer android uygulamalardan biridir. 3 boyutlu / 2 boyutlu olarak seçenekler sunan uygulama, en önemli harita özelliklerinden biri de (Tom-Tom) haritalarını destekliyor olması ve sesli olarak yönlendirmeler yapmasıdır. Ayrıca cep telefonunuzu arabanın ön kısmına koyarak onu tıpkı bir navigasyon cihazı gibi kullanarak yansımakta olan ekranından rotanızı izleyebilirsiniz.

7- Waze navigation

Waze, Android navigasyon uygulaması diğerlerinden farklı olarak daha çok sosyal gibi görünen ve neredeyse sosyal ağlar gibi hizmet sunan bir navigasyon aracıdır. Ayrıca uygulama sayesinde diğer sürücülerle iletişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama ile trafik bilgilerini gerçek zamanlı olarak görebilir, trafik kazaları, tehlikeli yerler ve diğer olaylar hakkında bilgileri rapor eder, gidilecek yerler hakkında sizi ikaz ederek uyarabilir. Bu Android navigasyon uygulaması ile sizinle aynı güzergahı kullanan diğer sürücülerle iletişim kurabilirsiniz böylelikle hem paradan hem de yakıttan tasarruf etmiş olursunuz.

8- Yandex navigation

Yukarıda bahsettiğimiz Android navigasyon uygulamaları arasında adını söylemeden geçmenin olanaksız olduğu bir diğer uygulama ise Yandex Navigasyon uygulamasıdır. Bu uygulama ile trafik durumuna göre anlık olarak size yol tarifi verir ve gideceğiniz adrese hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Oldukça sade ve kullanıcı dostu ara yüzüyle dikkat çeken uygulamalardan biridir.

Ayrıca bir dokunuşla adres araması yapabilir, haritayı uzaklaştırıp veya yakınlaştırabilir, böylece aracı daha dikkatli kullanmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda uygulama ile çevrede bulunan benzinlik, restoran, oto servislerine kolayca ulaşabilir ve sesli olarak yol tarifi gibi seçenekleri kullanarak aracınızı rahat kullanmanıza olanak sağlıyor.

Bu listede en iyi 8 Android navigasyon Uygulaması arasında Google Maps uygulamasını daha önceki yazılarda paylaştığımız için gerek duymadık.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir