Anasayfa » En İyi 10 PC Donanım İzleme Programı Windows

En İyi 10 PC Donanım İzleme Programı Windows

En İyi 10 PC Donanım İzleme Programı Windows

En iyi 10 PC donanım izleme programı Windows – Oyuncu olarak çok sevdiğimiz oyunu oynarken bazen karşımıza çıkan sorunlar veya yapmak istediğimiz bir işlem, oyun keyfimizi kaçırabiliyor. Bilgisayar dünyasında birçok şeyin çözümü olduğu kadar bu gibi sorunları da çözüme kavuşturan programlar vardır. Sizler için liste haline getirdiğimiz ve her oyuncunun bilgisayarında olması gereken programlar listemizde bulabilirsiniz.

Bu PC donanım izleme programları sayesinde, zaman içindeki PC yük kullanımı, her program tarafından tüketilen bellek, depolama alanı bilgileri, ağ hızları, fan sıcaklığı, FPS ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Kısacası, çıplak gözle göremediğiniz şeyleri veya PC’nizde dahili olarak neler olup bittiğini bilgisayar donanım izleme programları ile PC’nin donanım kısmının nasıl çalıştığını görmenizi sağlayacaktır. Bilgisayar parçaları mevcut sıcaklığının standart mı yoksa aşırımı ısınıyor gibi ayrıntıları izleyerek takip edebilirsiniz.

Listemizdeki donanım izleme programları:

  • Real Temp
  • HWiNFO
  • WiseCleaner
  • AgaueEye
  • GPU-Z
  • SensorsView Pro
  • CPUTempWatch
  • CPU Temperature Monitor
  • Moo0 Sistem Monitor
  • NZXT CAM

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

1- Real Temp

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

Real Temp, donanım izleme programı Dört Çekirdekli, Tek Çekirdekli, Çift Çekirdekli ve Core i7 işlemciler için tasarlanmış bir sıcaklık izleme programıdır. Bu yazılım, sistemin her bir donanımını izleme özelliğine sahiptir. Ya hafıza durumunu bilmekle ya da tüketilen güçle ilgilidir, tüm bilgileri iletebilir. Bu aracın çalışması basit ve anlaşılması kolaydır. Temel olarak, her işlemci CPU için güvenli bir maksimum çalışma çekirdek sıcaklığı olan TJMax ile ilgili sıcaklık verilerini raporlayan dijital bir termal sensör içerir. PC ısınırsa, TJMax’a olan mesafe otomatik olarak azalacaktır.

Sıfıra ulaşması durumunda, işlemci ısıyı veya kısmayı yavaşlatmaya başlayacaktır, bu nedenle TJMax’tan uzaklığı en üst düzeye çıkarmak, sistemin daha gelişmiş işlev yeteneği ile tam hızda çalışmasına yardımcı olacaktır. Real Temp’ın ana vurgulanan özellikleri ve işlevleri, hemen hemen tüm işlemcilerden sıcaklık bilgilerini okuyabilmesi, her bir CPU çekirdeği için gerçek sıcaklığı ayrı ayrı kalibre edebilmesi, bir Fluke 62 IR Termometre kullanarak çalışması, Test Sensörleri özelliği, DTS sensörlerini herhangi biri için kontrol etmesidir. sorunların işareti, minimum ve maksimum sıcaklığı, ürünün doğru ve güvenilir sonucunu, kapatma özelliğini, yüksek sıcaklık alarmını ve çok daha fazlasını takip eder.

2- HWiNFO

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

HWiNFO temelde bir PC donanım izleme programı, ancak kurulu donanımın dahili durumunun derinlemesine bir analizini almak için bir araç olarak çalışır. Donanım bilgi veznesine ek olarak, bu platform, kapsamlı donanım analizi almak ve DOS ve Windows sorunlarını izlemek ve raporlamak için bir donanım analizcisi olarak çalışır. Ücretsiz donanım ve sıcaklık izleme programı olmasına rağmen, yine de en iyi özellikleri ve araçları sunar.

Derinlemesine donanım izleme, gerçek zamanlı sistem izleme ve kapsamlı raporlama sistemi, bu platformu kullanmanın üç ana avantajıdır. Bununla ilgili en iyi şey, her markanın donanımıyla uyumluluğudur. Burada tartışma konusu olan gerçek zamanlı izleme, kullanıcılara gerçek durum ve arıza tahmini için tüm sistem bileşenlerinin doğru izlenmesini anlatır.

Sisteminizin gereksinimine bağlı olarak çeşitli seçeneklerden yararlanabilmeniz için özelleştirme sistemini destekler. Özellikler ve işlevler, eklenti kullanılarak genişletilebilir ve en üst sıralarda yer alanlardan birkaçı yağmurlu ölçüm eklentisi, samuray eklentisi, HWiNFO monitör sistemi, HWiNFO kenar çubuğu aracı, LCGHost eklentisi, genel mantık görüntüleyici, LCD smartie eklentisi mevcut.

3- Wise System Monitor

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

WiseCleaner PC donanım izleme programı, herhangi bir sistemin sürecini, donanımını ve ağ trafiğini izlemek için kullanılan bir programdır. Bu sistem monitörü, kullanıcılarının bellek kullanımını, CPU kullanımını, ağ trafiğini, HDD istatistiklerini ve donanım bileşenlerinde çalışan tüm süreçleri anında anlamasına izin vermeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda size bilgisayarın dahili donanım bileşenlerinin tam komutunu ve kontrolünü sağlayacaktır. Herhangi bir işlemi de kapatabilir veya durdurabilirsiniz.

Gerçek zamanlı durumu elde etmenin yanı sıra tüm sisteminizin tam komut ve kontrolünden yararlanmak istiyorsanız, bu araçla gidin çünkü tüm bu özelliklerin ve işlevlerin doğrudan tek bir platformdan keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Teknik özellikler ve işlevler, çalışan tüm süreçleri izlemek, sistem ve donanım bileşeni bilgilerini kısa ve ayrıntılı bir şekilde almak, düşük CPU kullanımı ve Windows işletim sisteminin hemen hemen tüm sürümleriyle uyumluluktur. Wise System Monitor, CPU ve bellek tüketim oranı ve veri aktarım ayrıntılarının yanı sıra tüm işlemlerin net bir listesini verir.

4- AgaueEye

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

AgaueEye, Windows platformu için, masaüstünde CPU, GPU, MB, HDD ve RAM durumunu görselleştirmenize veya GPU’nuza hız aşırtma yapmanıza olanak tanıyan bir donanım izleme aracıdır. Yazılım ayrıca popüler oyunlar için oyun içi kaplamayı da destekler, böylece oyunlarda donanım durumunu kolayca izleyebilir ve ardından performansı inceleyebilirsiniz. Kapsamlı bir çözümdür ve OpenGL ve DirectX 8, 9,10,11,12 gibi popüler grafik motorlarını destekler.

AgaueEye, donanım performansını izlemek, bilinmeyen dosyaları silmek ve diğer tüm ilgili görevleri gerçekleştirmek için bilgisayarınıza kolayca çalıştırabileceğiniz oldukça basit ve kullanımı kolay bir yazılım çözümüdür. Genel donanım performansını izleme, öğeleri özelleştirme, FPS sınırlayıcı, farklı temalar, UI stilleri, aşırı gösterge paneli vb. Gibi temel özellikleri içerir. Genel olarak, Windows kullanıcıları için mükemmel bir donanım izleme çözümüdür.

5- GPU-Z

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

GPU-Z, kullanıcıların sisteme takılı grafik işlemleri ve video kartı hakkında hayati bilgiler almasını sağlayan hafif bir PC donanım izleme programı. Araç, kurumsal lisanslama ile birlikte gelir ve kullanıcılar onu hem kişisel hem de ticari kullanım için kullanabilir. Yazılım NVIDIA, AMD, ATI ve Intel grafik kartlarını destekler ve bir ekran adaptörü ile birlikte gelir.

Araç, kullanıcıların GPU almasına ve ekran bağdaştırıcısıyla ilgili bilgileri görüntülemesine olanak tanır ve varsayılan saatleri ve 3D saatleri alabilir. Ayrıca, bir GPU yük testi ile birlikte gelir ve kullanıcılar, PCI express şerit yapılandırmasını ve sonuçların doğrulanmasını doğrulayabilir.

GPU-Z, kullanıcıların grafik kartlarının BIOS’unun yedeğini oluşturmalarına yardımcı olur ve kurulum gerektirmez ve isteğe bağlı bir yükleyici özelliği ile birlikte gelir. Araç, bellek boyutundan bellek türüne, Gölgelendiricilerden Piksel filtratına, Subvendor’dan Driver sürümüne kadar grafik kartı hakkında her şeyi anlatır.

6- SensorsView Pro

Windows için en iyi 10 donanım izleme programı

SensorsView Pro, temel olarak CPU, GPY, VGA, anakart ve sabit diskin sıcaklığını ölçen kullanıcı dostu bir PC donanım izleme programı. Ayrıca, sistemin her bir bileşeni tarafından kullanılan voltajları da kontrol eder. Size gerçek zamanlı bir ortamda sistem performansınızın önemli bilgilerini sunmak için tasarlanmıştır. Bu sistem sıcaklığı izleme programına sahip olarak, donanım bileşenleri tarafından kullanılan voltajlar, RAM belleğinin mevcut kullanım seviyeleri, CPU, HDD ve ağ adaptörleri dahil olmak üzere sistemin tüm verilerine anında erişim sağlayabilirsiniz.

Sistemin tüm önemli parçalarının kusursuz bir şekilde SensorsView Pro tarafından kaplandığı anlamına gelir. Bu sıcaklık izleme programlarının tüm özelliklerine ve işlevlerine tam erişim sağlamak için üçüncü taraf kurulum paketini kurmaya gerek yoktur. Varsayılan olarak bu küçük yardımcı program, masaüstünde sistemin güncellenmiş bilgilerini sunan küçük bir pencere olarak görünecektir. İşlemci sıcaklığı, her bir çekirdek için ayrı ayrı gösterilir. Aynı şekilde işlemci, bellek, HDD kullanımı bilgilerini bir dizi göstergede gösterecektir. Dahası, her bir çekirdeğin sıcaklığını bir zaman çizelgesinde gösteren geçmiş bir grafik sistemi vardır. Bu grafiğe tıklayarak her bir bileşenin daha ayrıntılı bir görünümünü elde edebilirsiniz.

İşlemci sıcaklığına ek olarak, grafik aynı zamanda fanlar ve voltajlar ile HDD ve CPU kullanımı hakkında veri sağlayacak şekilde de ayarlanabilir.

7- CPUTempWatch

Hilalay.com

CPUTempWatch, hem işlemcinin hem de diğer bileşenlerin sıcaklık ayrıntılarını almak için Windows işletim sistemleri için bir sıcaklık izleme programıdır. CPUTempWatch ile ilgili en iyi şey uyumluluğudur. Intel Core, Core 2, Core i3 / i5 / i7 ve Atom işlemciler için çalışmasını destekler. Basit ve kullanıcı dostu arayüzü için CPUTempWatch, herhangi bir bilgisayarın en önemli bölümünün sıcaklık izlemesini elde etmek için en kullanışlı araçlardan biri olduğu söyleniyor.

Bu uygulamayı kullanarak, PC işlemcisinin sistem performansını bozmadığından veya yavaşlatmadığından emin olabilirsiniz. Çeşitli yönetici amaçları için onları takip edebilmeniz için gerçek zamanlı sıcaklığın grafiksel görünümünü sunar. Basit ve hafif ancak kapsamlı bir sistem sıcaklığı izleme programı olduğu için, asla sisteminizin çok fazla belleğini emmez. Kısacası, çıplak gözle göremediğiniz şeyleri veya PC’nizde dahili olarak neler olup bittiğini bilmediğinizi, CPUTempWatch size PC’nin donanım kısmının nasıl çalıştığını gösterecektir. Bu parçaların mevcut sıcaklığının standart mı yoksa aşırı ısınması mı, ani aşırı ısınmayı ve nihayetinde çarpışmayı önlemek için onları dinlendirebilirsiniz.

8- CPU Temperature Monitor

Hilalay.com

CPU Temperature Monitor (CPU Thermometer olarak da bilinir), AMD ve Intel tabanlı CPU’lar için tasarlanmış çok yönlü ve kompakt bir PC sıcaklık yazılımıdır. Hızlı ve verimli bir PC sıcaklık izleme sistemidir. CPU’nuz ısınıyorsa ve standart CPU sıcaklığını korumak için sıcaklığını kontrol etmek istiyorsanız, bu araç büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu gerçek zamanlı sıcaklık monitörü, CPU’nun veya diğer herhangi bir dahili donanımın sıcaklığında ani bir artış olduğunda sizi bilgilendirme özelliğine sahiptir.

Algılama sistemi, performans ve sıcaklığın doğru bir resmini elde etmek için termometreye dayanmaktadır. Bu Monitör ile ilgili en iyi şey, arka planda çalışmaya devam ederek işinizi rahatça yapmanıza olanak sağlamasıdır. Windows başlangıcıyla başlayacak ve masaüstü tepsisi simgesinde canlı CPU sıcaklığını gösterecek, böylece bilgileri gerçekten açmadan istediğiniz zaman alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, işlemesine izin vermek için CPU Temperature Monitor ve.NET Framework kurmaktır.

9- Moo0 System Monitor

Hilalay.com

Moo0 Sistem Monitor, PC benzeri bir CPU, disk, GPU, fan, anakart, vb. Tüm parçaları için tasarlanmış çok işlevli bir sıcaklık izleme programıdır. Bilgisayarda kurulu tüm donanım bileşenlerini kapsar, bu nedenle sizin için elde etmeniz kolaylaşacaktır. herkesin sıcaklık detaylarını merkezi bir yerde.

PC’nin sistem kaynak kullanımlarını takip edebilmenizi sağlayacaktır. Moo0 Sistem Monitor, HDD kullanımları, ağ durumu, CPU veya bellek kullanımıyla ilgili bilgiler hakkında bilgi sahibi olmakla ilgili neredeyse kırk tür sistem bilgisini geniş çapta ele alıyor. Moo0 Sistem Monitor, her bölümdeki sistem performansını sınırlayan faktörleri bile bilmenizi sağlar. Bilgisayarınızda neler olup bittiğiyle ilgili ayrıntılar almak için ücretsiz bir araçtır.

Sisteme el koyan yönleri öğrenebilmeniz için çok az miktarda kaynağınızı kullanacaktır. Bu sayede bilgisayarınızı birçok açıdan görebilir ve özellikleriyle sisteminizi de teşhis edebilirsiniz. Her yönle ilgili bilgileri almanızı sağlayacak birçok özellik ve işlev vardır. Analog biçime ek olarak, Moo0 Sistem Monitor bilgileri grafik biçiminde de gösterir.

10- NZXT CAM

Hilalay.com

NZXT CAM, hem CPU hem de GPU sıcaklığını izleyebilen ücretsiz bir bilgisayar izleme yazılımıdır. Bu yazılımın yardımıyla, zaman içindeki yük kullanımı, her program tarafından tüketilen bellek, depolama alanı bilgileri, ağ hızları, fan sıcaklığı, FPS ve çok daha fazlasını hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bazı özellikler anlık uyarılar, grafikler şeklinde dahili yapıya erişmek için ADV çizgisi, gerçek zamanlı istatistikler, oyun içi yer paylaşımı, çekirdek sıcaklıklar, bulut verileri ve oyun geçmişidir. NZXT CAM ile ilgili en iyi şey, oyun oynarken iyi çalışmasıdır.

Oyun oynadığınız anda, bilgisayarınız daha fazla hız ve bellek tüketir. CAM kullanarak, hem CPU hem de GPU sıcaklığını her zaman anında izleyebilirsiniz. Sıcaklığı bilmek için her seferinde CAM’ı açmanıza gerek yoktur, çünkü PC’nin bileşenlerinin düzgün çalışmaması veya aşırı ısınma sorunu olması durumunda size anında bir uyarı gösterilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir